Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2013-03-05 14:07:15

  enether - wiecznie niewyspany

enether
wiecznie niewyspany
Zarejestrowany: 2012-05-01

[Solved] Lenovo ThinkPad T61 - konieczność zakupu baterii

Witam wszystkich po krótkiej przerwie.

Dnia dzisiejszego żywota, w sposób dość nagły, dokonała bateria w moim T61. Ot umarła nagle i bez ostrzeżenia. Pożyczyłem od znajomego jego baterię - działała. Spora ulga, baterie tańsze niż naprawy podzespołów na płycie głównej.

Stoję teraz przed dylematem, jako że zupełnie nie znam się na temacie.
Pytanie pierwsze: Oryginał czy zamiennik? Nie ukrywam iż skłaniam się ku pierwszemu.
Pytanie drugie: Jakieś rady odnośnie zakupu baterii?
Pytanie trzecie: Co myślicie o tej?
http://allegro.pl/oryginal-bateria-lenovo-t61-t61p- … 46021613.html


Pozdrawiam ;)

Ostatnio edytowany przez enether (2013-04-04 00:12:19)

Offline

 

#2  2013-03-05 15:32:37

  BlackEvo - Driver

BlackEvo
Driver
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: [Solved] Lenovo ThinkPad T61 - konieczność zakupu baterii

Ad. 1

Mojemu ojcu dałem R61i i po kilku dniach bateria padła. Jako że często bywa w Niemczech, to postanowił kupić zamiennik ( ok. 50euro ) o takiej samej pojemności jak oryginał. Bateria ładowana i rozładowywana na bieżąco i chyba już rok podtrzymuje lapka na min. 2h. Jakby się uparł, przyciemnił matrycę itp to 3h polata.

Offline

 

#3  2013-03-05 22:12:21

  enether - wiecznie niewyspany

enether
wiecznie niewyspany
Zarejestrowany: 2012-05-01

Re: [Solved] Lenovo ThinkPad T61 - konieczność zakupu baterii

Zastanawia mnie w podlinkowanej aukcji hasło "refabrykowane". Czy dobrze rozumiem że to baterie - używki tyle że z wymienionymi ogniwami? Warto w coś takiego się pchać?

Offline

 

#4  2013-03-06 00:31:10

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: [Solved] Lenovo ThinkPad T61 - konieczność zakupu baterii

To znaczy tyle, że nie jest nowa i nikt Ci nie powie czego dokładnie możesz się spodziewać.
Kawałek opisu:

NIE UFAJ DROŻSZYM PODRÓBĄ

Od takich osób jakoś nie lubię kupować ;)

Offline

 

#5  2013-03-06 01:04:44

  enether - wiecznie niewyspany

enether
wiecznie niewyspany
Zarejestrowany: 2012-05-01

Re: [Solved] Lenovo ThinkPad T61 - konieczność zakupu baterii

yossarian napisał(-a):

To znaczy tyle, że nie jest nowa i nikt Ci nie powie czego dokładnie możesz się spodziewać.
Kawałek opisu:

NIE UFAJ DROŻSZYM PODRÓBĄ

Od takich osób jakoś nie lubię kupować ;)

I tak najbardziej urzekający jest mail kontaktowy :D

darekotworz26@wp.pl

Link dla tych którzy nie oglądali Job'a:
https://www.youtube.com/watch?v=2kDXiMii9xs

Offline

 

#6  2013-03-06 09:03:11

  pasqdnik - Pijak ;-P

pasqdnik
Pijak ;-P
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: [Solved] Lenovo ThinkPad T61 - konieczność zakupu baterii

A nie lepiej kupić zamiennik ? Pierwszy lepszy sklep komputerowy zamówi Ci np WhiteEnergy z roczną gwarancją w bardzo podobnych $$$


Dum spiro - spero ...
pozdrawiam, pasqdnik

Offline

 

#7  2013-04-04 00:10:46

  enether - wiecznie niewyspany

enether
wiecznie niewyspany
Zarejestrowany: 2012-05-01

Re: [Solved] Lenovo ThinkPad T61 - konieczność zakupu baterii

To pozwolę sobie odpisać by jednocześnie zamknąć temat.

Kupiłem ostatecznie kompatybilny zamiennik 7200 mAh. Może i TROCHĘ wystaje za obrys lapka, ale daje odczucie nieograniczonej energii. Lapek w trybie "leniwym" (cpu governor conservative, wifi, podświetlenie na 70%, laptop-mode-tools i troszkę rzeźbienia) trzyma ponad 4 godziny. Oczywiście jeżeli nie żyłujemy go flashem czy innym zasobożernym stuffem, a zwyczajnie leniwie surfujemy po DUGu.

Z mankamentów mogę jedynie dodać tyle, że dość powoli się ładuje. O ile oryginalna bateria w szczycie osiągała tempo 28 mW (jak podaje acpitool -B) o tyle zamiennik nie przekracza magicznej granicy 18 mW.

Ostatnio edytowany przez enether (2013-04-04 00:13:28)

Offline

 

#8  2013-04-04 14:19:35

  chmuri - [=Centos=]

chmuri
[=Centos=]
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-11-25
Serwis

Re: [Solved] Lenovo ThinkPad T61 - konieczność zakupu baterii

Ja też się zastanawiam nad baterią do L512 z tym że u mnie aż tyle nie trzyma co u Ciebie:)


http://wiki.centos.org/ArtWork/Brand?action=AttachFile&do=get&target=centos-logo-light.png

Offline

 

#9  2013-04-05 02:04:09

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: [Solved] Lenovo ThinkPad T61 - konieczność zakupu baterii

na temat baterii do lapków to już całe religie powstały ;) niektórzy z nabożnym szacunkiem to nawet do zamrażalników je wkładają. a tymczasem prawda jest taka, że lapciakowe baterie szybko się degradują (tzw. "pamięć chemiczna" - wbrew temu, co głoszą specjaliści od marketingu, na tę przypadłość cierpią akumulatory wykonane w każdej technologii innej niż akumulatory kwasowe, obecne np. w samochodach lub wagonach kolejowych). warto dbać o higienę lapciakowych baterii - ładować do końca i rozładowywać do końca. no i kupować raczej zamienniki niż oryginały, bo oryginały leżą latami na magazynach, a podróby szybko schodzą (to samo dotyczy wszelkich innych akumulatorów, także dla wkrętarek - na takie też się naciąłem).


linux regd. user #248790

Offline

 

#10  2013-04-05 10:01:45

  enether - wiecznie niewyspany

enether
wiecznie niewyspany
Zarejestrowany: 2012-05-01

Re: [Solved] Lenovo ThinkPad T61 - konieczność zakupu baterii

O właśnie, skoro "elektryk dyżurny" DUG-a odezwał się w temacie to może poproszę o rozwianie paru wątpliwości i mitów.

Do baterii dostałem bardzo ładną kartkę A4 z instrukcją obsługi i wydłużania żywota baterii li-ion. Informuje ona by nie rozładowywać jej do końca gdyż grozi to uszkodzeniem ogniw, nie katować ciągłymi cyklami pełnego naładowania/głębokiego rozładowania pomijając pierwsze 3-5 cykli na formatowanie i ok. raza na miesiąc a ogólnie starać się utrzymywać ją między 20-85%. Kwestie przechowywania w ciemnym, suchym i niezbyt zimnym/gorącym miejscu pominę.

Interesuje mnie jak to jest z tym rozładowywaniem. U mnie lapek siedzi sobie najczęściej z baterią zapiętą podczas działania na zasilaniu sieciowym ale tp_smapi troszczy się o to by nie ładowała się bez potrzeby powyżej 90% i nie zaczynała ładować dopóki jej stan nie spadnie poniżej 60%.

Czy Twoim zdaniem kolego rychu takie postępowanie jest słuszne czy też nie? ;)

Offline

 

#11  2013-04-05 18:46:56

  dominbik - Członek DUG

dominbik
Członek DUG
Zarejestrowany: 2011-07-25

Re: [Solved] Lenovo ThinkPad T61 - konieczność zakupu baterii

rychu++ dobre info. Chociaż czytałem, że do samego końca (aż laptop się wyłącza sam) nie powinno się baterii Li-Ion rozładowywać, no ale nie wiem ile w tym prawdy


http://img34.imageshack.us/img34/5092/zw9m.png http://img29.imageshack.us/img29/219/pibw.png

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)