Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2011-02-25 14:28:22

  pasqdnik - Pijak ;-P

pasqdnik
Pijak ;-P
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-06

LPT i RS232 w laptopie

Witam,

Jakiś czas temu widziałem u pewnego Pana serwisanta takie cudo. Laptop bodajże Lenovo, świeży i rześki (czyt. w miarę nowy) a zamiast cdroma/dvd miał tam jakiś bajer z wyjsciami centronicsa i rs. Z racji wykonywanego zawodu byłbym czymś takim zainteresowany.Czy ktoś z szanownego grona spotkał się z takim rozwiązaniem ? Próbuję to to wygooglować ale za bardzo nie wiem jak to ugryźć.

Uprzedzam pytanie: niestety nie było mi dane  dowiedzieć się co to za serwisant, nie wiem z jakiejś jest firmy itp.


Dum spiro - spero ...
pozdrawiam, pasqdnik

Offline

 

#2  2011-02-25 14:49:51

  Graveer - Użytkownik

Graveer
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2009-12-19
Serwis

Re: LPT i RS232 w laptopie

ThinkPady mają taki bajer co się zwie UltraBay, czyli zamiast napędu można wsadzić sobie dodatkową baterię, dysk itp. Serwisant miał najprawdopodobniej takie cudo:
http://i.imgur.com/FFvUj.jpg


Governments of the Industrial World, you weary giants of flesh and steel, I come from Cyberspace, the new home of Mind. On behalf of the future, I ask you of the past to leave us alone. You are not welcome among us. You have no sovereignty where we gather.

Offline

 

#3  2011-02-25 14:57:52

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: LPT i RS232 w laptopie

Nie żebym coś mówił ale... nie lepiej zakupić przejściówkę LPT->USB i RS232->USB? Wiem że nie ze wszystkim są kompatybilne (zwłaszcza RS232) ale spróbować może wtarto najpierw przejściówek niż dopłacać do lapka?

Offline

 

#4  2011-02-25 15:12:54

  pasqdnik - Pijak ;-P

pasqdnik
Pijak ;-P
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: LPT i RS232 w laptopie

Ok. To by było to. Pytałem z ciekawości, bo chciałem wiedzieć ile to kosztuje.

@Huk: teraz już wiem że lepiej kupić przelotkę ExpressCard/RS/LPT ;-)


Dum spiro - spero ...
pozdrawiam, pasqdnik

Offline

 

#5  2011-02-25 15:29:37

  paoolo - Oldtimer

paoolo
Oldtimer
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: LPT i RS232 w laptopie

Taką ultra-combo-super przejściówkę prezentował kiedyś Milyges albo Minio z COM'a przez USB, LTP, po PS2. Ale nie ma tego postu - patrza: Akcja Backupowy Sztorm w zeszłym roku :P

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)