Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#126  2013-12-16 15:23:21

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

no i w rezultacie uwalili bardzo dobry system, mogli bardziej zaawansowane, klasyczne smarty jak e51 kontynuować, które przecież w swoich latach świetności przewyższały większość dotykowców a teraz to praktycznie nie dostaniesz czegoś zaawansowanego na klawiszach, wszystko dotykowe, to mnie wqrwia, nie każdemu pasuje taka obsługa telefonu...

Ostatnio edytowany przez menel (2013-12-16 15:28:22)

Offline

 

#127  2013-12-16 15:40:42

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

menel napisał(-a):

no i w rezultacie uwalili bardzo dobry system, mogli bardziej zaawansowane, klasyczne smarty jak e51 kontynuować, które przecież w swoich latach świetności przewyższały większość dotykowców a teraz to praktycznie nie dostaniesz czegoś zaawansowanego na klawiszach, wszystko dotykowe, to mnie wqrwia, nie każdemu pasuje taka obsługa telefonu...

Gejfona dostaniesz z dodatkową klawiaturą

Fervi

Offline

 

#128  2013-12-16 15:54:46

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

nie używam i nie zamierzam używać produktów tej firmy...

Offline

 

#129  2014-01-12 15:20:44

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

344

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 00:42:44)

Offline

 

#130  2014-01-12 16:56:12

  lis6502 - Łowca lamerów

lis6502
Łowca lamerów
Skąd: Stalinogród
Zarejestrowany: 2008-12-04

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

A ja dalej siedzę na E71, mimo że miałem fona z Androidem i Wave'a na Badzie. Ba, nawet przewinął mnie się przez ręce tablet, ale to wszystko jest takie bezużyteczne, że aż piecze. Nie nie, Nokia z Symbianem, worek części zapasowych i mozecie mnie cmoknąć ze swoimi sromocjami smartfonów :P
Inwigilacja, prądożerność, marnotrawstwo zasobów- oto z czym kojarzy mi się nowoczesny smartfon.
Aaa, no i z programikami typu 'nacisnij by pierdnęło' wersji mnogo, a klientów ssh czy jabbera szt 3 :)

Offline

 

#131  2014-01-12 17:16:43

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

345

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 00:42:45)

Offline

 

#132  2014-01-12 17:24:05

  lis6502 - Łowca lamerów

lis6502
Łowca lamerów
Skąd: Stalinogród
Zarejestrowany: 2008-12-04

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Od pdfów mam drukarkę i dziurkacz :) Od tora mam zasadę nie robić nic czego mógłbym się wstydzić w niezaufanej sieci- komórkowej zwłaszcza.
Mam też wszystkie potrzebne mi klawisze i spokój że niczym nie odblokuję dziadostwa w kieszeni. Mam pewność że po upadku na chodnik po prostu włożę baterię i uruchomię go jak zawsze. I chętnie dam Ci z niego zadzwonić do mamy żebyś oznajmił jej 'będę później, dzwonię od kolegi bo bateria padła'.

Offline

 

#133  2014-01-12 17:46:17

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

346

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 00:42:46)

Offline

 

#134  2014-01-12 17:47:27

  BlackEvo - Driver

BlackEvo
Driver
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

lis6502 napisał(-a):

A ja dalej siedzę na E71, mimo że miałem fona z Androidem i Wave'a na Badzie. Ba, nawet przewinął mnie się przez ręce tablet, ale to wszystko jest takie bezużyteczne, że aż piecze. Nie nie, Nokia z Symbianem, worek części zapasowych i mozecie mnie cmoknąć ze swoimi sromocjami smartfonów :P
Inwigilacja, prądożerność, marnotrawstwo zasobów- oto z czym kojarzy mi się nowoczesny smartfon.
Aaa, no i z programikami typu 'nacisnij by pierdnęło' wersji mnogo, a klientów ssh czy jabbera szt 3 :)

lis6502 napisał(-a):

Od pdfów mam drukarkę i dziurkacz :) Od tora mam zasadę nie robić nic czego mógłbym się wstydzić w niezaufanej sieci- komórkowej zwłaszcza.
Mam też wszystkie potrzebne mi klawisze i spokój że niczym nie odblokuję dziadostwa w kieszeni. Mam pewność że po upadku na chodnik po prostu włożę baterię i uruchomię go jak zawsze. I chętnie dam Ci z niego zadzwonić do mamy żebyś oznajmił jej 'będę później, dzwonię od kolegi bo bateria padła'.

Widzę, że mamy bardzo podobne o ile nie te same myślenie jeśli chodzi o telefony. :) Ja już chyba z 5 lat używam E51 i nadal działa, spadła nie raz, bateria ładowana raz na 4 dni jeśli od czasu do czasu gadam na skype, wifi hula. To jest telefon. Dotykowe...co z tego że ładny, modny, nawet i szybszy czasami ale...to nie dla mnie. Miałem smartfona, miałem dotykowego Samsunga i powiedziałem sobie że już takiego nie kupię ( chyba że na starość i smartfon będzie miał wbudowaną maszynkę do golenia + scyzoryk )

Wiadomo, nie każdy korzysta z pdf'ów wszędzie lub innych bajerów, ale dla mnie telefon dzwoni, wysyła smsy a jeśli mam coś na szybko sprawdzić na necie to i myopera sobie dobrze na nim radzi.
Poważnie rozmyślam nad zmianą tego telefonu na E72. Oczywiście nie do końca się go pozbywając, bo przyda się dalej do pracy.

Ja do pdf'ów ( jeśli już ) mam netbook'a. Nie jest wielki, można wszędzie zabrać i jeszcze to jakby nie patrzeć - komputer.

Ostatnio edytowany przez BlackEvo (2014-01-12 17:48:45)

Offline

 

#135  2014-01-12 18:24:26

  lis6502 - Łowca lamerów

lis6502
Łowca lamerów
Skąd: Stalinogród
Zarejestrowany: 2008-12-04

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Czytałeś linijka po linijce kod Tor'a żeby byc pewnym że nic nie wysyła do NSA uzytkownikubunt? Skąd ta pewność że wersja którą zassałeś umożliwia faktycznie anonimową komunikację? Skąd pewność że kotś jej po drodze nie zwitaminizował? A skąd w ogóle jest ten Tor? Napisał go bojący się o swoją prywatność user clearnetu czy może jednak powstał na zlecenie NSA by trafić w target: osób przesyłających wrażliwe dane. Instalujesz to to, kupujesz kokainę na silkroadzie i nagle, z niewiadomych przyczyn lądujesz w pierdlu z tak grubą teczką haków na Ciebie, że w zasadzie możesz tylko sfingować swoją smierć i odrodzić się kimś innym :). Skąd pewność że exit-node Tora nie loguje? In fact, samo używanie Tora powinno na Ciebie ściągać uwagę i jeśli faktycznie robisz coś brzydkiego w sieci, zostaniesz namierzony. Dziś łączysz się ze szkoły, jutro z pracy, a trzy dni pod rząd z domu. Puk puk, Neo :)
Skoro chcesz ukryć swoją aktywność w sieci przed noobami podsłuchującymi akademicką sieć, skorzystaj z VPN'a. Ustanawiasz JEDNO połączenie trwające przez tydzień do shella, to co nim podróżuje jest zaszyfrowane i dowidzenia. W logach ISP jest jeden ślad po Twojej aktywności 'no dzwonilem na shella, mam tam sesję irca' i tym wyczerpujesz pulę niewygodnych pytań.
Kontakty i treści rozmów? Łączysz się z jabberem na dugu po sslu. Nie wiadomo kto z kim i kiedy, wiadomo że Ty się podłączyłeś do serwera jabbera. 'No tak, wymieniałem się notatkami, przyznaję, to było nie fair'.
Ofkoz, paranoizując i ssl jest podłozony przez służby i wychodzi na to, że szyfrowanie nie istnieje. Ale korzystając z ssla w tej chiwli robisz coś, co robi tysiąc osób wokół Ciebie, chociażby odpytując google o 'szybkowar plecak'- ale nie jesteś sam jeden w promieniu 50metrów łączącym się z domeną .onion. In fact, mając wywrotowe poglądy (w jakimkolwiek kontekście) nie anonimizacja Cię uchroni, a wmieszanie się w tłum. Zajmujesz się pedofilią? Wzucaj wakacje_2009.zip z hasłem na chomika - wrzucając na opva równie dobrze możesz sam oddać się w ręce policji. Planujesz obalić rząd? Umieść dokładne dane na ten temat w metadanych awatara na forum, a nie czaj się z tormailem. Przykładów mogę mnożyć.
A teraz pomyśl sobie, że ten cały stuff od anonimizacji odpalasz na produkcie google. Tego samego google który zbiera wszelkie mozliwe informacje:). Jaka pewnośc że com.android.input.keyboard nie ma gdzieś schowanego keyloggera? IMHO, stawianie Tora na Androidzie to jak odczytywanie danych logowania(z hasłem zawierającym małe i duże litery, cyfry i znaki specjalne) do komputera bazodanowego firmy z karteczki przyklejonej na monitor przez radiowęzeł :P
A skoro masz stos przeczytanych raz dokumentów przy biurku to znaczy, ze spokojnie mogłeś doczytać je na komputerze. Ta reszta która się przyda nie jest zależna od stanu baterii w smartfonie :)

Netbook to tez dobre rozwiązanie BlackEvo. Na pewno pojemniejsze, wszechstronniejsze, bezpieczniejsze (bo prędzej zawiną Ci nowiutkiego Galaxy siódemkę, niż obdrapanego MSI Wind). No i niezależnie od smartfonu wyczerpuje baterię po swojemu :) Też zastanawiam się nad E72- ale porównując trwałość E52 do E51, siedem-dwójka może okazać się zabawką do której będzie potrzeba więcej niż worka części. Na poważnie rozważam E6, tylko przeraża mnie ten dotyk... Miałem Galaxy Pro ileśtam- dotyk+qwerty, sprzedałem szybciej niż zajęło mi szukanie Tego Konkretnego Egzemplarza.

Tak, będę flejmił wszystkie dyskusje na temat tabletów, smartfonów, androidów :>

Ostatnio edytowany przez lis6502 (2014-01-12 18:29:29)

Offline

 

#136  2014-01-12 19:13:41

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Całkowicie się zgadzam, też używam klawiszowej noki i nie oddałbym za nic, zawsze będę zdania, że telefon jest do dzwonienia, smsowania i budzenia, ewentualnie jakaś gierka w podróży by czas szybciej pyknął...

Do grubszych mobilnych spraw są lapy a nie jakieś smartfony i inne komputeropodobne tableoidy, jak masz dobry sprzęt to praktycznie gówno waży, jest poręczny i można spokojnie kilka godzin śmigać na zasilaniu z baterii robiąc wszystko bez jakichkolwiek ograniczeń jak w przypadku wszelkiej maści niewygodnych, małych dotykowych ustrojstw.

Co do używania tora na smartfonie nie będę tego komentował, myślę, że lis6502 wyczerpał temat...

Ostatnio edytowany przez menel (2014-01-12 19:20:15)

Offline

 

#137  2014-01-12 19:40:34

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

347

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 00:42:48)

Offline

 

#138  2014-01-12 20:03:37

  lis6502 - Łowca lamerów

lis6502
Łowca lamerów
Skąd: Stalinogród
Zarejestrowany: 2008-12-04

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Ja pozwoliłem sobie na rozprawkę, pokaż co tam po drugiej stronie barykady? Może faktycznie jestem w błędzie i zaściankowym jest myślenie że nie ma sensu korzystać z neta przez Tor? No tylko jak rozwiązujesz kwestię javascriptu? No bo jednak są sposoby na powiązanie Twojej torowej aktywności z grzeczną clearnetową. Rly, jakbym nie kombinował nie umiem skorelować sensu czytania powiedzmy arta na Interii przez anonimizer. Chyba że w paranoji posuwamy się tak daleko, że służby inwigilując nas, zbierają dane na temat tego co czytamy, by po złożeniu w słupki i inne wykresy wyszło że interesujemy się jednak tym zamachem na rząd?
Okej, to przeglądanie pdfów w godzinnej przerwie obroniłeś. Ale dwa posty wstecz zapytałeś czy moja zabawka coś takiego potrafi. Pośrednio. Teksty konwertuję do .txt i czytam wbudowaną w Xplore przeglądarką. Obrazki? Hm, jedyne co mi się nasuwa na myśl to datasheety (siedzę trochę w elektronice), ale to znowu odpada gdzieś w trasie- no bo co mi po schemacie np odstraszacza kretów siedząc w Starbucks'ie i popijając kawę? Ale też dam radę, pdf2html rozwiązuje sprawę, a opera świetnie radzi sobie z lokalnymi plikami.

Offline

 

#139  2014-01-12 20:13:14

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

A nie prościej wyłączyć pluginy, javaskrypty i nie płakać (no i ofc. tor)?

Fervi

Offline

 

#140  2014-01-12 20:55:17

  lis6502 - Łowca lamerów

lis6502
Łowca lamerów
Skąd: Stalinogród
Zarejestrowany: 2008-12-04

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

To jaki jest sens używania współczesnej sieci bez JS? :>

Offline

 

#141  2014-01-12 21:43:33

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: masz ten towar?
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

w3m polecam źanet kaleta i hackowanie emacsem przez sendmail nam nie straszne


https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png

Offline

 

#142  2014-01-12 22:00:26

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

lis6502 napisał(-a):

To jaki jest sens używania współczesnej sieci bez JS? :>

A do czego ci JS?

Na Dugu mam zablokowany JS - działa
O ile nie chcesz się zbytnio udzielać, możesz korzystać bez JS ze stron, jako tako działają.
JS ma duże wady, które pozwalają na zdemaskowanie ciebie, dlatego najlepiej blokować

Fervi

Offline

 

#143  2014-01-12 23:13:09

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

lis6502 napisał(-a):

To jaki jest sens używania współczesnej sieci bez JS? :>

a jaki jest sens używania współczesnej sieci z JS poza kilkoma wyjątkami?;)

Offline

 

#144  2014-01-12 23:30:41

  lis6502 - Łowca lamerów

lis6502
Łowca lamerów
Skąd: Stalinogród
Zarejestrowany: 2008-12-04

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Nie na darmo nazywają to 'asemblerem sieci'. Chyba cała wyszukiwarka gugla to jeden wielki js.
Do czego używać, chociażby do pozbycia się idiotycznych komunikatów. Szczęśliwie bawiłem sie kiedyś jakąś przeglądarką z rodziny links, aż tu nagle komunikat 'żyjemy w xxx roku. Wszystko co w sieci opiera się na js. Kiedy przeglądasz net bez js, bóg zabija małą żabkę'. Czy jakieś podobne idiotyzmy. Nie nie, moim zdaniem ta technologia zbyt zakorzeniła się w sieci by teraz z tego nie korzystać. Z flasha to i owszem, bardzo chętnie, w sumie mam on-demand, ale wyciąć JSa to jakby wywalić Xy i siedzieć o gołej konsoli :>

Offline

 

#145  2014-01-12 23:36:15

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

ja blokuję gdzie się da...na dugu jest zbloczony i wszystko chodzi, jeszcze musiałem requesta załączyć, bo mnie wqrwiały te banery w stopkach niektórych userów...nie lubić spamu i migających kolorowych rzeczy;)

Ostatnio edytowany przez menel (2014-01-12 23:47:15)

Offline

 

#146  2014-01-13 09:33:58

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

lis6502 napisał(-a):

Chyba cała wyszukiwarka gugla to jeden wielki js.

Wyszukiwarka to jeszcze nic. Na youtube autentycznie zawiesza mi się przeglądarka... (youtube-dl rulez!).

menel napisał(-a):

dugu jest zbloczony i wszystko chodzi

Nie wszystko:

- potwierdzenie przeczytania wszystkich postów (zaproponowane przez użytkownika, który notorycznie chybiał w "pokaż nowe posty", i ochoczo zatwiedzone przez admina, który cierpiał na tę samą przypadłość),
- wstawianie znaczników podczas pisania posta,
- resetowanie wyszukiwarki na portalu i blokowanie przypadkowo wysyłania pustego zapytania.


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#147  2014-01-14 13:35:32

  Kala - Nowy użytkownik

Kala
Nowy użytkownik
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2014-01-14

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

ja słyszałam, że system windows w smrtfonach ma wyprzeć android, co myślicie?

Offline

 

#148  2014-01-14 13:37:56

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Myślimy, że spamerzy długo tu nie zagrzeją miejsca ;)

Offline

 

#149  2014-01-14 13:40:11

  yantar - Użytkownik

yantar
Użytkownik
Skąd: Galicja
Zarejestrowany: 2009-06-09

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Kala napisał(-a):

ja słyszałam, że system windows w smrtfonach ma wyprzeć android, co myślicie?

Nie mam pojęcia, ja słyszałem że 2014 jak co roku ma być rokiem Linuksa :D

Offline

 

#150  2014-01-14 13:41:05

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

yantar napisał(-a):

Kala napisał(-a):

ja słyszałam, że system windows w smrtfonach ma wyprzeć android, co myślicie?

Nie mam pojęcia, ja słyszałem że 2014 jak co roku ma być rokiem Linuksa :D

Ale to chyba słychać wśród użytkowników Windowsa ;)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)