Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#426  2014-06-25 16:51:53

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Ciekawostki

fervi gdyby tak było to bym w ogóle nie potrzebował flasha czy zamienników tj pisze mati75 yt bardzo ładnie już śmiga na html5, ale niestety póki co masz jeszcze dużo rzeczy wymagających flasha..bynajmniej mi jest jeszcze potrzebny a nie ograniczam się tylko do yt

Ostatnio edytowany przez menel (2014-06-25 16:59:06)

Offline

 

#427  2014-06-25 21:03:02

  caro_cenzura - Użytkownik

caro_cenzura
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-29

Re: Ciekawostki

@rychu
Na 4chanie nawet powstal projekt BlackCock. Zamiast wpisywac tekst, obrazka (bo tak naprawde nie tylko do identyfikacji nr domow to sluzy) 4chanowcy wpisywali "BlackCock". Podobno czesc rezultatow wskoczyla jako to dosc niecenzuralne slowo :)


Daj człowiekowi rybę, nakarmisz go na jeden dzień. Naucz go łowić, a nakarmisz go na całe życie.

Offline

 

#428  2014-06-25 22:39:21

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Ciekawostki

może coś w końcu w tej Polandi dobrze zrobimy;)
nasz rodzimy Karabinek MSBS,(Modułowy System Broni Strzeleckiej) prezentuje się nieźle..może w końcu zastąpi ten ruski złom. który teraz jest w użyciu;)

jako ciekawostka, karabinek docenili w znanej grze;)
https://www.youtube.com/watch?v=_2LcaFdeFng

Ostatnio edytowany przez menel (2014-06-25 22:43:04)

Offline

 

#429  2014-06-26 06:46:20

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Ciekawostki

https://www.youtube.com/watch?v=Ob_Kbnf3zCk

Kiedyś myślałem, że to problem jankesów, ale okazało się, że nie tylko. ;>

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2014-06-26 07:02:46)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#430  2014-06-26 12:56:38

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Ciekawostki

Jacekalex to chyba nie rozumiesz na czym polega system monetarny;) cały świat bez wyjątku pływa w długu i nigdy z niego nie wyjdzie, bo jest to niemożliwe po prostu. Na tym polega ten system żeby kreować pieniądze z długu...Dlatego jest takie postępujące marnotrawstwo zasobów, celowe postarzanie produktu itp..bo dług jest coraz większy i trzeba coraz silniej nakręcać koniunkturę między innymi poprzez bezmyślną konsumpcję tłuszczy ale to już rozmowa na inny temat..;) Tworząc ten system nie pomyśleliśmy, że zasoby są skończone (nie są bez dna) i że nie może być ciągłego tzw. wzrostu a na tym się utrzymuje dzisiejsza gospodarka światowa - na ciągłym wzroście, jak największej produkcji i jak największej konsumpcji - gdy kółko chociaż trochę zwalnia skutki są od razu widoczne...to tak jak debil który skoczył z urwiska i myśli, że leci ale tak naprawdę to spada..;) i tak jest z nami ludźmi - runiemy z hukiem, kwestia czasu...

może to Ci przybliży na czym to polega
pieniądze jako dług

Ostatnio edytowany przez menel (2014-06-26 13:37:51)

Offline

 

#431  2014-06-26 13:11:17

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Ciekawostki

menel napisał(-a):

Jacekalex to chyba nie rozumiesz na czym polega system monetarny;) cały świat bez wyjątku pływa w długu i nigdy z niego nie wyjdzie, bo jest to niemożliwe po prostu. Na tym polega ten system żeby kreować pieniądze z długu...Dlatego jest takie postępujące marnotrawstwo zasobów, celowe postarzanie produktu itp..bo dług jest coraz większy i trzeba coraz silniej nakręcać koniunkturę między innymi poprzez bezmyślną konsumpcję tłuszczy ale to już rozmowa na inny temat..;)

może to Ci przybliży na czym to polega
pieniądze jako dług

Ja od siebie polecam poczytać "Pieniądz, kredyt bankowy i cykle koniunkturalne" profesora  ekonomii politycznej na Uniwersytecie Jana Karola w Madrycie Jesús Huerta de Soto Ballester. Oprócz tego, że przedstawia tam jak to działa (są też modele teoretyczne dla np. kilku banków które można policzyć, by mieć lepsze wyobrażenie o tym jak to działa, świetna sprawa), do tego też historię bankowości (m.in. Depositum confessatum w średniowieczu).
Profesor też podaje przykładowy plan wyjścia z tego socjalistycznego systemu pieniężnego jaki mamy i przejścia na wolny rynek systemów walutowych, w którym to wyłoni się zdecydowanie stabilniejszy system, a nie ten obecny, złodziejski i destrukcyjny sterowany przez centralnych planistów z banków centralnych.

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2014-06-26 13:12:12)

Offline

 

#432  2014-06-26 13:15:18

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Ciekawostki

uzytkownikubunt najgorsze jest to, że my (ludzkość) brniemy w ten bałagan coraz głębiej, bez żadnego opamiętania i obawiam się, że obudzimy się z przysłowiową ręką w nocniku, gdy już będzie po prostu za późno na jakiekolwiek zmiany...jak na razie to fundujemy sobie powolne seppuku...

Ostatnio edytowany przez menel (2014-06-26 13:17:18)

Offline

 

#433  2014-06-27 07:28:43

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Ciekawostki

@menel:

Film ciekawy, a konkluzja dokładnie taka jaka mi się marzy od dobrych 10 lat... szkoda że nie do wykonania w dzisiejszym świecie. Inna sprawa że przecież tak to działa od lat, przez co średnio co 20-30 lat MUSI dojść do kryzysu światowego, potem odbicie, potem znowu kryzys, odbicie, kryzys itd. A jak się system całkiem zawali, to się wytnie 2/3 populacji ludzi (jak za pomocą broni konwencjonalnej to planeta tylko na tym zyska) i zacznie od początku, tak jak to miało miejsce już wielokrotnie. Nic nadzwyczajnego, czym tu się szokować? Że 1% zyskuje a reszta traci? Zawsze tak było, smutne tylko że każdy kto chce to zmienić zostaje zaraz okrzyknięty komunistą, albo innym oszołomem... no ale czego się spodziewać od społeczeństwa które łyka wszystko co mu się narzuca...

Offline

 

#434  2014-06-27 12:45:10

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Ciekawostki

ja tu nie chcę demagogi szerzyć ale koniec tej cywilizacji może być szybszy niż nam się zdaje. Najbardziej mnie śmieszą wypowiedzi co niektórych typu "co ty pieprzysz", bidulki myślą, że przez następne tysiąclecia będzie tak kolorowo i zajebiście, ciągły wzrost, rozwój technologi taaa..aż śmiech bierze...

Tacy **** genialni a nie pomyśleliśmy, że zasoby także te niezbędne dla życia jak woda pitna przy takim podejściu jakie jest teraz kurczą się z niepokojącą prędkością. nie jestem eko-terorystą czy innym pro ekologiem, ale wystarczy zobaczyć co się wyrabia w Amazonii (płuca świata) a to tylko jeden z licznych przykładów bezmyślnej dewastacji środowiska. Już wpadliśmy w pułapkę przeludnienia, przez niecałe 100 lat, czyli od odkrycia paliw kopalnych i rewolucji przemysłowej liczba ludności wzrosła dwukrotnie a to dopiero początek...

Marzy się nam podbój kosmosu, nieograniczony rozwój i wynalazki rodem z filmów sf ale niestety prawda będzie gorzka, skończymy tu na kompletnie zasobowo zużytej, wyniszczonej, zanieczyszczonej Ziemii, ubijając siebie i przy okazji całą resztę..Dobrze, że nie będę musiał tego oglądać ale nasze pra-pra-pra wnuki nas znienawidzą za to, że wiedzieliśmy i nic z tym nie zrobiliśmy...

Ostatnio edytowany przez menel (2014-06-27 12:46:58)

Offline

 

#435  2014-06-27 13:55:12

  TDK8GB - Użytkownik

TDK8GB
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-21

Re: Ciekawostki

menel napisał(-a):

nic z tym nie zrobiliśmy...

Jakieś tam dyrektywy RoHS, Energy Star są, Natura 2000, recykling .itp więc jakiś postęp jest, więc nie mów ,że nic nie robimy na rzecz środowiska naturalnego.

Offline

 

#436  2014-06-27 14:17:49

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Ciekawostki

TDK8GB Chyba naprawdę nie ogarniasz w jakim świecie żyjesz i co tu się wyrabia takie picu picu jak recykling czy ta szopka z "globalnym ociepleniem" itd. to jest wszystko przemyślane i nastawione tylko na zysk a nie na ochronę środowiska i zasobów. Nie rozumiesz, że w tych czasach jeżeli coś się nie opłaca i nie przynosi zysku jest olewane a ochrona środowiska i zasobów jest niestety dla większości koncernów i korporacji nieopłacalna. Człowieku takie korpo-koncerny pociągają dzisiaj za wszystkie sznurki, bo maja kasę (myślisz, że kto płaci miliony na kampanie politykierów i kto ma realną władzę i może naginać prawo do swoich potrzeb, wymuszać decyzje rządów itd?? myślisz, że jakakolwiek korporacja interesuje się przyszłością, ochroną środowiska, zasobów, zdrowia, troszczy się o pracowników itd?? gówno ich interesuje tylko zysk

Ochronę środowiska trzeba zacząć przede wszystkim od sensownego zarządzania zasobami a do tego celu potrzeba całkowicie przewartościować model gospodarki jaki teraz panuje a panuje wiadomo jaki-> zysk=ciągły wzrost=jak największa produkcja+jak największa konsumpcja co prowadzi do nieuchronnego upadku..

masz obejrzyj sobie a zobaczysz kto ma realną władzę w dzisiejszym świecie i jak jest wszystko powoli rozpieprzane, może przestaniesz wierzyć w te telewizyjne baje o rzekomej ochronie środowiska..;)
Korporacja
Kto Rządzi Unią Europejską

(w tym pierwszym też jest trochę o patentach, pewno nie wielu z was wie, że już istnieją patenty na żywe organizmy i poszczególne fragmenty kodu DNA...macie swoje patenty, bo zdaje się dużo ludzi jest tu za oczywistością patentów..

Ostatnio edytowany przez menel (2014-06-27 14:55:35)

Offline

 

#437  2014-06-27 15:10:05

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: Ciekawostki

Kolejne ostrzeżenie - To są "ciekawostki" a nie pier^W bajanie o polityce i innych "wielkich problemach tego świata".


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

#438  2014-06-27 15:17:16

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Ciekawostki

wodzu znów się nie potrzebnie irytujesz a może też powinieneś zainteresować się od czasu do czasu takimi tematami, bo na razie wykazujesz sory ale zwykłą ignorancję..;)

Nie są ciekawostką w takim razie czym? Z definicji ciekawostka to drobny szczegół lub informacja budząca zainteresowanie..ale przecież nie będziemy się łapali za słowa i na sztywno trzymali się twardych założeń w końcu. temat leży w luźnych co nie..;)

Ostatnio edytowany przez menel (2014-06-27 15:20:34)

Offline

 

#439  2014-06-27 15:56:13

  TDK8GB - Użytkownik

TDK8GB
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-21

Re: Ciekawostki

@menel
jeszcze nie oglądałem tych filmów ale mnie coś zastanawia: co te korporacje zrobią jak wyniszczą w 100 % środowisko? kasa przecież nie pomoże a one są na to nastawione.


[offtopic]
A zresztą nie ma się co przejmować i tak będzie biblijny koniec świata więc nasze starania dot. tego świata są na darmo.(według mnie)
[/offtopic]

Ostatnio edytowany przez TDK8GB (2014-06-27 16:09:12)

Offline

 

#440  2014-06-27 16:12:11

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: Ciekawostki

Pewna grupa osób, notorycznie z każdego nie technicznego wątku robi polityczno-religijny burdel i uzewnętrznia swoje przekonania i podejście do świata.

"Grupa trzymająca władzę" po raz ostatni grzecznie prosi o ogarnięcie się i trzymanie się tematyki forum i/lub danego wątku.


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

#441  2014-06-27 16:17:01

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Ciekawostki

No widzę wodzu, że nie zainteresuje Cię takimi tematami a szkoda, bo to wcale nie jest jak piszesz "polityczno-religijny burdel"..mniejsza z tym zresztą..

No nic, ja tu tylko jestem gościem, dlatego pozostaje mi się dostosować do wymogów władzy  i więcej nie prowadzić takich dyskusji;)

Offline

 

#442  2014-06-27 16:23:30

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: Ciekawostki

To czy się interesuje czy nie to już inna/moja sprawa. Od takich uzewnętrznień są odpowiednie fora:
http://www.apostol.pl/forum/
http://www.forum.polityka.org.pl/
http://forumeking.eu/
http://www.multigadek.pl/
http://www.forum-ekonomiczne.pl/

Jeśli ktoś będzie zainteresowany stosownym tematem to się wypowie na łamach odpowiedniego forum.


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

#443  2014-06-27 16:29:47

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Ciekawostki

ale w tym rzecz, że na forach które podlinkowałeś są praktycznie same oszołomy a tu są ludzie godni dyskusji oczywiście nie wszyscy a co niektórzy mnie tu śmiecą w sensownym temacie jak przykładowo pan TDK8GB pisząc

[offtopic]
A zresztą nie ma się co przejmować i tak będzie biblijny koniec świata więc nasze starania dot. tego świata są na darmo.(według mnie)
[/offtopic]

i tu masz całkowita rację, że robi się przez to burdel, no nic fakt faktem jest to forum debianowe i poniekąd się zgadzam, że nie należy przeginać...

Offline

 

#444  2014-06-27 16:50:56

  TDK8GB - Użytkownik

TDK8GB
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-21

Re: Ciekawostki

@menel
zorganizuj pan jakiś protest akcje ekologiczną a nie tylko gadanie.

Offline

 

#445  2014-06-27 16:55:06

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

Re: Ciekawostki

Wieloraby[1] na Magadaskar!

---
[1] inaczej Poliserwy

Ostatnio edytowany przez ethanak (2014-06-27 16:56:07)


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
Zespół Adwokacki Dyskrecja

Offline

 

#446  2014-06-27 17:03:19

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: Ciekawostki

winnetou napisał(-a):

Pewna grupa osób, notorycznie z każdego nie technicznego wątku robi polityczno-religijny burdel i uzewnętrznia swoje przekonania i podejście do świata.

"Grupa trzymająca władzę" po raz ostatni grzecznie prosi o ogarnięcie się i trzymanie się tematyki forum i/lub danego wątku.

A może znowu wątek polityczny?
Przydałoby się wyciąć co nieco.

Offline

 

#447  2014-06-27 17:41:41

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

Re: Ciekawostki

Tak z ciekawości... Co złego jest w byciu Poliserwem na Magadaskarze?


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
Zespół Adwokacki Dyskrecja

Offline

 

#448  2014-06-27 18:52:01

  crashsh - Zbanowany

crashsh
Zbanowany
Zarejestrowany: 2014-06-27

Re: Ciekawostki

@ethanak lepiej od razu pod prysznic ich wysłać ;-)

Offline

 

#449  2014-06-29 22:37:19

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Ciekawostki

ethanak napisał(-a):

Tak z ciekawości... Co złego jest w byciu Poliserwem na Magadaskarze?

Gratulacje

Milenie wyrosła nowa konkurencja, nawet ładna. :D

Ale jak do nas dojedzie, to dopiero będzie "cała prawda całą dobę" w telewizorze. :DDD

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2014-06-29 22:49:50)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#450  2014-06-29 23:22:35

  crashsh - Zbanowany

crashsh
Zbanowany
Zarejestrowany: 2014-06-27

Re: Ciekawostki

proszę niech pan posłucha
https://www.youtube.com/watch?v=l-5jN-aHzDU

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)