Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2013-05-30 21:49:24

  Mecin - Użytkownik

Mecin
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-19

Re: Śpiąca królewna czyli problem z wybudzeniem ProBook 4540s

Lightdm nic nie poradził, bez środowiska (startx) też.

Korzystam z pm-utils, ale mogę dodać do mojego skryptu /usr/lib/pm-utils/sleep.d/10amd:

Kod:

#!/bin/bash
case $1 in
    hibernate)
        ;;
    suspend)
        ;;
    thaw)
        /home/mecin/Dokumenty/acpi_call/turn_off_gpu.sh
        /etc/init.d/dbus start
        ;;
    resume)
        /home/mecin/Dokumenty/acpi_call/turn_off_gpu.sh
        /etc/init.d/dbus start
        ;;
    *)  echo "ERROR: used incorrectly."
        ;;
esac

On się mniej więcej tak zachowuje.

Edycja

Nie działa niestety, w logach widać można odczytać:

Kod:

system message bus already started; not starting..

Nie mam już pojęcia, Debian już jest bardzo zszargany tymi kombinacjami że nie wiadomo.
Sprawdzałem wcześniej jeszcze na starszych sterownikach Intela ze Squeeza ale to samo.

Ostatnio edytowany przez Mecin (2013-05-30 21:57:34)

Offline

 

#27  2013-05-31 09:52:02

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Śpiąca królewna czyli problem z wybudzeniem ProBook 4540s

D-bus pewnie był już uruchomiony tylko kdm się nie chciał z nim połączyć, ale skoro przy lightdm jest tak samo to jednak zły trop.

Pokombinuj jeszcze z opcjami kernela przy starcie.
I sprawdź na kernelu 3.0.

Offline

 

#28  2013-09-28 10:52:46

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: Śpiąca królewna czyli problem z wybudzeniem ProBook 4540s

@Mecin
I jak, udało Ci się ten problem rozwiązać? U siebie mam to samo. (sprzęt bardzo podobny)

Po tym, jak użyłem pm-suspend, nagle upower zaczął się tak samo zachowywać. Próbowałem wywalić moduły od wlan0 i bluetooth, próbowałem wywalić także wicd. Nic to nie dało. Jakieś sugestie?

Offline

 

#29  2013-10-11 18:08:22

  Mecin - Użytkownik

Mecin
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-19

Re: Śpiąca królewna czyli problem z wybudzeniem ProBook 4540s

PavloAkaLogan napisał(-a):

@Mecin
I jak, udało Ci się ten problem rozwiązać? U siebie mam to samo. (sprzęt bardzo podobny)

Po tym, jak użyłem pm-suspend, nagle upower zaczął się tak samo zachowywać. Próbowałem wywalić moduły od wlan0 i bluetooth, próbowałem wywalić także wicd. Nic to nie dało. Jakieś sugestie?

Niestety. Nadal nie działa, w między czasie przetestowałem najnowsze jądra ale bez powodzenia. Na prawdę mnie to irytuje. Jestem w stanie nawet zmienić dystrybucje lub przejść choćby na pakiety eksperymentalne Debiana, gdybym miał potwierdzenie że działa, bo w ciemno bez sensu się pchać.

Najgorsze że od czasu pisania tego tematu nic się nie zmieniło (chyba?). Gdyby ktoś miał jakieś informacje jak to można naprawić, lub na jakiej dystrybucji działa to proszę o jakieś informacje.

Offline

 

#30  2013-10-11 20:28:52

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Śpiąca królewna czyli problem z wybudzeniem ProBook 4540s

Nie napisałeś tak oczywistej rzeczy, jak to, czy wyłączyłeś dodatkową kartę w Biosie czy używałeś jakichś prowizorek.

Zainstaluj na próbę jakieś nowsze distro z najnowszym jądrem (może być nawet testing) i na nim sprawdź.

Offline

 

#31  2013-10-11 23:25:38

  Mecin - Użytkownik

Mecin
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-19

Re: Śpiąca królewna czyli problem z wybudzeniem ProBook 4540s

yossarian napisał(-a):

Nie napisałeś tak oczywistej rzeczy, jak to, czy wyłączyłeś dodatkową kartę w Biosie czy używałeś jakichś prowizorek.

Mecin napisał(-a):

...
Dodam że nie korzystam z karty AMD wyłączam przy starcie. Taka sama sytuacja ma miejsce nawet po wyłączeniu karty w BIOSie.
...

Pierwszy post, od tego zacząłem. Dla pewności sprawdziłem teraz i ciągle to samo.

yossarian napisał(-a):

Zainstaluj na próbę jakieś nowsze distro z najnowszym jądrem (może być nawet testing) i na nim sprawdź.

Zobaczę czy uda mi się gdzieś wcisnąć np Fedorę 19. Pisałem wcześniej miałem Archa i również nie potrafiłem tego ogarnąć.

Jedyne wnioski do jakich udało mi się dojść, to sytuacja ta, ma miejsce tylko przy uruchomionym serwerze X. Pamiętam że po ubiciu Xów, na tty wszystko działało.

Offline

 

#32  2013-10-12 00:56:36

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Śpiąca królewna czyli problem z wybudzeniem ProBook 4540s

Z dalszej treści trochę wynikało, że jeszcze przy karcie AMD grzebałeś.

Fedora 19 to nie taka znów nowinka. Wrzuć jakąś dystrybucję ciągłą, wtedy będziesz miał aktualne wersje wszystkich pakietów i kernela.

Offline

 

#33  2013-10-12 18:32:02

  Mecin - Użytkownik

Mecin
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-19

Re: Śpiąca królewna czyli problem z wybudzeniem ProBook 4540s

Fedora 19, Arch (Bridge Linux), Ubuntu 13.10 - wszędzie to samo. Z czego Fedora miała najnowsze pakiety (np jajko).

Poddaje się, skasowałem niepotrzebnie partycje z backupem Debiana i boje się że za bardzo w nim zamieszałem.

Offline

 

#34  2013-10-12 19:13:19

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Śpiąca królewna czyli problem z wybudzeniem ProBook 4540s

Mecin napisał(-a):

Fedora 19, Arch (Bridge Linux), Ubuntu 13.10 - wszędzie to samo. Z czego Fedora miała najnowsze pakiety (np jajko).

Najnowsze to znaczy najnowsze.
W Fedorze miałeś rzeczywiście „najnowsze”, skoro to z wiosny. Np. jądro 3.9, a aktualne jest 3.11.4.
Zainstaluj jakieś świeże distro od podstaw, z jak najmniejszą ilością elementów i w taki sposób możesz sprawdzić, jaki sprzęt lub program/usługa/moduł Ci to blokuje.

Offline

 

#35  2013-10-12 19:26:52

  Mecin - Użytkownik

Mecin
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-19

Re: Śpiąca królewna czyli problem z wybudzeniem ProBook 4540s

yossarian napisał(-a):

Mecin napisał(-a):

Fedora 19, Arch (Bridge Linux), Ubuntu 13.10 - wszędzie to samo. Z czego Fedora miała najnowsze pakiety (np jajko).

Najnowsze to znaczy najnowsze.
W Fedorze miałeś rzeczywiście „najnowsze”, skoro to z wiosny. Np. jądro 3.9, a aktualne jest 3.11.4.
Zainstaluj jakieś świeże distro od podstaw, z jak najmniejszą ilością elementów i w taki sposób możesz sprawdzić, jaki sprzęt lub program/usługa/moduł Ci to blokuje.

Nie denerwuj mnie i nie traktuj mnie jak jakiegoś dzieciaka, co prawda nie jestem jakimś ekspertem ale od kilku lat używam wyłącznie GNU/Linuksa - to chyba oczywiste że sprawdzałem na najnowszych pakietach dostępnych w repozytorium! Jak pisałem że na najnowszym jajku to nie wmawiaj mi że jest inaczej, bez przesadyzmu...

Offline

 

#36  2013-10-12 19:33:38

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Śpiąca królewna czyli problem z wybudzeniem ProBook 4540s

Nie traktuje nikogo jak dzieciaka.
Obsługa nowszego sprzętu jest wprowadzana i poprawiana na bieżąco i zawsze w razie problemów należy sprawdzać na jak najnowszych wersjach pakietów.
I to nie koniecznie na takich klikalnych dystrybucjach bo w nich za dużo potencjalnych problematycznych rzeczy jest instalowane z automatu.

Offline

 

#37  2013-10-12 20:14:25

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: Śpiąca królewna czyli problem z wybudzeniem ProBook 4540s

Mecin napisał(-a):

yossarian napisał(-a):

Mecin napisał(-a):

Fedora 19, Arch (Bridge Linux), Ubuntu 13.10 - wszędzie to samo. Z czego Fedora miała najnowsze pakiety (np jajko).

Najnowsze to znaczy najnowsze.
W Fedorze miałeś rzeczywiście „najnowsze”, skoro to z wiosny. Np. jądro 3.9, a aktualne jest 3.11.4.
Zainstaluj jakieś świeże distro od podstaw, z jak najmniejszą ilością elementów i w taki sposób możesz sprawdzić, jaki sprzęt lub program/usługa/moduł Ci to blokuje.

Nie denerwuj mnie i nie traktuj mnie jak jakiegoś dzieciaka, co prawda nie jestem jakimś ekspertem ale od kilku lat używam wyłącznie GNU/Linuksa - to chyba oczywiste że sprawdzałem na najnowszych pakietach dostępnych w repozytorium! Jak pisałem że na najnowszym jajku to nie wmawiaj mi że jest inaczej, bez przesadyzmu...

Zdaje się, że jednak jest odwrotnie. I wyluzuj.

3.11.4 jest w repo experimental'a, inteligencie. Gwarantuję Ci, że na domyślnych ustawieniach (i przy kernel'u 3.11.4) będzie tak, jak jest teraz.
Co to za problem skompilować sobie jądro?

Ostatnio edytowany przez PavloAkaLogan (2013-10-12 20:16:06)

Offline

 

#38  2013-10-12 22:50:12

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: masz ten towar?
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Śpiąca królewna czyli problem z wybudzeniem ProBook 4540s

3.11.0 jest w experimental.


https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png

Offline

 

#39  2013-12-06 20:35:53

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: Śpiąca królewna czyli problem z wybudzeniem ProBook 4540s

Problem częściowo rozwiązałem poprzez acpitool.
System wstaje normalnie i nie wybudza się. Ale nie wiem, jak to będzie działać na dłuższą metę.

Usypianie:

Kod:

acpitool -s

Hibernacja:

Kod:

acpitool -S

Więcej:

Kod:

man acpitool

@Mecin
Sprawdź.

Offline

 

#40  2013-12-06 22:45:04

  dominbik - Członek DUG

dominbik
Członek DUG
Zarejestrowany: 2011-07-25

Re: Śpiąca królewna czyli problem z wybudzeniem ProBook 4540s

o znowu ten wątek odświeżony z tym kreatywnym tytułem. mega mi się to podoba ;D
"Śpiąca królewna czyli problem z wybudzeniem ProBook 4540s"


http://img34.imageshack.us/img34/5092/zw9m.png http://img29.imageshack.us/img29/219/pibw.png

Offline

 

#41  2014-03-11 01:23:16

  Mecin - Użytkownik

Mecin
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-19

Re: Śpiąca królewna czyli problem z wybudzeniem ProBook 4540s

Przepraszam za poprzednie uniesienie, podirytowałem się za bardzo bo w owym czasie siedziałem nad tym wybudzaniem kilka (naście) dni intensywnych kombinacji, kompilacji i Bóg wie czego. Miałem niezły ból dupy - trzeba to nazwać po imieniu. Teraz jak czytam dziś to mi wstyd...

Odkopuje temat bo przypadkiem wpadłem i zobaczyłem propozycje @Pavlo950 - niestety, nadal to samo, teraz od razu przywiesił się nawet nie zdążył załadować paska KDE tylko samo okno przeglądarki. Nadal używam tego samego Wheezy, nic się nie zmieniło. W między czasie sprawdziłem na czysto nowe Ubuntu i efekt ten sam.

Mi brakuje pomysłów, chęci i czasu, ale jakbym miał potwierdzone info że działa choćby na LFS, Gentoo czy nawet Ubuntu ;-), instalowałbym bez wahania.

Edyta

Zapomniałem dodać że mam na boku Windowsa 8.1 i na nim też nie działa wybudzenie - tylko tutaj się budzi, czarny ekran i po chwili następuje restart i normalna procedura jak w przypadku włączenia - więc jakiś lewacki musi być ten sprzęt...

Ostatnio edytowany przez Mecin (2014-03-11 01:28:46)

Offline

 

#42  2014-03-11 07:04:35

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: Śpiąca królewna czyli problem z wybudzeniem ProBook 4540s

Mecin napisał(-a):

Zapomniałem dodać że mam na boku Windowsa 8.1 i na nim też nie działa wybudzenie - tylko tutaj się budzi, czarny ekran i po chwili następuje restart i normalna procedura jak w przypadku włączenia - więc jakiś lewacki musi być ten sprzęt...

No to serwis. U mnie acpitool nie sprawia problemów. Po prostu działa.
Ale ja kartę zintegrowaną mam wyłączoną przez producenta (Toshiba), o ile w ogóle ona u mnie istnieje :D
//// No i mam sida.

Ostatnio edytowany przez Pavlo950 (2014-03-11 07:05:09)

Offline

 

#43  2014-03-11 21:46:30

  Mecin - Użytkownik

Mecin
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-19

Re: Śpiąca królewna czyli problem z wybudzeniem ProBook 4540s

Pavlo950 napisał(-a):

Mecin napisał(-a):

Zapomniałem dodać że mam na boku Windowsa 8.1 i na nim też nie działa wybudzenie - tylko tutaj się budzi, czarny ekran i po chwili następuje restart i normalna procedura jak w przypadku włączenia - więc jakiś lewacki musi być ten sprzęt...

No to serwis. U mnie acpitool nie sprawia problemów. Po prostu działa.
Ale ja kartę zintegrowaną mam wyłączoną przez producenta (Toshiba), o ile w ogóle ona u mnie istnieje :D
//// No i mam sida.

Sprzęt jest sprawny pod kątem technicznym. Na starym SLED preinstalowanym z laptopem działało OK. Również jak usypiam na tty1 bez X i wybudzam to działa wszystko cacy. Dopiero jak wystartuje X (KDE lub dowolne środowisko) wszystko zdycha. No i kiedyś na Win7 chyba też działało. Ale wszystko już było przerabiane praktycznie w tym temacie wcześniej.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)