Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2010-03-24 18:06:42

  legend - Użytkownik

legend
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-20

Stworzenie radia z pomocą Debiana

Mam serwer który ma posłużyć za shout ( zwykły serwer ) ale nie wiem jak go połączyć z jakimś programem który by moją playlistę wysłał na serwer i userzy by z serwera ,a  nie ode mnie z kompa słuchali radia, ma może ktoś jakieś pomysły. Tak dosłownie to szukam programu który po wgraniu na serwer dałby się sterować z Debina i umozliwiał prowadzenie radia , piosenki byłyby na serwerze , a nie na kompie

Offline

 

#2  2010-03-24 20:43:02

  paoolo - Oldtimer

paoolo
Oldtimer
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: Stworzenie radia z pomocą Debiana

Icecast jako serwer radia, a jak chcesz obsługę mediów, to chyba kombinacja mpd z wyjściem na icecast. klienta obsługującego mpd może uruchomić na innym kompie, ze wskazaniem na jaki host oraz jaki port mpd. Taki konsolowym klientem jest ncmpc i jego druga wersja albo po X'y - gmpc.

Po krótce: icecast - serwer do shout radia, mpd - jako serwer mediów (obsługa różnych mediów i playlist), ncmpc - klient do mpd lub inny klient

Ostatnio edytowany przez paoolo (2010-03-24 20:45:02)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)