Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2011-01-29 14:27:35

  Gryzon - Użytkownik

Gryzon
Użytkownik
Skąd: Trójmiasto
Zarejestrowany: 2007-06-23

RevDNS Bind - propagacja

Witajcie, mam problem z konfiguracją revDNS, a mianowicie jego propagacją. Strefa jest poprawnie skonfigurowana, jak sprawdzę przez 'host' wskazując adres IP serwer dns lub poprzez localhost to działa poprawnie. Niestety mimo minięcia prawie 24h na innych maszynach zmiana ta nie jest widoczna. Będę wdzięczny za wszystkie pomysły na rozwiązanie tego problemu.

Robert


"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko takie, których człowiek nie nauczył się jeszcze robić"
A. Einstein

Offline

 

#2  2011-01-29 17:54:58

  Nicram - Użytkownik

Nicram
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-03-28

Re: RevDNS Bind - propagacja

Zgłaszałeś do swojego dostawcy, że to ty chcesz zarządzać swoimi RevDNSami??

Offline

 

#3  2011-01-29 20:03:52

  Gryzon - Użytkownik

Gryzon
Użytkownik
Skąd: Trójmiasto
Zarejestrowany: 2007-06-23

Re: RevDNS Bind - propagacja

Mam własne klasy adresowe z RIPE więc nie musiałem :)

Ostatnio edytowany przez Gryzon (2011-01-29 20:03:59)


"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko takie, których człowiek nie nauczył się jeszcze robić"
A. Einstein

Offline

 

#4  2011-01-29 21:41:04

  Nicram - Użytkownik

Nicram
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-03-28

Re: RevDNS Bind - propagacja

Gryzon napisał(-a):

Mam własne klasy adresowe z RIPE więc nie musiałem :)

no i tu sie kolego mylisz :P
http://www.db.ripe.net/whois?form_type=simple&f … search=Search (zamień XXX na swoje ip w notacji odwrotnej)
udaj się na
www.ripe.net i sprawdź, czy twoja trasa odwrotna istnieje. Skoro tego nigdzie nie zgłaszałeś to pewno takiej trasy nie ma. Więc skąd root servery mają o Tobie wiedzieć?
Poproś swojego MNT, który rejestrował Ci adresy o wpis revDNS w ripe. Zobaczysz, że zadziała :)

Offline

 

#5  2011-01-29 22:23:20

  Gryzon - Użytkownik

Gryzon
Użytkownik
Skąd: Trójmiasto
Zarejestrowany: 2007-06-23

Re: RevDNS Bind - propagacja

Faktycznie masz rację, zwracam honor :) Faktycznie tras brak, myślałem że od razu będą one dodane. Dziękuje bardzo za pomoc, problem pewnie w niedługim czasie się rozwiąże.


"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko takie, których człowiek nie nauczył się jeszcze robić"
A. Einstein

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)