Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2013-12-07 19:49:28

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Graficzne appsy na wine w chroot

Wpadł mi ciekawy pomysł do głowy ostatnio, mianowicie odseparowanie wine, zarówno 32 jaki 64, od macierzystego systemu. Ale jest pewna niedogodność.

Wgrałem dwa bazowe systemy przy pomocy debootstrap, po jednym dla 32 i 64bit, doinstalowałem w każdym z nich xorga, stery od grafiki oraz wine, w zależnośći od tego jaki wine 32 czy 64 takie pakiety.. Przebindowałem katalogi na potrzeby środowiska chroot. Stworzyłem tam nowego usera. Po chroocie i zmianie usera wszystko chodzi jak powinno. Graficzne aplikacje z chroot się odpalają, ale mają 1minutowego laga. Nie ma znaczenia czy to jest chroot 32 czy 64bitowy. Przetestowałem swojego 13 letniego starcrafta, działa bez problemu, wszystko fajnie, tylko, że na włączenie się gry czekałem 1min. Sama gra działa bardzo płynnie.

To normlane zachowanie, że graficzne appsy na wine w chroot mają takiego laga? Czy da się coś z tym zrobić? Np. próba odpalenia geany w 32bitowym chroocie nie nastręcza tego typu problemów, odpala się chwilę po wydaniu polecenia. Może jakichś pakietów trzeba?

Offline

 

#2  2013-12-07 19:54:27

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Graficzne appsy na wine w chroot

Graficzne „appsy”? Nie chcę się kłócić bo to nie ma żadnego sensu, ale nadmienię tylko że odechciewa mi się czytać dalej jak taki bełkot widzę.

Offline

 

#3  2013-12-07 21:18:28

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Graficzne appsy na wine w chroot

A coś nie tak z appsami? Mogą być i appki, wszystko jedno...

Ostatnio edytowany przez morfik (2013-12-07 21:18:59)

Offline

 

#4  2013-12-07 21:25:26

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Graficzne appsy na wine w chroot

Tak jak napisałem – dla mnie to jakiś bełkot, „appki” zresztą też. Z tym mi się to kojarzy: www.sweetbrokacik.pl.

Offline

 

#5  2013-12-07 21:37:26

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Graficzne appsy na wine w chroot

Dlatego ja kocham język angielski, a nie polski, tam nikt nie świruje jak ktoś inny tworzy nowe wyrazy -- http://en.wikipedia.org/wiki/Mobile_app -- w sumie to jesteś pierwszą osobą, która ma problem ze strawieniem słowa apps... Jak ty możesz patrzeć na googla albo na androida, tam ciągle się przewija to słowo xD

Offline

 

#6  2013-12-07 21:53:37

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: Graficzne appsy na wine w chroot

@morfik
Mylisz się. Arn nie jest pierwszą osobą.
No i weź zobacz jak to brzmi. Jakoś tak idiotycznie. Tym bardziej, że możesz mówić po naszemu.
A angielski to głupi składniowo język. Pod tym względem niemiecki (mimo wszystko) jest o niebo lepszy.

// @morfik
No i chyba wcale żeś nie zrozumiał, o co Arnowi chodziło.

Ostatnio edytowany przez Pavlo950 (2013-12-07 21:55:05)

Offline

 

#7  2013-12-07 22:14:04

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Graficzne appsy na wine w chroot

morfik napisał(-a):

w sumie to jesteś pierwszą osobą, która ma problem ze strawieniem słowa apps...

Nie mam problemu ze słowem apps, a z ładowaniem jego niby spolszczonej formy gdzie popadnie zamiast programy, aplikacje itp. Różne zapożyczenia, skróty czy ikonki często usprawniają rozmowę, ale już używanie wszędzie na siłę sformułowań w stylu „appsy”, „texty” czy „officialne” to dla mnie poziom przytoczonego wyżej forum.

Pavlo950 napisał(-a):

No i weź zobacz jak to brzmi. Jakoś tak idiotycznie.

Właśnie takie wrażenie odnoszę. ;)

Offline

 

#8  2013-12-07 23:03:46

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Graficzne appsy na wine w chroot

Mam inne pytanie - w jakim celu chcesz odseparować Wine od Linuksa?

Fervi

Offline

 

#9  2013-12-07 23:06:04

  P@blo - Nadworny matematyk

P@blo
Nadworny matematyk
Skąd: Wrocław v Jasło
Zarejestrowany: 2010-11-11

Re: Graficzne appsy na wine w chroot

Ja tylko w obronie kolegi. Raz tutaj napisałem icony. Przez przypadek. Takie życie, że częściej się korzysta z anglojęzycznych słów niż polskich. Skróty myślowe i takie tam.

Inna rzecz to, że wszyscy wiemy o co chodzi. Gdyby napisał tak, że nie byłoby wiadomo to można by besztać...

To takie moje zdanie. Mam nadzieje, że dalej się lubimy ;)


ThinkPadX220i
| Procesor: Intel(R) Core(TM) i3-2310M CPU @ 2.10GHz |
|  Debian: sid   |   Arch: amd64   |   Sound: alsa   |
| No DE | WM: DWM  |  DM: .bash_profile  |  BIOS+MBR |

Offline

 

#10  2013-12-07 23:09:27

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Graficzne appsy na wine w chroot

P@blo napisał(-a):

To takie moje zdanie. Mam nadzieje, że dalej się lubimy ;)

Ja? Was? Nigdy! No dobra, dla Trin zrobię wyjątek. :)


(Mnie najbardziej wpienia „developerzy”).


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#11  2013-12-07 23:12:32

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Graficzne appsy na wine w chroot

P@blo napisał(-a):

Inna rzecz to, że wszyscy wiemy o co chodzi. Gdyby napisał tak, że nie byłoby wiadomo to można by besztać...

Tak samo jestem w stanie zrozumieć: http://www.sweetbrokacik.pl/index.php?topic=43.0 :)

Offline

 

#12  2013-12-07 23:15:10

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Graficzne appsy na wine w chroot

Nie wiem czy wiesz, ale w języku polskim nie ma słowa, które by wykorzystywało literę "x", Dalej nie rozumiem problemu pisania słowa text przez x, ks=x, w czym problem? — po czytaj jak kiedyś wyglądał język pl z literą "x" — http://pl.wikipedia.org/wiki/X

Do XIX wieku litera x była literą alfabetu polskiego na równi z pozostałymi literami, stosowana zarówno w zapożyczeniach, jak i wyrazach rodzimych (np. xięstwo),

Weź teraz napisz xięstwo, to zaraz się znajdzie jeden z drugim co cię wyśmiać spróbują. xD A ja się brechtam za każdym razem gdy ktoś się ze mnie śmiać próbuje i uważa, że jego argumenty są więcej warte niż moje...

Już samo to świadczy o kretynizmie jaki się tworzy w okół języka zresztą nie tylko polskiego. Np. w hiszpańskim nie wypowiadają "h" piszą "hola" "hombre" a nie ma słowa w hiszpańskim, w którym by oni wymawiali literę "h". Tak samo jak ja piszę volumin, a odmian słyszałem już wolumen, wolumin i pewnie jeszcze coś by się znalazło. Czy w polskim języku używa się litery "v"? Więc po kiego grzyba to w alfabecie polskim występuje skoro nie ma żadnych słów w których by litera x i v się pojawiała?

Dziwne, że nikt się nie czepia mnie kiedy piszę "wzioł". Pamiętam jak azhag przeprawiał komuś posta bo według niego było tam sporo błędów, a tego nie ruszył, why? Może nie był świadom, że tam jest błąd? Bo ja np. nie znam człowieka, który umiałby wypowiedzieć wziął przez "ął" i dlatego też walę pisanie tego przez "ą".

Dalej, już wiem o co ci chodzi z "officialne" — po prostu od czytania angielskich textów, w moim łbie zamiast oficjalny się pojawia officialny. Początkowo myślałem, że się przyczepiłeś do właśnie do tego 2f, ale tam jest też "i" zamiast "j" i ja nawet tego nie zauważyłem... Wiem, że ty traktujesz to jako specjalne działanie, ale ja nie mam zamiaru się zastanawiać nad wyrażaniem myśli. Piszę co mi przychodzi do głowy, a w przypadku "officialnego", to ja nawet nie wiedziałem, że to się piszę przez "j", ja to wymawiam przez "i" a nie przez "j". Tak samo mam problemy z napisaniem "oryginalny" Bo ja dużo częściej te słowa słyszę i widzę po angielsku i tam mają logiczny zapis — "original", "official". Nikt "oryginalny" przez "y" nie wymawia, ani w eng ani w pl ale fetysz jest fetysz... Jak mam napisać coś z biegu to tak wychodzi...

Nikt mi nie podał nigdy żadnego logicznego argumentu za pisaniem tak czy inaczej, więc piszę po swojemu, w moim słowniku jest pełno słów angielskich w formie normalnej, czyli tak jak są zapisane. Sporo jest w formie mówionej, czyli zapisanych fonetycznie, np. "skrin" oraz całą masa słów przeniesionych czyli z końcówkami albo przedrostkami polskimi, jak np apps+y albo userzy.

Pamiętam, że się pożarłem raz z adminem tego drugiego forum o debianie o "userów" — a po wymianie zdań nie potrafił mi powiedzieć co mu przeszkadza w tym słowie, tak samo jak nie potrafił mi powiedzieć, czemu pendrive mogę używać. W każdym razie Powiedział, że mam pisać... już nie pamiętam zgodnie z czym no i go posłuchałem — przestałem pisać zupełnie na tamtym forum.

Obecnie powoli przechodzę na pisanie po eng, w przeciągu kilku następnych miesięcy prawdopodobnie większość moich postów będę pisał na forach angielskich. Nie wiem czy zarzucę pisanie w pl, na pewno głównie będę pisał w eng ale z tego co zaobserwowałem, dużo swobodniej się rozmawia z ludzmi w eng, mimo, że pewnie jeszcze walę pełno błędów, niż z polakami w pl. xD Tak trzymać, za 2 pokolenia już nikt w pl nie będzie gadał. xD

Co do samego brzmienia appsów, dla mnie brzmi swojsko, ale aplikacje to już brzmi okropnie, appsy są normalne. Ale to już kwestia gustów.

azhag — mogą być i devy! xD

Offline

 

#13  2013-12-07 23:23:21

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Graficzne appsy na wine w chroot

Wyraziłem swoje odczucia na widok takiego stylu pisania, nie zamierzam zagłębiać się w historię litery x czy przekonywać kogokolwiek do pisania inaczej. Sorry, ale całego wywodu nie chciało mi się czytać.

Offline

 

#14  2013-12-07 23:29:58

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: Graficzne appsy na wine w chroot

morfik napisał(-a):

Czy w polskim języku używa się litery "v"? Więc po kiego grzyba to w alfabecie polskim występuje skoro nie ma żadnych słów w których by litera x i v się pojawiała?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Alfabet_polski
Używa się w zapożyczeniach, ale w alfabecie nie ma ani X ani V. Nie rozumiem, o co Ci chodzi.

Offline

 

#15  2013-12-07 23:40:22

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Graficzne appsy na wine w chroot

fervi -- by nie syfić sobie systemu, sama instalacja nawet 64 już w mime bruździ, nigdy mi się tego nie udało ogarnąć, temu lepiej sobie wrzucić wine osobno, poza tym 32bit wine to chyba z wiadomego powodu.

ArnVaker -- a ja wykazałem, że nie ma znaczenia co się pisze, byle by ludzie zrozumieli, gdybym wiedział, że tu nie zrozumieją appsów, to bym użył innego słowa.

Pavlo950 -- "Litery z alfabetu łacińskiego: Q, V i X nie są zaliczane do liter polskiego alfabetu, gdyż w polskim słowotwórstwie nie ma potrzeby ich stosowania." -- a wyżej napisałem wyraźnie, że litera X występowała, to, że ktoś sobie uznał, że już nie będzie występować, mnie nie rusza. Dla mnie zarówno v jak i x, są to dwie bardzo zajebiste litery i nikt mnie nie powstrzyma przed ich używaniem -- w końcu piszę "xD" a nie ":D ". A jeśli ktoś chce podyskutować o wyższości textu nad tekstem, to możemy się pośmiać. xD

Offline

 

#16  2013-12-07 23:51:50

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: Graficzne appsy na wine w chroot

@morfik
A to o X, V, Q właśnie później dopiero doczytałem.
Ale skoro nie występują...
Inaczej.
Może konia przemianujmy na qńa?
Zobacz: mniej liter, szybsze pisanie.
Co Ty na to?

Ostatnio edytowany przez Pavlo950 (2013-12-07 23:53:13)

Offline

 

#17  2013-12-08 00:07:46

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Graficzne appsy na wine w chroot

Ta rada języka, która sobie rości jakieś prawa do języka sfiksowała w 19 wieku, do tamtej pory język się rozwijał zajebiście. Potem ktoś sobie pomyślał, że to on będzie tworzył język a nie ludzie.

Ja uważam, że skoro można bez problemu zrozumieć co to jest qb -- qbittorrent, to czemu qń miałby być inny? -- dla mnie ok, o następne słowo, które można bez problemu zrozumieć. To język należy do ludzi a nie odwrotnie, to temu angielski się tak zajebiście rozwija, bo tam ta zasada obowiązuje, a ostatnio jak dodawali nowe słowa do słownika, to co dodali? -- lol -- dlatego ich lubię xD

Offline

 

#18  2013-12-08 01:10:36

  thomsson - Dyskutant

thomsson
Dyskutant
Zarejestrowany: 2011-10-26

Re: Graficzne appsy na wine w chroot

@morfik: To może zamiast chroota zainstaluj PlayOnLinux i zrób sobie tam 2 wirtualne napędy, jeden z 32bit i drugi 64 bit, przy okazji będziesz mógł sobie ich zrobić więcej, żonglować konfiguracjami i ominie cię zabawa z wersjami Wine, bo będziesz mógł pobierać już gotowe paki jakiej sobie chcesz wersji


ilin napisał
"DUG to tez moja mała ojczyzna"

Offline

 

#19  2013-12-08 10:48:45

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Graficzne appsy na wine w chroot

fervi — by nie syfić sobie systemu, sama instalacja nawet 64 już w mime bruździ, nigdy mi się tego nie udało ogarnąć, temu lepiej sobie wrzucić wine osobno, poza tym 32bit wine to chyba z wiadomego powodu.

A tym się nie zajmuje WINEPREFIX?
Zawsze możesz skompilować Wine (w teorii), zrobić WinePrefix i nie wiem co dalej, myśl mi uciekła

Fervi

Offline

 

#20  2013-12-08 20:26:50

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Graficzne appsy na wine w chroot

thomsson -- playonlinux instaluje wine, a ja chciałbym tego uniknąć. Generalnie to ja bardzo rzadko używam wine i temu właśnie nie uśmiecha mi się wgrywanie go do systemu.

fervi -- ale co ten wineprefix mi da? On tylko zmienia katalog z konfiguracją i to tylko i tak w 64bit, choć ja sobie i tak to ogarnąłem przez linka.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)