Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2013-04-27 15:51:24

  adi1423 - Użytkownik

adi1423
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-04-20

Re: poszukuje linuxa każdy oprócz ubuntu i debiana

ilin napisał(-a):

adi1423 Masz sieć po kablu na tym debianie ?

nie

Offline

 

#27  2013-04-27 15:53:30

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: poszukuje linuxa każdy oprócz ubuntu i debiana

To zapytam inaczej.
Czy masz możliwość podpiąć sie kablem czy tylko wifi wchodzi w grę ?


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#28  2013-04-27 15:59:12

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: poszukuje linuxa każdy oprócz ubuntu i debiana

Po co mu podajecie takie trudne rzeczy gdzie na początku siądzie i ze łzami oczach będzie chciał  wychwalać i wrócić debiana    :D  . I powstanie idea ale ten debian był prosty...

Offline

 

#29  2013-04-27 16:04:42

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: poszukuje linuxa każdy oprócz ubuntu i debiana

Yampress napisał(-a):

Po co mu podajecie takie trudne rzeczy gdzie na początku siądzie i ze łzami oczach będzie chciał  wychwalać i wrócić debiana    :D  . I powstanie idea ale ten debian był prosty...

Wróci do windowsa.

W jego watkach jest już taki mętlik ,że sam nie umiem sie w tym połapać. :)

Mam nadzieję ,że starczy mu cierpliwości i powoli dojdziemy do ładu.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#30  2013-04-27 16:10:55

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: poszukuje linuxa każdy oprócz ubuntu i debiana

im dłużej żyje tym więcej utwierdzam się w przekonaniu że

1. nie ma nic za darmo
2. aby coś umieć musisz poświęcić troche czasu temu i się nie poddawać
3. aby coś bardzo dobrze umieć musisz bardzo dużo czasu temu poświęcić


Mandriva ( nie wiem czy jeszcze jest) ale to jest najprostszy linux.

Offline

 

#31  2013-04-27 16:16:23

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: poszukuje linuxa każdy oprócz ubuntu i debiana

Mandriva do instalacji owszem.
Ale jak sie to to zaczęło sypać to była kaplica.

Od Mandrivy zaczynałem  ale szybko przeniosłem sie na debiana. :)


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#32  2013-04-27 20:14:04

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: poszukuje linuxa każdy oprócz ubuntu i debiana

Ja "przemaszerowałem" przez różne Linuxy, i Gentuś, to pierwszy, który bez mojego wyraźnego polecenia sam się nie spieprzył ani razu, natomiast 2 wtopy przy aktualizacjach dało się prosto i w miarę bezstresowo obejść.

Do tego nawet, jakbym w tej chwili sformatował partycję z Gentusiem, to wypakuję stage, skopiuję z bakupu do /etc/ cały folder /etc/portage, zapuszczę instalator wieczorem, i rano będzie już działający system, praktycznie dokładnie taki, jak miałem.

Najbliższa podobna reinkarnacja nastąpi, jak status stabilnego uzyska GCC-4.7.x.

Żadne *bunty, Debiany, Suse, Mandrivy czy Fedory nie dają mi takiej kontroli nad systemem i takiej stabilności (i takiego rachunku za światło ;P).
Ja po prostu zbyt leniwy jestem, żeby w kółko poprawiać to, co się tak czy inaczej nie udało Developerom.
Przy okazji poznałem na tyle różne tricki, że już mnie w Linuxach i Unixach nic już  nie zdziwi.... ;)

Pozdrawiam
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2013-04-27 20:17:23)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#33  2013-04-27 21:07:05

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: poszukuje linuxa każdy oprócz ubuntu i debiana

przeciez on nie będzie umial partycji za pomocą konsolowych narzędzi zrobić a co dopiero reszta!!! Więc przyjmij Waść to do serca. ]:->
I nie chwal tego systemu dla początkującego.  Bo podstaw najpierw musi się nauczyć a potem dopiero instalowania i konfiguracji systemu.

Offline

 

#34  2013-04-27 21:39:33

  adi1423 - Użytkownik

adi1423
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-04-20

Re: poszukuje linuxa każdy oprócz ubuntu i debiana

Yampress napisał(-a):

przeciez on nie będzie umial partycji za pomocą konsolowych narzędzi zrobić a co dopiero reszta!!! Więc przyjmij Waść to do serca. ]:->
I nie chwal tego systemu dla początkującego.  Bo podstaw najpierw musi się nauczyć a potem dopiero instalowania i konfiguracji systemu.

A jest jakiś system co się nie sypie i łatwo konfiguruje wifi (jak w windows 7,8,ubuntu itp.)

Offline

 

#35  2013-04-27 21:47:28

  sir_lucjan - Kierowca Bombowca

sir_lucjan
Kierowca Bombowca
Skąd: /home/sir_lucjan
Zarejestrowany: 2010-05-20
Serwis

Re: poszukuje linuxa każdy oprócz ubuntu i debiana

Nieoficjalny Linux Mint 13 LXDE :P


Dell Inspiron 15-3542 (3542-2538) || Linux Register User: #536661
                                         Arch Linux

Offline

 

#36  2013-04-27 21:51:48

  adi1423 - Użytkownik

adi1423
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-04-20

Re: poszukuje linuxa każdy oprócz ubuntu i debiana

sir_lucjan napisał(-a):

Nieoficjalny Linux Mint 13 LXDE :P

A on jest chyba ubuntu podobny ;P a z tego co piszecie to ubuntu się sypie bo ma dużo zbędnych bajerów czy jakoś tak
------------------------------------------------------------dopisane---------------------------------------------------------------
a jakiś debianopodobny może?

Ostatnio edytowany przez adi1423 (2013-04-27 21:52:40)

Offline

 

#37  2013-04-27 21:56:55

  sir_lucjan - Kierowca Bombowca

sir_lucjan
Kierowca Bombowca
Skąd: /home/sir_lucjan
Zarejestrowany: 2010-05-20
Serwis

Re: poszukuje linuxa każdy oprócz ubuntu i debiana


Dell Inspiron 15-3542 (3542-2538) || Linux Register User: #536661
                                         Arch Linux

Offline

 

#38  2013-04-27 22:02:17

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: poszukuje linuxa każdy oprócz ubuntu i debiana

Yampress napisał(-a):

przeciez on nie będzie umial partycji za pomocą konsolowych narzędzi zrobić a co dopiero reszta!!! Więc przyjmij Waść to do serca. ]:->
I nie chwal tego systemu dla początkującego.  Bo podstaw najpierw musi się nauczyć a potem dopiero instalowania i konfiguracji systemu.

Wyklikać w LiveCd w Gparted partycje? wielkiego hakera do tego potrzeba?
Czy wystarczy mózg (szt. 1), myszka działająca (szt 1), łapa do obslugi myszki, działająca, sztuk 1.
Bo moim zdaniem nic więcej nie trzeba, może z wyjątkiem pewnego spokoju wewnętrznego, który jest potrzebny przy każdej nowej rzeczy, jaką widzimy na oczy.

I gdybym polecał łatwy system, to Squeeze  CD1 z Xorgiem,
i sciągnać dodatkowo paczki z firmware i wpa_supplicantem + wpa_gui, żeby sie z wifi połączyć, paczuszki można zassać z poziomu Windowsa.
A najprosciej grata n chwilkę podlączyć gdzieś kablem do routera albo innego kompa, który mu udostępni neta.

I przy oikazji, najlepiej instalować na dwóch partycjach dwa systemy, zeby w razie awarii jednego, móc odpalić bez problemu drugi, i naprawić pierwszy z chroota.

Pozdrawiam
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2013-04-27 22:04:39)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#39  2013-04-27 22:10:01

  adi1423 - Użytkownik

adi1423
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-04-20

Re: poszukuje linuxa każdy oprócz ubuntu i debiana

Jacekalex napisał(-a):

Yampress napisał(-a):

przeciez on nie będzie umial partycji za pomocą konsolowych narzędzi zrobić a co dopiero reszta!!! Więc przyjmij Waść to do serca. ]:->
I nie chwal tego systemu dla początkującego.  Bo podstaw najpierw musi się nauczyć a potem dopiero instalowania i konfiguracji systemu.

Wyklikać w LiveCd w Gparted partycje? wielkiego hakera do tego potrzeba?
Czy wystarczy mózg (szt. 1), myszka działająca (szt 1), łapa do obslugi myszki, działająca, sztuk 1.
Bo moim zdaniem nic więcej nie trzeba, może z wyjątkiem pewnego spokoju wewnętrznego, który jest potrzebny przy każdej nowej rzeczy, jaką widzimy na oczy.

I gdybym polecał łatwy system, to Squeeze  CD1 z Xorgiem,
i sciągnać dodatkowo paczki z firmware i wpa_supplicantem + wpa_gui, żeby sie z wifi połączyć, paczuszki można zassać z poziomu Windowsa.
A najprosciej grata n chwilkę podlączyć gdzieś kablem do routera albo innego kompa, który mu udostępni neta.

I przy oikazji, najlepiej instalować na dwóch partycjach dwa systemy, zeby w razie awarii jednego, móc odpalić bez problemu drugi, i naprawić pierwszy z chroota.

Pozdrawiam
;-)

1.Prosze daj linka do tego wifi (wszystkich trzech najlepiej xd)
2.Nie mogę kablem i to jest kłopot
3.Czy da się te paczki jakoś do iso wrzucić żeby podczs instalacji się zrobiły (jak tak to gdzie?)
Nie mam więcej pytań (przynajmniej przez kolejne 5 minut)

Offline

 

#40  2013-04-28 02:37:30

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: poszukuje linuxa każdy oprócz ubuntu i debiana

Jak to zrobić?
Najporsciej.

Zainstalować Debiana Squeeze CD1 ze środowiskiem Gnome.
Tam odpalić program Synaptic, zaznaczyć program wpa_gui - jeśli w nim jest, i przede wszystkim paczkę z firmware do twojej karty sieciowej.
Do tego paczki dpkg-dev, to dość ważne.
W tym Synapticu jest taka opcja:
Generuj skrypt do pobrania pakietów.
Wygeneruje Ci skrypta z adresami paczek do pobrania, możesz je ściągnać np na Windowsie, albo u kumpla, (najłatwiej byłoby na jakimś Linuxie),
i zainstalować na tym Debianie, przenosząc na pendraku paczki.

Jest z tym trochę zabawy, ale w sumie nie święci garnki lepią, można zainstalować system bez dostępu do internetu, a potem ściagnąć potrzebne paczki.

Do ustawienia sieci najpewniejszym programem jest wpa_supplicant i nakładka wpa_gui - jeszcze nie widziałem w moim życiu, żeby coś tam nie dzialało, o ile ze sterownikiem jest wszystko w porządku.

Do wpa_gui jest trochę zależności, najłatwiej je wszystkie zainstalować stawiając lokalne repotytorium apt wg tego przepisu:
http://stary.dug.net.pl/faq/faq-6-89-Lokalne_repozytorium.php

Konfiguracja wpa_gui?

I’m now using wpa_gui which is part from wpasupplicant. To install wpa_gui just do:

Kod:

apt-get install wpagui

My /etc/network/interfaces file now only contains this 3 blocks:

Kod:

auto wlan0

iface wlan0 inet manual
    wpa-roam /etc/wpa_supplicant/wpa_supplicant.conf

iface default inet dhcp

The auto statment is required to automatically start the wpa_supplicant daemon at startup. The /etc/wpa_supplicant/wpa_supplicant.conf file should at least contains the 2 following lines:

Kod:

update_config=1
ctrl_interface=DIR=/var/run/wpa_supplicant GROUP=netdev

The update_config parameter let users add AP parameters from the GUI. GROUP=netdev let netdev group member control wpa_supplicant from wpa_cli or wpa_gui. Here is how to add a member to the netdev group:

Kod:

adduser {twoja nazwa użytkownika} netdev

wpa_supplicant.conf will contains sensible data, like AP keys, so its access should be limited:

Kod:

chmod 600 /etc/wpa_supplicant/wpa_supplicant.conf

Finally I added wpa_gui in the session startup of XFCE. It’s in the Session and startup configuration GUI. KDE users would type ln -s /usr/sbin/wpa_gui in the .kde/Autostart directory.

Jezeli ktoś nie potyka się o własne nogawki, to nie jest żadna magia.

CHoć genralnie nie czaję, skad masz to "tylko wifi" bo ja bym poszukał kawalku kabla i pociagnął sobie na chwilkę neta.
Radziłbym najpierw podzielić dysk tak, zebyś miał 2 partycje systemowe (na dwa Linuxy) i partycję /home - na swoje pliki, wspólną dla tych Linuxów.
Po co tak?
Jak Ci się jeden spieprzy, to zawsze masz drugi system sprawny, a uszkodzony system można naprawić z poziomu innego Linuxa, stosując mechanizm chroot.
Jedyny ograniczeniem jest architektura, może nie zadziałać chroot z systemu 32bit na system 64 bit, w innych przypadkach działa bez problemu.

Całość, to nic trudnego, ale trzeba troszkę czasu poświęcić, i trochę zabawy z tym jest.
Względnie jakieś LiveCD z obsługą wifi, ale nie napisałeś np jaka karta wifi, czy  woła o firmware, i z jaką siecią, jak zabezpieczoną, musisz się łączyć.
I czy przypadkiem ta sieć wifi nie działa na protokole pppoe, bo wtedy potrzebowałbyś też paczkę pppoeconf i ppp.

Pozdrawiam
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2013-04-28 09:57:19)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#41  2013-04-28 09:13:22

  adi1423 - Użytkownik

adi1423
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-04-20

Re: poszukuje linuxa każdy oprócz ubuntu i debiana

Jacekalex napisał(-a):

Jak to zrobić?
Najporsciej.

Zainstalowac Debiana Squeeze CD1 ze srodowiskiem Gnome.
Tam odpalić program Synaptic, zaznaczyć program wpa_gui - jeśli w nim jest, i przede wszystkim paczkę z firmware do twojej karty sieciowej.
Do tego paczk dpkg-dev, to dość ważne.
W tym Synapticu jest taka opcja:
Generuj skrypt do pobrania pakietów.
Wygeneruje Ci skryppta z adresami paczek do pobrania, możesz je ściagnać np na Windowsie, albo u kumpla, (najłatwiej byłoby na jakimś Linuxie),
i zainstalować na tym Debianie, przenosząc na pendraku paczki.

Jest z tym trochę zabawy, ale w sumie nie święci garnki lepią, można zainstalować system bez dostępu do internetu, a potem ściagnać potrzebne paczki.

Do ustawienia sieci najpewniejszym programem jest wpa_supplicant i nakładka wpa_gui - jeszcze nie widziałem w moim życiu, zeby coś tam nie dzialało, o ile ze sterownikiem jest wszystko w porządku.

Do wpa_gui jest trochę zależności, najłatwiej je wszystkie zainstalować stawiając lokalne repotytorium apt wg tego przepisu:
http://stary.dug.net.pl/faq/faq-6-89-Lokalne_repozytorium.php

Konfiguracja wpa_gui?

Im now using wpa_gui which is part from wpasupplicant. To install wpa_gui just do:

Kod:

apt-get install wpagui

My /etc/network/interfaces file now only contains this 3 blocks:

Kod:

auto wlan0

iface wlan0 inet manual
    wpa-roam /etc/wpa_supplicant/wpa_supplicant.conf

iface default inet dhcp

The auto statment is required to automatically start the wpa_supplicant daemon at startup. The /etc/wpa_supplicant/wpa_supplicant.conf file should at least contains the 2 following lines:

Kod:

update_config=1
ctrl_interface=DIR=/var/run/wpa_supplicant GROUP=netdev

The update_config parameter let users add AP parameters from the GUI. GROUP=netdev let netdev group member control wpa_supplicant from wpa_cli or wpa_gui. Here is how to add a member to the netdev group:

Kod:

adduser {twoja nazwa użytkownika} netdev

wpa_supplicant.conf will contains sensible data, like AP keys, so its access should be limited:

Kod:

chmod 600 /etc/wpa_supplicant/wpa_supplicant.conf

Finally I added wpa_gui in the session startup of XFCE. Its in the Session and startup configuration GUI. KDE users would type ln -s /usr/sbin/wpa_gui in the .kde/Autostart directory.

Jezeli ktoś nie potyka się o własne nogawki, to nie jest żadna magia.

CHoć genralnie nie czaję, skad masz to "tylko wifi" bo ja bym poszukał kawalku kabla i pociagnął sobie na chwilkę neta.
Radziłbym najpierw podzielić dysk tak, zebyś miał 2 partycje systemowe (na dwa Linuxy) i partycję /home - na swoje pliki, wspólną dla tych Linuxów.
Po co tak?
Jak Ci się jeden spieprzy, to zawsze masz drugi system sprawny, a uszkodzony system można naprawić z poziomu innego Linuxa, stosując mechanizm chroot.
Jedyny ograniczeniem jest architektura, moze nie zadizałać chroot z systemu 32bit na system 64 bit, w innych przypadkach działa bez problemu.

Całosć, to nic trudnego, ale trzeba troszkę czasu poświęcić, i trochę zabawy z tym jest.
Wzglednie jakieś LiveCD z obsługą wifi, ale nie napsaleś np jaka karta wifi, czy  woła o firmware, i z jaką siecią, jak zabezpieczoną, musisz się łączyć.
I czy przypadkiem ta sieć wifi nie dziala na protokole pppoe, bo wtedy potrzebowalbyś też paczkę pppoeconf i ppp.

Pozdrawiam
;-)

Niestety z przykrością informuje ci że zapomniałeś że jestem idiotą i trzeba tłumaczyć mi wszystko :P
więc jak mam odpalić ten synaptic jak coś będzie nie tak i  będzie bez środowiska graficznego
i jak odpalić w tej sytuacji przez pena.
------------------------------------------------------------dopis------------------------------------------------------------------
jak mam sprawdzić na windszie najlepiej czy mam te pppoe
pobieram właśnie Debian 6.0.7 Squeeze GNOME i386 CD-1 647MB

Ostatnio edytowany przez adi1423 (2013-04-28 09:18:29)

Offline

 

#42  2013-04-28 09:23:12

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: poszukuje linuxa każdy oprócz ubuntu i debiana

pobieram właśnie Debian 6.0.7 Squeeze GNOME i386 CD-1 647MB

Pobierasz wersję debiana która za tydzień będzie oldstable.

Nie kombinuj tyle tylko zainstaluj Wheezy z jednej płyty cd bez dostępu do neta.
Potem zajmiemy się zrobieniem w nim sieci.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#43  2013-04-28 09:40:00

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: poszukuje linuxa każdy oprócz ubuntu i debiana

Ilin, daj spokój z Wheezym.
Squeeze ma stare Gnome 2, gdzie wszystko jest proste jak budowa widelca.

A na Wheezym jest diabli wiedzą co, np Gnome ma już Gnome-shell, i będzie znowu jazda, jak nie wstanie, a ponieważ jest caly na javascriptach, to diabli wiedzą, czy wstanie.
Np u mnie  Gnome-3.4 wstać nie chciał,  wstał  dopiero 3.6 z experimental.
I to na Debku z debootstrap - testing.
W dodatku nie wyborażam sobie tłumaczenia, jak w Gshell szukać Synaptica. :D

Zaktualizować Squeeze do Wheezy to pestka, a Squeeze jest po prostu bardziej przewidywalny.

Jedyne zagrożnie, to jakaś extremalna karta, ktorej jajo 2.6.32 nie ogarnie, ale większość jajo 2.6.32 ogarnia.
Ale jajo też można ściagnać w Debianie jako 2 paczki deb, także to nie jest jakiś mega problem.

Największy klopot, to wyczaić jakieś LiveCD z wifi, zeby ster ogrną karte w kompie, to można wtedy odpalić Live, włączyć sieć i walnąć chroota, w tym chroocie aptitude i gotowe.

Tylko z mi znanych Pentoo, Gentoo DVD czy SysrescueCD są za trudne, czy Grml obrobi to wifi nie wiem, a *buntowe network-managery pozostawię bez komentarza.

@adi
Co za karta  wifi jest w tym Twoim kompie, jak się nazywa, możesz zobaczyć model w widowsowym managerze urządzeń, albo w Evereście?
Albo w Linuxie wynik:

Kod:

lspci -k

W ogóle napisz, co możesz, o kompie, na którym chcesz instalować.

A jak sprawdzić na Windzie?
Ustawienia sieciowe masz w menu Windowsa taką zakłądkę, gdzie są wszystkie parametry, albo np

Kod:

ipconfig all

w wierszu polecenia Windows.

Pozdro
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2013-04-28 09:53:50)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#44  2013-04-28 09:44:20

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: poszukuje linuxa każdy oprócz ubuntu i debiana

W tym jest ambaras ,że on ma problematyczną kartę wifi.
Ja bym stawiał Wheezy z xfce4 bo gnome3 jest faktycznie nieprzewidywalne zwłaszcza ,ze niewiele wiemy o karcie graficznej.

Najważniejszą i pierwszą sprawą jest zrobienie połączenia internetowego.
Potem to juz poleci z górki.
Ale trzeba to robić po kolei a nie miotać sie od problemu do problemu i wymieniać dystrybucje i wersje.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#45  2013-04-28 09:51:29

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: poszukuje linuxa każdy oprócz ubuntu i debiana

To najprosciej net z drugiego kompa, albo LIveCD z wifi  i chroot.
Wtedy neta bez problemu odpalisz tak czy inaczej.

Co to za karta?


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#46  2013-04-28 09:56:16

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: poszukuje linuxa każdy oprócz ubuntu i debiana

Co to za karta ?
http://63.66.78.20/acerpanam/notebook/0000/Acer/Asp … 735Zsp3.shtml

:)

Na moje bardziej szczegółowe pytania dotąd nie uzyskałem odpowiedzi.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#47  2013-04-28 10:04:22

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: poszukuje linuxa każdy oprócz ubuntu i debiana

Re: Acer InviLink Nplify 802.11b/g/Draft-N - may I have problems?

    I suspect you have one of the Ar928x wireless chips as my acer is labeled up the same way with that chip. check out this link http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=874097. then also the backports here https://wiki.ubuntu.com/KernelTeam/LinuxWireless under the compat-wireless. It is possible but quite challenging I wish you luck if you do need any more info ask away. Someone can always help.

Sznurek: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1141310

Ta karta chyba nie jest wcale taka groźna, problem polega na tym, ze ja nie widziałem Ubuntu, w którym Network-Manager działałby poprawnie z ath9k, przeważnie były z tym jakieś jazdy.
W Debianie jest niewiele lepiej, natomiast na wpa_supplicancie i wpagui karta na ath9k śmiga jak złoto.
Nie pamiętam tylko, czy potrzeba do tego steru jakiś firmware.

W każdym razie, jeśli to karta z 2009 roku, to jajo 2.6.32 powinno ją ogarnąć bez kłopotu.

Wygląda na to, ze nie ma tragedii:
http://www.linlap.com/acer_aspire_5735z


Acer Aspire 5735z (spain) price 444€
Intel Dual T4200 - 500Gb HD - Intel X4500 - 4RAM - 15,6… more

LiveDVD Linux Mint 7 (KDE)- ALL PERFECT!

Wifi - perfect
Sound - perfect
grafhics - perfect
Card reader - perfect
HD,RAM,opticaldrive,screen, ethernet… - perfect

:-O 99% Perfect in Linux Mint 7 (distro of ubuntu 9.04)
:-\ 1% shit… Windows Vista (erase).

Thanx from Spain!! Gracias desde España!!

Squeeze powinien go obrobić bez zająknięcia, tutaj poszedł na Mincie bazującym na Ubuntu 9.04.

Mogło być znacznie gorzej z jakimś Medionem czy innym gównem.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2013-04-28 10:10:36)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#48  2013-04-28 10:08:48

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: poszukuje linuxa każdy oprócz ubuntu i debiana

ath9 w przeciwieństwie do ath5 potrzebuje firmware.
Prawdopodobnie to też bylo przyczyną jej nie działania od poczatku.
W jego wątkach zas były same ogólniki bez dokładnego wniknięcia w istotę problemu.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#49  2013-04-28 10:21:03

  adi1423 - Użytkownik

adi1423
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-04-20

Re: poszukuje linuxa każdy oprócz ubuntu i debiana

ok o kompie jest tutaj (everest pomógł)
w tym linku http://tnij.org/aceraspire5735zinformacjedlaforumdugnet
---------------------------------------------dopisałem------------------------------------------------------------------------------
Chyba się troche spóżniłem :) to mam zrobić squezy czy wheezy ? czy jeszcze jakieś inne

Ostatnio edytowany przez adi1423 (2013-04-28 10:24:30)

Offline

 

#50  2013-04-28 10:30:37

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: poszukuje linuxa każdy oprócz ubuntu i debiana

Co do tej karty wifi
http://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?id=19314&p=2

Jakieś jazdy na Squeeze były choć nie twierdzę ,że nie będzie dzialać.

Ja polecam Wheezy bo za tydzien będzie najpropodobniej stable.
Radził bym też zacząć od plyty cd z xfce.
Jak wszystko zacznie dzialać to gnome zawsze mozesz doinstalowac jeśli będziesz chciał.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)