Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2013-10-22 12:10:40

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Bezpłatny interenet z T-Mobile na kartę. - lipa

Taryfa frii 50MB dziennie, a po wykorzystaniu zwalnia. Sądzę, że na podstawowe potrzeby to nieźle.

Jeszcze nie próbowałem, bo mi się Orange nie skończył. :)


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#2  2013-10-22 12:46:44

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Re: Bezpłatny interenet z T-Mobile na kartę. - lipa

Nie jest to oferta bezpłatnego internetu. Aby korzystać z tej taryfy, trzeba mieć konto aktywne na połączenia wychodzące, czyli regularnie doładowywać (czytaj płacić)

Ostatnio edytowany przez radziojedi (2013-10-22 12:47:08)


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

#3  2013-10-22 13:17:10

  adapter - Użytkownik

adapter
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-05-27

Re: Bezpłatny interenet z T-Mobile na kartę. - lipa

Zgadza się radziojedi. Korzystam z Tak Tak HOT i nie ma musu doładowania, jeśli jest wystarczający zasób środków na koncie. T-mobile sprytnym sposobem chce wciągnąć w nową taryfę Frii, by wymusić doładowania. Widać, że dąży do likwidacji kumulacji ważności konta. Oczywiście, "łaskawcy" dają możliwość w innych taryfach DOKUPIENIE tej usługi. To już drugie takie podejście. Swojego czasu wymyślono rok ważności konta za samo używanie telefonu (co w moim przypadku i tak praktycznie było, bo jeśli doładowujesz to się ważność konta kumuluje do roku czasu), a potem oferta nagle zmieniła się w usługę płatną. Nie ze mną te numery, Bruner...

Obecnie są oferty (poza taryfą frii): 250 MB za 10 zł, 500 MB za 12 zł, 1GB za 15 zł na miesiąc.

Ostatnio edytowany przez adapter (2013-10-22 13:43:07)

Offline

 

#4  2013-11-03 15:48:15

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Bezpłatny interenet z T-Mobile na kartę. - lipa

Nie sprawdzałem, ale wystarczy doładować i za 3 zł/mies jest usługa automatycznego przedłużania ważności konta o rok. Oznacza to, ze płaci się de facto 3 zł /mies za 1.5 GB transferu. Nie jest to drogo. Szukam czegoś, bo u mnie aero2 to kicha


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#5  2013-11-03 16:11:59

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Bezpłatny interenet z T-Mobile na kartę. - lipa

Korzystał ktoś z tego? Do ilu realnie spada prędkość po wykorzystaniu 50 MB? W regulaminie stoi „nie będzie wyższe niż 16 kB/s”, co w praktyce nie musi oznaczać, że będzie to 16 kB/s (oczywiście o ile sieć nie jest przeciążona lub nie wystąpi inny kataklizm), ale 1 kB/s „i co nam pan zrobi”.

Ostatnio edytowany przez azhag (2013-11-03 16:55:17)


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#6  2013-11-03 17:53:29

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Bezpłatny interenet z T-Mobile na kartę. - lipa

Doczytałem regulaminy. Można mieć albo 50 MB dziennie, albo rok ważności konta — są to dwie oddzielne taryfy. Włączenie jednej lub drugiej spowoduje utratę 50 MB dziennie lub skrócenie ważności konta do 2 tygodni (zależnie z czego na co przechodzimy). Czyli lipa, czadmanie.


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#7  2013-11-03 18:14:38

  drelbrown - Użytkownik

drelbrown
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-01-07

Re: Bezpłatny interenet z T-Mobile na kartę. - lipa

Dla mnie w ogóle oczekiwanie od jakiejkolwiek korporacji czegokolwiek za darmo jest bardzo naiwne, w korpo nie ma nic za darmo. Od jakieś np. fundacji już owszem, choć i te potrafią wykazać się "kreatywną" księgowością.

Offline

 

#8  2013-11-03 20:43:01

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Bezpłatny interenet z T-Mobile na kartę. - lipa

Dla mnie jeszcze nie jest jasne wszystko. Z regulaminu wynika, że rok ważności konta dezaktywuje się po aktywacji taryfy frii lub po zmianie opcji tej taryfy. Ja to tak rozumiem, że potem można z powrotem włączyć ten "rok ważności konta". Niestety regulamin nie jest jasno napisany, ale owa taryfa oferuje trzy opcje darmowe rozmowy, smsy lub internet przy czym można korzystać z "rok ważności konta".  Kupię jutro starter i przetestuję.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#9  2013-11-03 21:32:17

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Bezpłatny interenet z T-Mobile na kartę. - lipa

D_007_0006686.pdf napisał(-a):

Aktywacja niniejszej Oferty [Frii Internet] powoduje automatyczną dezaktywację ofert: „Frii SMS-y do wszystkich”, „Frii Rozmowy w T-Mobile i Heyah” lub „Rok Ważności Konta”.

D_007_0006721.pdf napisał(-a):

Zlecenie przez Użytkownika aktywacji oferty „Frii SMS-y do wszystkich”, „Frii Internet” lub „Frii Rozmowy w T-Mobile i Heyah” powoduje automatyczną dezaktywację Oferty [Rok Ważności Konta] oraz ustawienie daty Ważności Konta na 14 pełnych dni kalendarzowych licząc od dnia dezaktywacji Oferty [RWK].

Dla mnie dość jasne — włączenie Frii Internet wyłącza RWK i vice versa.

Szkoda, szukam właśnie czegoś dla wujka (niestety Aero w samym środku Warszawy, dosłownie rzut kamieniem od Pekinu, nie ma zasięgu...), obie taryfy połączone byłyby dla niego całkiem sensowne.


Teoretycznie można żonglować taryfami i, jeśli dobrze liczę, mieć to 50 MB za jakieś 12 zł miesięcznie (4 × 3 zł za zmianę taryfy), ale czy ja wiem czy to jest warte zachodu?

Ostatnio edytowany przez azhag (2013-11-03 21:37:56)


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#10  2013-11-03 23:09:34

  adapter - Użytkownik

adapter
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-05-27

Re: Bezpłatny interenet z T-Mobile na kartę. - lipa

azhag napisał(-a):

Korzystał ktoś z tego? Do ilu realnie spada prędkość po wykorzystaniu 50 MB? W regulaminie stoi „nie będzie wyższe niż 16 kB/s”, co w praktyce nie musi oznaczać, że będzie to 16 kB/s (oczywiście o ile sieć nie jest przeciążona lub nie wystąpi inny kataklizm), ale 1 kB/s „i co nam pan zrobi”.

Wyłączysz obrazki w przeglądarce i da się poszperać w internecie.

Offline

 

#11  2013-11-04 08:47:20

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Bezpłatny interenet z T-Mobile na kartę. - lipa

azhag napisał(-a):

D_007_0006686.pdf napisał(-a):

Aktywacja niniejszej Oferty [Frii Internet] powoduje automatyczną dezaktywację ofert: „Frii SMS-y do wszystkich”, „Frii Rozmowy w T-Mobile i Heyah” lub „Rok Ważności Konta”.

D_007_0006721.pdf napisał(-a):

Zlecenie przez Użytkownika aktywacji oferty „Frii SMS-y do wszystkich”, „Frii Internet” lub „Frii Rozmowy w T-Mobile i Heyah” powoduje automatyczną dezaktywację Oferty [Rok Ważności Konta] oraz ustawienie daty Ważności Konta na 14 pełnych dni kalendarzowych licząc od dnia dezaktywacji Oferty [RWK].

Dla mnie dość jasne — włączenie Frii Internet wyłącza RWK i vice versa.

Szkoda, szukam właśnie czegoś dla wujka (niestety Aero w samym środku Warszawy, dosłownie rzut kamieniem od Pekinu, nie ma zasięgu...), obie taryfy połączone byłyby dla niego całkiem sensowne.


Teoretycznie można żonglować taryfami i, jeśli dobrze liczę, mieć to 50 MB za jakieś 12 zł miesięcznie (4 × 3 zł za zmianę taryfy), ale czy ja wiem czy to jest warte zachodu?

W Orange za 12 zł jest 1GB.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#12  2013-11-04 10:34:20

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Bezpłatny interenet z T-Mobile na kartę. - lipa

W Orange mogę kupić szemrany "starter" na allegro z 6 GB za 40 zł (lub większy za więcej).

Nawiasem mówiąc od kilku miesięcy jakość połączenia w Orange drastycznie spada, w zasadzie nie ma szans pobrać jakiś większy plik (np. filmik z yt) bez przerwania. Więc wolę coś innego.


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#13  2013-11-05 19:54:24

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Bezpłatny interenet z T-Mobile na kartę. - lipa

Przetestowałem. Jedak dobrze zinterpretowałeś regulaminy - lipa. To byłoby zbyt piękne by było prawdziwe. :)
Zamykam.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#14  2013-11-09 22:50:10

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Bezpłatny interenet z T-Mobile na kartę. - lipa

azhag napisał(-a):

Korzystał ktoś z tego? Do ilu realnie spada prędkość po wykorzystaniu 50 MB? W regulaminie stoi „nie będzie wyższe niż 16 kB/s”, co w praktyce nie musi oznaczać, że będzie to 16 kB/s (oczywiście o ile sieć nie jest przeciążona lub nie wystąpi inny kataklizm), ale 1 kB/s „i co nam pan zrobi”.

No proszę, myślałem, że jestem cwany i w konia tak łatwo się robić nie daję. A jednak, nabrałem się na najstarszą marketingową sztuczkę we wszystkim związanym z komputerami. Otóż nie 16 kB/s, tylko 16 kb/s. :D


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)