Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2010-03-29 14:16:19

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Nowy internet

Mam taki stary telefon, który obsługuje tylko GPRS i EDGE. Włożona do niego karta Simdata. Kosztuje toto 5 gr za 100 kB transferu sumowanego. Najlepsze jest to że to jest karta na doładowania. Mogę sobie cały rok leżakować taką kartę, a jak mi potrzeba to doładowuję za 10 zł i mam neta. W jedne wakacje co w Łebie byłem, uploadowałem zdjęcia na forum i na miesiąc mi 30 zł starczyło. Nie zubożałem przeglądarki z żadnych funkcji i kasy starczyło.
Tak sobie myślę, że jakbym lepszy telefon jako modem podpiął do tej zabawki to byłyby szybsze transfery. O właśnie - wykorzystam mojego starego, uszkodzonego Samsunga Z 630. Ma uszkodzony wyświetlacz, ale do netu jak znalazł :)


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#27  2010-03-29 15:19:20

  raven18 - Użytkownik

raven18
Użytkownik
Skąd: /home
Zarejestrowany: 2009-01-30

Re: Nowy internet

chmuri napisał(-a):

wracając do tematu Bodzia :P To ja muszę ci powiedzieć tak że jeśli nie wykorzystujesz internetu do ściągania plików większych niż 2 megabajty. Potrafisz się kontrolować gdzie wchodzisz żeby nie przekroczyć transferu w 1 dzień (np you tube) Wyłączysz flasha Z optymalizujesz sobie grafikę do stanu oglądalności a nie dokładności to śmiało możesz zacząć zabawę W np play  ma dużo transferu za rozsądne pieniądze prędkość 1 mega spokojnie ci wystarczy do www.

Pozdrawiam

To chyba na pre-paidzie. Na abo za 60zł jest średnio coś koło 5GB, które bez problemu wystarczą jeśli nie oglądamy na okrągło youtube. Play ma duży transfer ale kiepskie prędkości i nikłą stabilność (coś za coś) do tego zasięg trochę ograniczony.
Ewentualnie można wziąć ofertę bezterminową i sprawdzić przez kilka miesięcy jak to będzie działać (multimo (sieć orange), niestety koszta rozwiązania takiej umowy są dosyć spore - 100zł).


Windows 8.1

Offline

 

#28  2010-03-29 16:53:37

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Nowy internet

raven18 napisał(-a):

ale może to problem z modemem i linuksem, że tak zrywa połączenie?
Jakich skryptów używasz? zastanawiam się nad zmianą modemu i może bym kupił tego optiona.

zassałem z netu okienkowa aplikację, która jest modułem pythona - trzeba kliknąć przycisk "connect" i jest net :] działa bezproblemowo

http://www.linuxhorizon.ro/icon225.html


linux regd. user #248790

Offline

 

#29  2010-03-29 17:50:11

  raven18 - Użytkownik

raven18
Użytkownik
Skąd: /home
Zarejestrowany: 2009-01-30

Re: Nowy internet

No tak, HSO, zapomniałem o tym, dzięki.


Windows 8.1

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)