Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#326  2016-02-22 18:03:17

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Z telefonami z e-SIM spotkałem się ok 5 lat temu. W przypadku telefonów sieci Verizon (z USA) od lat to praktykują nie wszystkie telefony tak mają ale większość tak ma. Miałem Smartfony (od znajomego któremu w szafie zalegały te telefony a odsprzedać ich nie dało się) takie jak Jakiś Samsung z rozsuwaną klawiaturą QWERTY (bazował na Androidzie 2.1), Blacberry QWERTY (Blackberry OS) oraz Motorola Droid X (bazował na Androidzie 2.3.4). Wszystkie brandowane siecią Verizon. Ani jeden nie miał slotu na karty SIM (były wbudowane bo program SIM Info na androidzie podawał, że fizycznie jest takowa karta). Wszystkie w systemie 2G bands CDMA 800 / 1900 oraz 3G bands CDMA2000 1xEV-DO także nie do użycia w Polsce. Jedyne języki jakie posiadały to Język Angielski, Francuski i Hiszpański i żadnych innych (dziwne to było dla mnie w Androidach bo w Europie telefony na androidzie mają wszystkie języki a tu tylko 3 i nie dało się doinstalować żadnego innego). Do tego jakaś mega blokada na ROOT bo ani ja ani 4 serwisy komórkowe nie potrafiły zROOTować tych telefonów na androidzie (szczególnie tego Droid X). Ogólnie solidnie zabezpieczyli te telefony. Zabieg taki w USA ma skłonić użytkowników do kupowania przynajmniej raz w roku lub co dwa lata nowy telefon. Bo odsprzedać takiego z wlutowanym chipem karty SIM w płytę główną (w serwisie mi powiedzieli, że karty jakby tam były ale wlutowane na stałe) się nie dało.

Info o tych niewymienialnych kartach SIM w Droid X: https://forums.motorola.com/posts/8ba4c9d2a8
Tu macie pokazane jak ktoś rozbiera Droid X: https://www.ifixit.com/Guide/Motorola+Droid+X+Mothe … acement/11513 dobrze się przyjrzyjcie... i nigdzie nie zobaczycie slotu SIM.

Ostatnio edytowany przez neo86 (2016-02-22 18:16:52)

Offline

 

#327  2016-02-22 18:21:35

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Neo86 - to nie było E-sim, tylko komórki brandowane do Verizona,
- z "supersimlockiekm".

W E-sim chodzi o to, ze jak masz swój smartfon - kupiony np poza siecią, to zamiast karty SIM dostajesz karteczkę z np QR-code i hasłem, klik aparatem (Nokia N8 też da radę), pobiera dane z sieci po WIFI - hostspot w sklepie, wpisujesz hasełko, ustalasz PIN i gotowe.

O tym, ile kart SIM można wpisać do fona równocześnie będzie decydował producent fona albo systemu operacyjnego.

Rozwiązanie proste i dosyć ekologiczne, znacząco upraszcza np zawarcie umowy przez internet czy w sklepie, eliminuje koszt produkcji i fizycznej dystrybucji kart SIM.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2016-02-22 18:22:13)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#328  2016-02-22 18:55:34

  skullman - Użytkownik

skullman
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-08

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Jacekalex napisał(-a):

Neo86 - to nie było E-sim, tylko komórki brandowane do Verizona,
- z "supersimlockiekm".

W E-sim chodzi o to, ze jak masz swój smartfon - kupiony np poza siecią, to zamiast karty SIM dostajesz karteczkę z np QR-code i hasłem, klik aparatem (Nokia N8 też da radę), pobiera dane z sieci po WIFI - hostspot w sklepie, wpisujesz hasełko, ustalasz PIN i gotowe.

O tym, ile kart SIM można wpisać do fona równocześnie będzie decydował producent fona albo systemu operacyjnego.

Rozwiązanie proste i dosyć ekologiczne, znacząco upraszcza np zawarcie umowy przez internet czy w sklepie, eliminuje koszt produkcji i fizycznej dystrybucji kart SIM.

Jest też druga strona tej samej monety, zamiast tych wszystkich wymienionych przez Ciebie superlatyw lukratywny interes dla producentów i operatorów, w końcu i Samsung i das Apfel strasznie są w tym temacie zgodni. Miało być tak pięknie a jak zwykle może wyjść tak jak może wyjść, w tym przypadku możesz nawet nie móc sprzedać telefonu no chyba, że jako przycisk do papieru. No ale czas pokaże.

Offline

 

#329  2016-02-22 21:19:11

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Okazuje się, że SONY zakończyło produkcję Z-Series na modelu Z5. Za to mają być takie cudaki:

Kod:

[b]Xperia X:[/b]

5-calowy ekran IPS o rozdzielczości FullHD (1920 x 1080 pikseli), 440 pikseli;
6-rdzeniowy Snapdragon 650;
3 GB pamięci RAM
32 lub 64 GB pamięci wbudowanej + MicroSD;
23-megapikselowy aparat główny z przesłoną f/2.0;
13 Mpix na przednim panelu;
łaczność 4G LTE;
baterii 2620 mAh;
Dual SIM (opcjonalnie);
czytnik linii papilarnych;
Android 6.0 Marshmallow;
wymiary: 69,4 x 142,7 x 7,9 mm;
waga: 153 gramy.

Dualsim zapewne tu kilka osób zadowoli :) Podobno ma być w okolicach Czerwca/Lipca tego 2016 roku.

Offline

 

#330  2016-02-22 21:22:04

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

@Jacekalex:

Tylko że z tego co czytam to na to się musza najpierw operatorzy zgodzić... bo jak inaczej np. przeniesiesz dane obecnej karty na ten "emulator" sim wewnątrz urządzenia? No chyba że jakiś skaner sim, wrzucasz, minuta skanowania i już można używać w dowolnym e-sim, ale to z kolei rodzi niemałe niebezpieczeństwo nadużyć i strach telefon zostawić gdziekolwiek...

Brak popularności dual sim wynika przecież głównie z oporu operatorów którzy nie chcą takiego sprzętu bo dobrze wiedzą że dla nich to czysta strata, tajemnicą poliszynela jest że zwykle jedni operatorzy mają taniej gadanie a drożej net, a inni taniej net a drożej gadanie (no... są jeszcze tacy jak Plus - drogo wszystko :P), przez co jakoś średnio chce mi się wierzyć że zaadoptują e-sim na takiej zasadzie jak obecnie śmiga dual sim - zwłaszcza w takich krajach jak Polska, gdzie ochrona prawna konsumenta realnie nie istnieje/jest bardzo słaba.

Pozdrawiam.

Offline

 

#331  2016-02-22 21:25:23

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Ciekawi mnie ten sprzęt:

Vivo Xplay 5 będzie miał 6 GB pamięci RAM.
Premiera smartfona odbędzie się 1 marca. Niedawno Vivo potwierdziło obecność ekranu o rozdzielczości 2K. Teraz przyszła pora na podzespoły dopowiadające za jego wydajność. Producent zapowiedział, że sercem urządzenia będzie Snapdragon 820, który będzie wspomagany przez aż 6 GB pamięci operacyjnej LPDDR4. Po co aż tyle? To pozostaje tajemnicą…

Na czymś takim będzie można pobawić się w płynnie działającego linuksa Debiana... Z taka ilością RAMu to i na Androida starczy i na działającego Debiana w jakiejś wirtualizacji czy cuś.

Offline

 

#332  2016-02-22 21:32:07

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Huk napisał(-a):

No chyba że jakiś skaner sim, wrzucasz, minuta skanowania i już można używać w dowolnym e-sim, ale to z kolei rodzi niemałe niebezpieczeństwo nadużyć i strach telefon zostawić gdziekolwiek...

Ne popadaj tak w paranoję. Mam pytanie czy używasz karty płatniczej z funkcją zbliżeniową? Jeśli tak i jeśli mieszkasz w dużym mieście to już Twoje pieniądze są zagrożone.

http://x3.cdn03.imgwykop.pl/c3397993/link_3qipa3kZmtinSz4PKLE5vws0eVM3y9eU,w300h223.jpg

Tak wyglądają złodzieje ze skanerami kart zbliżeniowych. Autobus miejski, tramwaj i po 20-50 zł z Twojego konta :-P Co do telefonii z e-SIM to ja bedę unikał takich telefonów. Założę się, że tak samo wykombinują jak w USA czyli takiego telefonu nie odsprzedasz. Bo tam polega na tym, że rejestrujesz na swoje imię i nazwisko tą wbudowaną kartę i za dużo zachodu jest z przerejestrowywaniem toteż stare telefony daje się tam do utylizacji. W nowym zaś logujesz się do swojego konta SIM.

Offline

 

#333  2016-02-22 21:37:29

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Huk napisał(-a):

@Jacekalex:

Tylko że z tego co czytam to na to się musza najpierw operatorzy zgodzić... bo jak inaczej np. przeniesiesz dane obecnej karty na ten "emulator" sim wewnątrz urządzenia? No chyba że jakiś skaner sim, wrzucasz, minuta skanowania i już można używać w dowolnym e-sim, ale to z kolei rodzi niemałe niebezpieczeństwo nadużyć i strach telefon zostawić gdziekolwiek...

Operatorzy muszą się zgodzić?

Jaja sobie robisz?

Wystarczy, że Ajfon albo Samsung przejdzie na e-sim, i operatorzy będą w wielkiej dupie, bo nie wypędzą klientów, którzy chcą te graty używać.
Standard E-SIM nie jest konsultowany  każdym telekomem z osobna, ale 
z organizacją GSM Association.

Pomijam sytuację, jeśli np Google w Andku N wprowadzi E-SIM only i nawet producenci fonów będą mogli kląć pod nosem, ale nic na to nie poradzą.

Google np teraz wprowadza do Andka rozmowy telefoniczne hangouts, i pokaż mi operatora, którego Gogole się pytał o opinię, kiedy w praktyce chce wykopać telekomy z połączeń głosowych.

Już widzę jak np taki T-mobile ogłasza, że nowy Iphone 8 ani Galaxy 8 w naszej sieci nie będzie działać.
To tak, jakby mój pies ogłosił, że od dzisiaj on mięsa jeść nie będzie, bo jest pierwszym wege-psem w historii.
:DDD

Jak na razie operatorzy w USA czy Japonii są gotowi na E-SIM, w Chinach też protestów nie będzie (tłoczenie miliarda kart SIM kosztuje), w Indiach to samo,
a całej Europy już w ogóle nikt o nic nie musi się pytać i nie pyta.

Pozdro

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2016-02-22 21:39:56)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#334  2016-02-22 22:05:21

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

@Jacekalex:

Nie łapiesz - ja nie twierdzę że e-sim nie wypadli, tylko że nie wypali w takiej formie jak byśmy chcieli. Mam zadanie podobne do @neo86 - to nie będzie ułatwiać życia userowi tylko operatorom i producentom telefonów, noż kuźwa bądźmy poważni -co jest bardziej prawdopodobne - że producenci i operatorzy "zrobią dobrze" użytkownikom i dają w końcu możliwość dowolnego przełączania pomiędzy różnymi ofertami (co z automatu wiąże się ze stratą dla tych ostatnich), czy że dogadają się tak żeby telefony się lepiej sprzedawały ;] ? Myślisz że po co są "rozmowy" z GSM Association?

Ja stawiam że skończy się tak że fony nadal będą single sim, tylko bez karty fizycznej, za duala nadal trza będzie płacić jak za zboże a do tego e-sim będzie upierdliwy do granic możliwości przy odsprzedaży telefonu. Plus dla operatorów że zamiast kart sim, będziemy pewnie kupować w kiosku kartę z jakimś kodem do wprowadzania (albo jeszcze gorzej - w ogóle znikną oferty prepaid).

Pozdrawiam.

Offline

 

#335  2016-02-22 22:24:55

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

ESIM nie robi dobrze operatorom, bo w praktyce oddaje kontrolę nad kartą SIM producentowi OS, w przypadku Andka to jest Google, w przypadku Ajfona to Apple.

Nie ma wtedy zbyt wielkiego pola do kombinowania w typie "upierdliwy do granic możliwości przy odsprzedaży telefonu" bo po prostu karta SIM nie będzie w ogóle wbudowana w fona, jej w ogóle nie będzie.
Sieć komórkowa będzie bazowała na takich samych lub równoważnych metodach logowania, jak teraz zamknięte sieci Wifi.
I nie ma tu znaczenia, czy Pre-paid czy Post-paid, to w ogóle nie jest problemem przy ESIM, bo smartfon w XXI wieku ma być podłączony do netu, a resztą zajmuje się [Google|Apple|M$].
Tutaj nie telekomy rozdają karty, tu się dramatycznie kurczy rola telekoma na rzecz producenta urządzenia i OSu.
Ta zmiana jest z resztą wymuszona technologią, np jak zrobią pierścionek z wbudowanym telefonem na bazie Intel Curie - to jak do niego SIM wsadzisz?

Kioski i sklepy  mogą się naprawdę martwić, bo cała procedura zakupienia karty prepaid ograniczy się do wejścia na np doładowania.play.pl i zapłacenia za kod dostępu kartą Visa  przez PAYu.

E-SIM jest grą na radykalne ograniczenie roli operatora, bo po prostu operator ma kontrolę nad kartą SIM, a jeśli to jest karta wirtualna, to tą kartę kontroluje już system operacyjny i pośrednio jego producent a nie telekom.
ESIM żadnych modeli biznesowych typu Prepaid czy Postpaid nie ogranicza, może poza tym, że otwiera firmie Google drogę do uzyskania  statusu globalnego superoperatora telekomunikacyjnego bez inwestowania w budowę sieci GSM.
Podobnie, jak zaczynał Play czy Virgin Mobile, tylko że siła globalnego gracza jak Google jest taka, że poszczególne telekomy są jak jajka na drodze walca.

Pozdro

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2016-02-22 22:25:25)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#336  2016-02-22 22:33:15

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

ESIM nie robi dobrze operatorom, bo w praktyce oddaje kontrolę nad kartą SIM producentowi OS, w przypadku Andka to jest Google, w przypadku Ajfona to Apple.

Kontrolę, i to całkowitą, nad telefonem i jego systemem mają producent telefonu i operator, a nie Google. A tym bardziej nie użytkownik.

Offline

 

#337  2016-02-22 22:36:54

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

yossarian napisał(-a):

ESIM nie robi dobrze operatorom, bo w praktyce oddaje kontrolę nad kartą SIM producentowi OS, w przypadku Andka to jest Google, w przypadku Ajfona to Apple.

Kontrolę, i to całkowitą, nad telefonem i jego systemem mają producent telefonu i operator, a nie Google. A tym bardziej nie użytkownik.

Przesadzasz, producent grata i systemu wyraźnie dzielą się władzą nad gratem podobnie, jak w każdym komputerze.
Wraz z wywaleniem materialnej karty SIM kończy się tam władza telekoma.
W ten sposób  telefon migruje w kierunku "internet rzeczy".

Oczywiście piszę o gratach z wolnej sprzedaży, bo te kupowane w sieciach telekomów będą pewnie produkowane "na zamówienie" jak w Verizonie.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2016-02-22 22:38:25)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#338  2016-02-22 22:50:30

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

@Jacekalex:

Zobaczymy - ja tam stawiam flaszkę dobrej wódki (o ile takie coś istnieje) że realnie te zmiany wyjdą userom bardziej na złe niż dobre - możliwości widzę kilka, w tym np. wiązanie e-sim po pierwszej aktywacji z telefonem, z możliwością zmiany np. tylko poprzez reset ustawień, konieczność rejestrowania e-sim (bo w końcu skoro nie ma fizycznego nośnika to każdy będzie mógł łatwo podpierdzielić numerki wymagane do aktywacji w telefonie) itd.

Jako że to jest biznesik w którym jedni bez drugich nie istnieją - stawiam że dogadanie będzie jak zwykle takie żeby sprzedać jak najwięcej, a user końcowy będzie jak zwykle w szarej d...

No ale może jestem ciemnowidzem ;]

Pozdrawiam.

Offline

 

#339  2016-02-22 23:10:15

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Ja natomiast spodziewam się unifikacji, teraz jak zapinam kompa do netu u mojego ISP, to trzeba wklepać numer pacjenta i hasło do PPPOE, i to mojemu ISP starcza.
Prawdopodobnie tak samo będą musiały działać telekomy, tylko na znacznie większym obszarze terytorialnym.
Nie spodziewam się  jakichś jednorazowo zapisywalnych kart E-SIM w gracie, bo takie kombinacje koszmarnie komplikują konstrukcję i produkcję każdego urządzenia.
Telekomy w takiej sytuacji nie obronią się przed producentami sprzętu i systemów operacyjnych, są praktycznie na straconej pozycji.

Żeby zapiąć  lapka do hotspota, nie potrzebujesz żadnych kart SIM, tylko najwyżej hasło albo cert do WPA_EAP, albo PiN do WPS.
Tymczasem powstaje już specyfikacja sieci 5G, i podejrzewam ,że będzie bardziej podobna do sieci wifi a nie sieci telekomunikacyjnej.

Jak kupujesz modem ADSL i podłączasz do jakiejś telekomuny, to też nie wsadzasz mu karty SIM, tylko wklepujesz usera i hasło do jakiejś neozdrady.
Więc nie czaję, skoro współczesny telefon nie jest już durną słuchawką, tylko pełnowymiarowym komputerem, dlaczego musi wymagać karty SIM do czegoś, w czym wystarczy zwykła autoryzacja użyszkodnika.

Usługa autokonfiguracji  WPS w routerach już jest od lat, teraz pewnie praktycznie taki sam system autokonfiguracji będzie w sieciach LTE i 5G,
a telekomy mogą się wtedy skurczyć nawet o  75% i zaoszczędzić masę kasy.

Przy okazji tracą swoją część władzy nad urządzeniem fona, ale  na to nie mają żadnego wpływu, bo nikt ich nie będzie pytał o zdanie.
Telekomuna też nie ma kontroli nad komputerami dzieci neo,
i jakoś od tego nie umarła, niestety. :D


Jeśli ktoś tęskni za kartami SIM, to ciekaw jestem, jak miałyby działać karty SIM w tej sieci:
http://www.spidersweb.pl/2015/08/w-5g-internet-bedz … owietrze.html
:DDD

Pozdro

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2016-02-22 23:39:37)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#340  2016-02-23 13:22:57

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Aleście się rozpisali :D
Wszyscy zapomnieli o terrorystach, więc SIM prepaidowy będzie.
Chiny się nie rozpadły, więc i dual sim i wszystko inne będzie dłuuugo.
Stawiam raczej na rozwój technologii via satelita aby delikwent w środkowej Australii miał łączność i z netem i głosową.
A co do odsprzedaży. Technologia idzie szybko do przodu. Słuchawka sprzed dwu lat to już zabytek. Dzieci neo chcą nowej. A nowa słuchawka ma coraz więcej gadżetów, jest relatywnie coraz tańsza (z wyjątkiem Polski) i coraz łatwiej się psuje. Więc nie będzie rynku wtórnego. Tym samym e-sim ma rację bytu.


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#341  2016-02-23 22:03:13

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Wracając do kwestii technicznych - czy ktoś posiadający fona dual-sim w trybie standby może mi potwierdzić jak to wygląda z korzystaniem z netu na jednej karcie i dzwonieniem w tym samym czasie na drugiej? Mam sprzeczne informacje, jedni piszą że gdy mamy fon - z dual sim standby (np. wspomniany Huawei G8/GX8) to po włączeniu 3g/4g/LTE na sim1, już nikt się do mnie nie dodzwoni na sim2 bo radio jest jedno i to samo - żeby taki układ działał potrzeba fona dual sim dual active - prawda to czy nie? Jeśli prawda to chyba dam sobie spokój z tym dual'em i rozejrzę się za czymś normalnym, od razu wybór się poszerzy.

Przy okazji @neo86 - jeśli cały czas śledzisz wątek - możesz mi powiedzieć czy aktualizowałeś tą swoją Xperię Z2 do Andka 6.0? Jak wyglądał proces aktualizacji? były jakieś problemy? Czy po aktualizacji coś działa gorzej niż przed? I druga sprawa - testowałeś może czy działa Kodi ze wsparciem sprzętowym?

Pozdrawiam.

Offline

 

#342  2016-02-23 22:15:10

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Radio praktycznie  zawsze jest jedno.

Jak chcesz koniecznie kilka numerów i równocześnie net LTE, to ja radzę fona przestawić na sam net, a numery postawić na Skypach, Voipach czy Hangoutsach, albo w ogóle na fonie postawić Asteriska albo Freeswitcha (o ile to wykonalne, ale pewnie tak). :D
Freeswitcha nawet na routerze (chyba nawet na WRT-54GS, o ile pamiętam) udało się odpalić, wiec smartfon go spokojnie uciągnie pod względem zasobów.
Możesz też np w domu albo na jakimś VPSie ustawić prywatny serwer Voip (choćby na routerze),  i zapiąć do niego smartfona.

Jest też Linphone na Andka, też potrafi kilka numerów Voip obrabiać, tylko sam dialplanu nie ma. :D

Sznurki:
http://www.linphone.org/technical-corner/linphone/downloads
https://wiki.freeswitch.org/wiki/OpenWrt

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2016-02-23 22:34:15)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#343  2016-02-23 22:27:13

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Huk napisał(-a):

możesz mi powiedzieć czy aktualizowałeś tą swoją Xperię Z2 do Andka 6.0? Jak wyglądał proces aktualizacji? były jakieś problemy? Czy po aktualizacji coś działa gorzej niż przed? I druga sprawa - testowałeś może czy działa Kodi ze wsparciem sprzętowym?

1) Jeszcze nie ma oficjalnego Androida 6.0 na SONY Z2 ale będzie (na razie są binarki które mogą zawierać jeszcze błędy: http://developer.sonymobile.com/downloads/tool/soft … -android-6-0/ więc wolę poczekać na oficjalną aktualizację). Na razie jest jeszcze Android 5.1.1 (+zbiorcze większe aktualizacje bezpieczeństwa) Śledź informacje na: http://support.sonymobile.com/global-en/xperiaz2/software/ aktualizacje przebiegają łatwo poprzez sam telefon (można ustawić sobie harmonogram, że się automatycznie będzie aktualizował jak wykryje, że jest podpięty pod W-Fi a ja jeszcze go osobnym programem skonfigurowałem, że ma szukać aktualizacji raz w tygodniu jak sobie śpię a on siedzi w stacji bazowej magnetycznej) ale jak ktoś się uprze może tradycyjnie po kablu i poprzez komputer (ale to jest zbędne).
2) KODI pod Z2 działa doskonale. Można odtwarzać każdy format max. do rozdzielczości 4K. Wszystko działa płynnie. Osobiście KODI mam na Z2 w celu używania wtyczki MrKnow z dostępem do platformy Telewizjada. Przy filmach 4K nieco telefon się nagrzewa.

Ostatnio edytowany przez neo86 (2016-02-23 22:40:33)

Offline

 

#344  2016-02-23 23:21:13

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Ja mam 3 telefony z dual simem, w tym 2 są z andkiem. Wybieram w opcjach z której domyślnie ma dzwonić (np Orange) i z której domyślnie ma lecieć net (np Play). Jest coś takiego co się zwie Ustawienia SIM albo podobnie (w Andku 4.2). W Andku 5 jest trochę inaczej, ale na bardzo podobnej zasadzie. Podobnie też jest w Nokii 220.

Offline

 

#345  2016-02-24 00:20:08

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

@Jacekalex:

Eee tam w sumie gdzieś tutaj wala się moje RPi, modem 3G mam, kartę wifi mam, powerbank mam, kamerę mam - złożę sobie z tego fajnego fona i walić producentów - jak szaleć to szaleć ;]

Ja chce tylko kupić telefon i żeby działał normalnie bez zbędnej zabawy :P

@neo86:

Dzięki za info - jeszcze się zastanowię nad tym dualem, jak wyleci to możliwe że kupię Z2/Z3/Z5 ale w wersji compact - 4.5 cala bardziej podchodzi

@Pavlo950:

Dzięki za info - ale mam rozumieć że np. jak ustawisz sobie kartę - powiedzmy "Play" jako do 3g/4g/LTE i zaczniesz na niej pobierać plik 1 GB, to na kartę - powiedzmy "Plus" ludzie normalnie mogą się w tym czasie wdzwonić bez żadnych problemów?

Offline

 

#346  2016-02-24 09:00:44

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Huk napisał(-a):

@Pavlo950:

Dzięki za info - ale mam rozumieć że np. jak ustawisz sobie kartę - powiedzmy "Play" jako do 3g/4g/LTE i zaczniesz na niej pobierać plik 1 GB, to na kartę - powiedzmy "Plus" ludzie normalnie mogą się w tym czasie wdzwonić bez żadnych problemów?

Nie sprawdzalem, ale zdaje sie ze tak. Od czegos w koncu jest opcja "tylko 2g".

Offline

 

#347  2016-02-24 20:19:08

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

@Pavlo950:

Dzięki za info... czyli dual wraca do łask... kuźwa :P

Dobra byłem w końcu w markecie, pooglądałem i stwierdzam że biorę albo Xperię Z2 albo Z3 dual - różnica 400-500 zł, w innych zbyt wiele zdaje się jednak brakować.

@neo86:

Sorry ale jeszcze trochę muszę pomęczyć :) czy mógłbyś mi powiedzieć, czy w Z2:

1. Ile miejsca masz po zainstalowaniu systemu z tych 16 GB? Czy nie przeszkadza to w przypadku upgrade'u systemu? Pytam bo w Wildfire S trzeba było robić pełny reset żeby oczyścić miejsce (cholerne HTC... jak można da 512 MB pamięci wbudowanej :/ )

2. Jedni piszą że na oryginalnym Andku 4.4 nie dało się przenosić aplikacji na SD - czy są z tym nadal problemy na Andku 5.1?

3. Czy przy kręceniu 1080Px30fps grzeje się jakoś mocno? Na 4K już nie patrzę - widzę że to jest tryb na za 5-10 lat, ale FullHD powinno dobrze śmigać.

4. Próbowałeś może podpinać pod telewizor? Dobrze widzę że śmiga zarówno miracast jak i MHL? Da się na tym spokojnie oglądać filmy na TV?

5. Masz jakieś problemy z czymś w tym telefonie ? Coś o co mógłbyś się czepić?

Generalnie z tego co czytam, wydaje się że Z3 Dual to praktycznie to samo co Z2 + Dual sim (no i ciutkę nowszy Snapdragoon który ponoć nieco mniej się grzeje) - jak nie będzie żadnych "ale" to prześpię się z tym czy warto dokłądać 400/500 zł za duala czy brać Z2 i mieć w nosie.

Pozdrawiam.

Offline

 

#348  2016-02-24 20:41:20

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Huk napisał(-a):

1. Ile miejsca masz po zainstalowaniu systemu z tych 16 GB? Czy nie przeszkadza to w przypadku upgrade'u systemu? Pytam bo w Wildfire S trzeba było robić pełny reset żeby oczyścić miejsce (cholerne HTC... jak można da 512 MB pamięci wbudowanej :/ )

2. Jedni piszą że na oryginalnym Andku 4.4 nie dało się przenosić aplikacji na SD - czy są z tym nadal problemy na Andku 5.1?

3. Czy przy kręceniu 1080Px30fps grzeje się jakoś mocno? Na 4K już nie patrzę - widzę że to jest tryb na za 5-10 lat, ale FullHD powinno dobrze śmigać.

4. Próbowałeś może podpinać pod telewizor? Dobrze widzę że śmiga zarówno miracast jak i MHL? Da się na tym spokojnie oglądać filmy na TV?

5. Masz jakieś problemy z czymś w tym telefonie ? Coś o co mógłbyś się czepić?

1) Teraz tego Ci nie powiem bo na instalowałem ze 20 appek a wywaliłem te co SONY dał domyślnie w wersjach okrojonych (Demo). Więc przykro mi tu Ci nie powiem ale mimo 20-tu appek oraz 2 mocnych gier 3D telefon nic nie zwalnia w działaniu.

2) Nie ma problemów. Jest opcja przenoszenia aplikacji na kartę SD/HC ,XC

3) Przy 1080p 30FPS nie zauważyłem żadnego nagrzewania się. Dopiero nieco bardziej letni robi się przy 1080p 60 FPS a wyraźnie ciepły robi się przy 4K i 720p 120 FPS

4) tak kabelek MHL spisuje się wspaniale. Sprawdzałem na TV u babci bo ja takowego nie posiadam ze złączem HDMI (mam stare kineskopowe).

5) Jedyne co trąca to: Podczas tego nagrywania 4K i 120 FPS wyraźnie ciepły się robi no i podczas grania w bardziej wymagające gry jak np. Grand Theft Auto. No i po przesiadce ze wspaniałej i boskiej Nokii 808 PV wyraźną różnicę odczuwam w jakości rozmowy w tym Sonym ale to pewnie przez membrany uszczelniające telefon na głośnikach i mikrofonach. Nie jest to dokuczliwe ale jak miałeś przedtem Nokię 808 PV (bo Nokia N8 ma taki sam dźwięk jak w Sonym) to da się to zauważyć. Z tego co widzę Nokia 808 PV w jakościach rozmowy bije wszystkie telefony a na 100% wszystkie te co posiadają membrany wodoszczelne. No i oczywiście zom cyfrowy w Sonym jest po prostu do kitu. To nie to co bezstratny zoom cyfrowy w Nokii 808 PV. Tak to jeszcze niczym innym mi nie podpadła.

To co jeszcze mogę dodać od siebie to ma wspaniałe ułatwienia dostępu takie jak większa czcionka, czytnik ekranowy podobny do Orca/JAWS no i pisanie SMS oraz wprowadzanie głosowe jakiegokolwiek tekstu ale to już chyba standard w nowszych Androidach.

Jak masz jakieś pytania to wal śmiało!

Ostatnio edytowany przez neo86 (2016-02-24 20:42:52)

Offline

 

#349  2016-02-24 21:25:33

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

@neo86:

Dzięki za info - na chwilę obecną chyba pomęczyłem Cię wystarczająco :) z tego co widzę Z3 Dual chodzi w X-kom po 1999 zł i chyba na tym się skończy - dość już mam tego szukania ;]

Pozdrawiam.

Offline

 

#350  2016-02-25 08:36:10

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

@neo86:

OK, sprzęt zamówiony może dzisiaj Z3 Dual do odbioru :) - jeszcze jedno pytanie w związku z MHL, z tego co widzę akurat w X-Kom jest tylko jakiś kabel (chyba pasywny):

http://www.x-kom.pl/p/226939-przejsciowka-delock-mh … do-tv-hd.html

testowałeś może na czymś takim czy bardziej na adapterze aktywnym tego typu:

http://www.x-kom.pl/p/125361-przejsciowka-gembird-a … o-tv-lcd.html

Nie wiem czy warto wydać te 15 zł czy raczej nie zadziała?

Pozdrawiam.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)