Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#201  2015-02-26 09:06:55

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

1672

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 01:12:03)

Offline

 

#202  2015-02-26 10:30:38

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

@uzytkownikubunt:

Ja nic nie widzę :P inni polecają (całkiem sporo osób które znam i widziało tego fona w akcji), ponoć odchudzony Android bez dodatków ładnie śmiga - ile w tym prawdy, nie wiem. Jeżeli nie to to co innego do 800 zł? Jestem otwarty na wszelkie sugestie ;]

Offline

 

#203  2015-02-26 10:31:22

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

W Moto G bateria nie jest lutowana, da się ją wymienić, ale trzeba rozkręcać fona.
Czy w Moto G2/G3/G4 będzie tak samo, zobaczymy.

Procek 4*1.2 Ghz to mało?
Mam  przed nosem

Kod:

grep -i mhz /proc/cpuinfo
cpu MHz        : 2000.000
cpu MHz        : 2000.000

i Gentuś daje radę, więc to raczej problem Andka i tego cholernego Dalvika,
a nie fona.

Moim zdaniem, 1GB ram to stanowczo za mało, 2-4GB by się tej Motce przydały na pewno, i oczywiście radziłbym poczekać na model, który dekoduje sprzętowo H265/HEVC - a takie Smartfony w normalnych cenach będą chyba dopiero w przyszłym roku.
Na razie to jest może z 5 modeli różnych producentów, po około 2 tysie i wyżej każdy.

Wybór procków już jest, teraz tylko muszą trafić "pod strzechy":
https://www.qualcomm.com/products/snapdragon/processors/comparison

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2015-02-26 10:37:12)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#204  2015-02-26 22:03:25

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Jacekalex napisał(-a):

... i oczywiście radziłbym poczekać na model, który dekoduje sprzętowo H265/HEVC ...

Co Ty z tym dekodowaniem? Zanim to wejdzie na dobre to potrwa, a ceny i tak się będą nieźle trzymały. Jak wejdzie na dobre, to pewnie znowu nowego wymyślą.

Może coś od Kruger&Matz? Mam od nich najtańszy model Move (wersja starsza) i filmy w xvidzie 720p ładnie odtwarza, h264 720p już niekoniecznie, bo się przycina. Poza tym mało ramu, bo 512 i kiepska bateria, która trzyma maks 3 dni jak się nic nie robi. Dałem za niego 3 stówy. Że działa kiepsko, to nie zmienia faktu że jest najprawdopodobniej najlepszy w swojej cenie.
Za Live 2 LTE wołają 750 zł, ale jak on działa i czy się opłaca, to nie mam pojęcia. Według specyfikacji ma być o wiele lepszy.

Offline

 

#205  2015-02-26 22:24:55

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Co Ty z tym dekodowaniem? Zanim to wejdzie na dobre to potrwa, a ceny i tak się będą nieźle trzymały. Jak wejdzie na dobre, to pewnie znowu nowego wymyślą.

A np to, że H265 pakuje do plików wynikowych o około 45% lżejszych niż H264, co mocno zmniejsza zapotrzebowanie na pasmo na rożnych serwisach internetowych.

I nie długie lata, tylko najbliższe dwa lata, Skylake Intela, GeForce 9xx, nowe chipy Andreno i Tegra, wszystko już w połowie tego roku zaczyna dekodować H265, a w przyszłym roku to już będzie standard w nowych urządzeniach, i coraz popularniejsze w necie.
W końcu jak ktoś pyta o możliwość wymiany baterii, to raczej nie kupuje Fona na rok, kiedy ten ma 2 lata gwarancji, prawda?

Mogę się założyć, że popularne serwisy internetowe nie będą się martwić, czy otworzysz ich materiał, a nawet jakby chciały, to spece marketingowi z M$, Apple
i innych koncernów i telekomów szybko przekonają głównych graczy o wyższości nowego standardu, i nikt nie będzie patrzył na to, ilu pacjentów będzie musiało sprzęt zmieniać. (teoria zarządzania marketingowego.)

O ile w PieCu jeszcze 4 jajowy procek rozkoduje H265 (uwaga na rachunek za prąd, u mnie H264 fullHD - procek zamiast Vdpau, to dodatkowe ~30 W ),
to w lapku musisz uważać na baterię, a w Smartfonie dodatkowo na to, żeby nie parzył w palce,  dedykowany układ dekoduje każdy standard video dużo mniejszym kosztem energetycznym, niż procek.
Dlatego z każdym gratem wolę poczekać na obsługę kodeków H265 i VP9, i innym też radzę, o ile się komuś nie pali.

To by było na tyle
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2015-02-26 22:28:38)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#206  2015-02-26 22:45:58

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

@Jacku, wydaje mi się, że jeśli Huk chce kupić fona to niech kupuje, a jak rzeczywiście będzie, tak jak mówisz, to po prostu kupi coś, co zejdzie z ceną. No i tyle.
I o jakich serwisach internetowych piszesz?
H264 jest popularny, a ja i tak (nadal) preferuję XVID bo jest lżejszy dla maszyn. A o miejsce się nie martwię, bo miejsca jest dużo. Może to też trzeba mieć na względzie.

Offline

 

#207  2015-02-26 22:52:03

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Preferować kodek to sobie możesz, jak dany serwis w takim kodeku nadaje.
Nie każdy serwis internetowy jest jak YT, gdzie możesz ciągnąć w rożnych kodekach, ale YT też się przeprowadza na razie  na VP9, a docelowo na VP10.

W przypadku oglądania jakiegoś stramingu z netu, "do tanga z uzgadnianiem kodeka trzeba dwojga".
Chyba, że ktoś kupuje dosyć solidnego smartfona z obsługą LTE, żeby nie oglądać na nim podobnych materiałów. xD

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2015-02-26 22:54:55)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#208  2015-02-26 23:52:41

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

1677

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 01:12:09)

Offline

 

#209  2015-02-26 23:59:48

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Jacekalex napisał(-a):

Preferować kodek to sobie możesz, jak dany serwis w takim kodeku nadaje.
Nie każdy serwis internetowy jest jak YT, gdzie możesz ciągnąć w rożnych kodekach, ale YT też się przeprowadza na razie  na VP9, a docelowo na VP10.

Ale o jakich serwisach Ty piszesz?
Oczywiście, że mogę sobie preferować. W porównaniu do innych nie jestem uzależniony i nie podporządkowuję się jakimś tam serwisom internetowym.

Offline

 

#210  2015-02-27 00:10:22

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

H264 przetrwał chyba z 7 lat, H265 to też kwestia co najmniej 5 lat.
VP9 - tu może być problem, bo Gogole za jakiś rok wyda VP10, a sprzętu się tak łatwo nie dopasuje do "przyszłych kodeków".
Chociaż jakieś 1-2 lata opracowanie kodeka + 2 lata wdrożenie, to VP10 chyba też zobaczymy na 4 lata.
W tej chwili standard startujący w drugim kwartale (Intel, Qualcomm), i już obecnie Nvidia, to H265 i VP9, i to uważam za rozsądny kompromis.

W drugiej połowie tego roku sporo producentów powinno wypuścić sprzęt dekodujący H265 i VP9  (fullHD) w średniej półce cenowej.
Qulacomm już ma klika Snapdragonów 6xx z Andreno Nex Gen, ktre obrabiają nowe kodeki, a to średnia półka procków, za moment pewnie doszusują modele 4xx - czyli dolna półka.
Nvidia 950 i tańsze, to też połowa roku, podobnie procki Intel Skylake, ATI pewnie też nie zostanie w tyle.
Tegra X1 też obrabia te formaty.

Reasumując, standard wchodzi pod strzechy, oczywiście u nas sprzedawcy zawsze mają głupie miny, podobnie, jak w czasie, kiedy wciskali telewizory z DVBT opartym na MPEG2 wiedząc, ze w Polsce jest wdrażany standard DVB T2 z MPEG4, albo ostatnio (w Euro RTV i Media Markcie), wciskając klientom "superultranowoczesne" tablety bez LTE.
Jak można sprzedać niezbyt aktualny sprzęt za cenę nowego, i zyskać w ten sposób 45% marży, to kto by się nie połasił na taki łatwy zysk. :P

Pozdro


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#211  2015-02-27 08:53:17

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Hmmm powiem tak - fajnie by było jakby H265 było... ale podejrzewam że telefon się zestarzeje zanim H265 stanie się aż tak popularne by było niezbędne, obsługa (sprzętowa) H264 w co najmniej 1080P natomiast jest raczej niezbędna.

Nie mam jakichś hiper wymagań co do urządzenia - tak naprawdę gdyby nie oszuści z HTC, którzy do Wildfire S dali tyle pamięci wewnętrznej że po instalacji systemu dla usera zostaje 150 MB, to obecny telefon pewnie jeszcze mógłby służyć... a tak niestety nawet poczty nie da się odebrać bo dysku brak (Link2Sd jest, programy nie systemowe są na karcie, ale przy tak małej ilości pamięci niewiele to daje), fon ma być głównie jako... fon :P do tego czasami GPS oraz odtwarzacz wideo... tak więc generalnie spełnione muszą być następujące założenia:

-Co najmniej 1 GB Ram (jak by było więcej to fajnie, ale widzę że cena sprzętu powyżej tej magicznej granicy idzie bardzo szybko w górę :( )
-Tyle pamięci wewnętrznej żeby się nie naciąć na to co w Wildfire S + slot na kartę MicroSD (tutaj własnie mam wątpliwość czy 8 GB wystarczy...)
-Dual Sim (na chwilę obecną wydaje się to niestety niezbędne)
-Procek kilku-rdzeniowy, na tyle szybki żeby system zauważalnie nie mulił - posiadam w domu jeszcze chiński tablet Ainol Aurora 2, tam jest Amlogic8726-M6 Cortex-A9 Dual Core i spokojnie daje radę w większości zastosowań, jak dobrze, tak więc podejrzewam że procek z tej Motoroli spokojnie starczy
-Jakiś aparat lepszy od tego w Wildfire S - podejrzewam że każdy fon do 800 zł ten warunek dzisiaj spełni
-(jeżeli Android) jak najnowszy Android - Moto G ma już Aktualizację do Andka 5.0

Czekałem do tej pory na Ubuntu Phone... ale jak zobaczyłem co z tego wyszło to raczej się w to średnio chcę pakować, tym bardziej że w Polsce nie widzę oficjalnej dystrybucji... nawet na alledrogo nie mogę znaleźć :/

O Lumii myślałem, jeżeli chodzi o sprzęt to obecnie wychodzi bardzo dobry współczynnik jakość/cena - no ale Windos zniechęca...

Jak znacie jakieś sprawdzone urządzenia spełniające powyższe dajcie znać :)

Offline

 

#212  2015-02-27 09:12:16

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

1680

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 01:12:13)

Offline

 

#213  2015-02-27 11:21:28

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

[Hmmm powiem tak - fajnie by było jakby H265 było... ale podejrzewam że telefon się zestarzeje zanim H265 stanie się aż tak popularne by było niezbędne, obsługa (sprzętowa) H264 w co najmniej 1080P natomiast jest raczej niezbędna.
.....
-Co najmniej 1 GB Ram (jak by było więcej to fajnie, ale widzę że cena sprzętu powyżej tej magicznej granicy idzie bardzo szybko w górę :( )

Jest już kilka modeli, które mają 2 -3 GB RAM, i GPU np Andreno 420 - dekodujący jednakowo H264 i H265, ale ceny zarówno LG G3 LTE-A, jak i innych modeli w tej półce na razie oscyluje powyżej 1500 zł, czasem nawet powyżej 2 tysie.

Trochę te ceny są zmotywowane dolarem po 3,70, latem zjedzie do 3.35,
o trochę tym, że to cholerna nowość, główny wysyp tańszych smartfonów spodziewam się jesienią, kiedy do produkcji finalnej w gratach wejdzie większa gama procków z GPU Andreno Nex-Gen.

Poza tym klniesz na Wildfire? a gdzieś Ty widział Linuxa, w którym na pamięci 512 MB odpalisz virtualną maszynę Javy? (Dalvik ma podobny ciężar).
Ja jak na razie się nie zaprzyjaźniłem z Androidem, bo jak zobaczyłem, ze to praktycznie Linux, a ten cholerny Dalvik waży niewiele mniej, niż Virtualbox, to w ogóle doszedłem do wniosku, że twarde minimum na fona z Andkiem to 2GB RAM.

A widziałem całkiem sporo fonów z dwu i nawet  cztero rdzeniowymi prockami, które muliły niemiłosiernie.

Dlatego "tęsknie" spoglądam w kierunku Samsunga Z i Jolii.

PS.
Z Ubuntu phone jest tak samo, jak z tym ich Mirem, dużo wrzasku, a potem zazwyczaj wychodzą jaja.
Lepiej nich Cannonical robi czcionki i ikonki, to im na razie  znacznie lepiej wychodzi, niż poważne systemy operacyjne.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2015-09-13 23:55:25)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#214  2015-02-27 13:07:46

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

1681

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 01:12:14)

Offline

 

#215  2015-02-27 15:34:17

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Maszynę wirtualną Javy to masz np na kartach SIM ;)

A odpaliłeś na karcie SIM np przeglądarkę internetową, klienta poczty, jabbera, czy obejrzałaś film z YT?
Czy tylko tak teoretycznie bredzisz? :D


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#216  2015-02-27 15:46:14

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

1683

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 01:12:17)

Offline

 

#217  2015-02-27 18:20:46

  HAL9000 - Użytkownik

HAL9000
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-04-22

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Mam ją ja ;-) ale pierwszej generacji.
System to czysty android działa normalnie, nie pisze, że szybko itd bo nie mam z czym porównywać ale opóźnień nie zauważyłem. Jakość wykonania, tutaj absolutnie nie ma się do czego przyczepić, folia na ekran i telefon powinien działać długo. Już kilka razy poleciał raz nawet na asfalt i tylko drobne zarysowania na obudowie z tyłu. Aparat jak na 5mpx ssie jak się dokładnie przyjrzeć zdjęciom ale jakość powiedzmy, że jest zadowalająca, z jakością połączeń nie ma problemów, ekran wymiata.
Dla użytkownika pozostaje około 5.5gb.
Jakby co to pytaj.

to była odpowiedź na post, który wyparował a dotyczył motoroli moto g ;-)

Ostatnio edytowany przez HAL9000 (2015-02-27 18:24:51)


For some reason I'm thinking I'm still 25 but I act like I'm 12.

Offline

 

#218  2015-02-27 18:28:04

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

HAL9000 napisał(-a):

to była odpowiedź na post, który wyparował a dotyczył motoroli moto g ;-)

Teraz wyparował? Chodzi o inny post niż dwusetny w tym wątku?

Offline

 

#219  2015-02-27 18:30:08

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

uzytkownikubunt napisał(-a):

Jacekalex napisał(-a):

Maszynę wirtualną Javy to masz np na kartach SIM ;)

A odpaliłeś na karcie SIM np przeglądarkę internetową, klienta poczty, jabbera, czy obejrzałaś film z YT?
Czy tylko tak teoretycznie bredzisz? :D

A wgrywałeś kiedyś na wirtualną maszynę Javy Windowsa albo Linuksa? Chyba tak, skoro porównujesz z Virtualboksem.

Niektóre Appki na Androida potrafią być cięższe, niż Debian na VB.


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#220  2015-02-27 18:31:31

  HAL9000 - Użytkownik

HAL9000
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-04-22

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

@ArnVaker
Aha ;-) przeglądarka zrobiła mi psikusa i wysłała na poprzednią stronę. Mój błąd.

Ostatnio edytowany przez HAL9000 (2015-02-27 18:32:04)


For some reason I'm thinking I'm still 25 but I act like I'm 12.

Offline

 

#221  2015-02-27 22:42:28

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Jacekalex napisał(-a):

Niektóre Appki na Androida potrafią być cięższe, niż Debian na VB.

Gdyby mi kernel nie panikował, to bym mógł dziada na 64 MB przydzielonego ramu odpalić, a tak to środowisko tekstowe musi mieć minimum 96.

@Huk
Czytałeś to, o czym napisałem? Post 204.

Offline

 

#222  2015-02-28 22:43:33

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

@uzytkownikubunt:

Poszukam, może znajdę jakąś propozycję.

Ale ja tego chłamu nie chcę... sorry ale specyfikacja bardzo przeciętna do tego podzespoły MediaTek - firmy znanej ze swoich zapędów anty OpenSource :( . Jak na Meizu MX4 też będzie Ubuntu, to znowu widzę tam GPU PowerVR... czyli kolejny twór bez otwartych sterów... szczerze, IMHO powinni pójść albo w Intela (nowe Atomki są tylko ciutkę droższe od podobnych ARM'ów a mają normalne GPU (IntelHD), Wifi itd.) albo w coś bardziej OS Friendly np AmLogic.

Ja wiem że Ubuntu tłumaczy się jakoby nie mieli wpływu na sprzęt... ale to na przyszłość dobrze nie wróży :(

Jakby Ubuntu spełniło powyższe to ja spokojnie mogę wydać i 1600 zł na ich telefon (o ile specyfikacja będzie dorównywać cenie - rzecz jasna), ale na razie...

@Jacekalex:

Jest już kilka modeli, które mają 2 -3 GB RAM, i GPU np Andreno 420 - dekodujący jednakowo H264 i H265, ale ceny zarówno LG G3 LTE-A, jak i innych modeli w tej półce na razie oscyluje powyżej 1500 zł, czasem nawet powyżej 2 tysie.

Pytanie jaki profil H265 te fony obsługują... mój Wildfire np. łyka H264 ale tylko baseline, podobnie zdaje się pierwsze IPhony miały, taki profil sprawia że o wykorzystaniu pełnej mocy H264 na tych urządzeniach można zapomnieć - ciekawej jak jest w przypadku H265...

Poza tym klniesz na Wildfire? a gdzieś Ty widział Linuxa, w którym na pamięci 512 MB odpalisz virtualną maszynę Javy?[..]

Narzekam na ilość pamięci wewnętrznej - nie RAM, pisałem przecież o Link2Sd... RAM'u mu styka spokojnie, 512 MB spokojnie wystarcza do odpalenia większości aplikacji (trochę dławi się na przeglądarkach internetowych jedynie), ale że po instalacji Androida, pozostaje 150 MB wbudowanej pamięci wewnętrznej to po instalacji 5 apek miejsca brak, przenoszenie na kartę niewiele pomaga... dopóki było miejsce to telefon chodził bardzo sprawnie i bym go nie wymieniał jak by nie to...

@HAL9000:

Dzięki za info, właśnie o tych Motorolach dużo dobrego słyszę...

@Pavlo950:

Sorry teraz dopiero dojrzałem :) hmm no całkiem ciekawe ustrojstwo (ten Live 2 znaczy się) ale widzę tylko 4 GB pamięci wewnętrznej... no i ten producent... - jak tę firmę oceniasz? Słyszę od czasu do czasu o ich produktach... ale czy to nie jakiś chłam?

Pozdrawiam.

Offline

 

#223  2015-02-28 22:55:29

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

1689

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 01:12:24)

Offline

 

#224  2015-02-28 23:02:43

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

@uzytkownikubunt:

Starsze niż BayTrail owszem, dlatego napisałem że nowszy Atom jest potrzebny... ;]

Jeszcze co do H265, wygląda to tak jak podejrzewałem:

https://www.qualcomm.com/products/snapdragon/processors/comparison

W zależności od wersji chipsetu dekodowanie H265 może być ograniczone do 720P... inna sprawa że sporo z tych tańszych chipsetów wg. powyższej specyfikacji jakieś H265 łyka... sporo fonów z tymi ustrojstwami.

Offline

 

#225  2015-02-28 23:25:25

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Huk napisał(-a):

@Pavlo950:

Sorry teraz dopiero dojrzałem :) hmm no całkiem ciekawe ustrojstwo (ten Live 2 znaczy się) ale widzę tylko 4 GB pamięci wewnętrznej... no i ten producent... - jak tę firmę oceniasz? Słyszę od czasu do czasu o ich produktach... ale czy to nie jakiś chłam?

Pozdrawiam.

Wydaje mi się, że mają zajefajne wsparcie, bo od czasu to czasu widzę jakieś tam aktualizacje i nawet zajefajne instrukcje piszą. To jest polska firma, która zleca Chińczykom wykonanie projektu fona i rebranding na ich markę. Androidy są czyste, mój MOVE wydaje (jak dla mnie) zajefajny dźwięk. Prawie jak lepsze odtwarzacze mp3. Jak ich o coś ostatnio pytałem, to odpowiedzieli na drugi, albo trzeci dzień.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)