Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#51  2009-01-01 23:46:34

  olfqq - Nowy użytkownik

olfqq
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2009-01-01

Re: Blokada serwerow irc przez tepse

grzegorz.85 napisał(-a):

To ja pare punktów przytocze apropo regulaminu neostrady dostępnego pod adresem:

http://www.neostrada.pl/doc/regulamin.pdf

Polecam regulamin neostrady ze strony tp.pl. Zmienil sie w 2007r.
http://www.tp.pl/b/binaries/PL/358009/reg_neo_366601898.pdf
Wymienione punkty roznia sie.
Np. to ze TPSA nie gwarantuje przepustowosci do sieci Internet to teraz §16 ust. 2
Jak skladac reklamacje to dobra, wedlug obecnego regulaminu.

Ostatnio edytowany przez olfqq (2009-01-01 23:47:16)

Offline

 

#52  2009-01-02 00:23:13

  grzegorz.85 - Członek DUG

grzegorz.85
Członek DUG
Skąd: Ostrołęka
Zarejestrowany: 2007-07-12
Serwis

Re: Blokada serwerow irc przez tepse

Dlatego też podałem link do regulaminu o który się opierałem. Niektórzy umowy podpisywali w 2007 roku, lub wcześniej, i dotyczy ich raczej regulamin z tamtego okresu. Choć z drugiej strony kojarzę, że w pierwszej połowie 2008 była akcja ze zmianą warunków usługi (wtedy, gdy bez żadnych konsekwencji można było zerwać umowę), i zapewne wiązało się to ze zmianą regulaminu, nie pamiętam już teraz. Cała dokumentacja (umowy, regulaminy itp.) łącza od TP gdzieś leży w kartonach, nie chce mi się szukać w tym momencie.

Offline

 

#53  2009-01-02 00:26:19

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Blokada serwerow irc przez tepse

Minio napisał(-a):

qluk napisał(-a):

A swoja droga ma ktos liste zablokowanych adresow IP?

Tepsa. Domyślam się że chodzi o lg.tpnet.pl (więcej).

Wiem cym sa LG'sy :P ale przeciez nie bede jechal wszystkich IP?


gimp.org tez jest zablokowany bo... tutaj zapominacie irc.gimp.org tez jest na tym serwerze ;]

djjanek: §7 ust.1 który przytoczyles odnosi sie do naruszen wykonywanych przez uslugobiorce, czyli innymi slowy gdy to Ty jako uslugobiorca jestes naruszajacym. Czyli jesli gim.org (irc.gimp.org) nie sa uslugobiorcami TP, to uslugodawca (TP) nie moze zablokowac na podstawie tego punktu ruchu z i do tego punktu koncowego.

Dobra a teraz....

Regulamin swiadczenia uslugi DSL

§18

TP nie ponosi odpowiedzialnosci za:

(...)

9) za tresci przekazywane podczas korzystania przez Abonenta z Uslugi,
10) za zabezpieczenie danych i oprogramowania komputerow Uzytkownika, podlaczonego do Urzadzen, przed ingerencja osob trzecich,

Czyli TP nie odpowiada za to co leci w sieci w tym za, juz slynne, "rozkazy" botnetu. Nie odpowiada rozniwaz za sprzet, dane i wszystko co zwiazane ze "warstwa" uzytkownika, a wiec uzasdnienie wprowadzenia black holingu jest sprzeczne z zapisem w regulaminie, a tutaj jest jasno podane

§26 ust.1

TP powiadamia Abonenta o kazdej zmianie Regulaminu z wyprzedzeniem co najmniej jednego Okresu rozliczeniowego przed wprowadzeniem tych zmian w zycie. W przypadku braku akceptacji zmian Regulaminu, Abonentowi przysluguje prawo wypowiedzenia Umowy, a w razie skorzytania z tego prawa TP nie przysluguje roszczenie odszkodowawcze.

Jasno widac wiec ze skoro TP uznala ze odpowiada za bezpieczenstwo zasobow uzytkowniaka oraz za tresci wystepujace podczas transmisji, oznacza to ze ulegly zmianie pewnne punkty regulaminu.

A na koniec jeszcze

§3 ust.1
interesuje nas punkt 1 wiec zacytuje tylko tule.

W ramach Uslugi TP zapewnia:
1) staly i niograniczony dotep do sieci Internet w technologii DSL z maksymalna predkoscia transmisji do/od Abonenta w zaleznosci od wybranej przez Abonenta opcji,
[...]

Jak na razie nie zacytuje wiecej punktow bo jak na zlosc w xpdf nie mozna zaznaczyc i skopiowac tekstu wiec trzeba recznie klepac :P

Offline

 

#54  2009-01-02 00:27:39

  djjanek - Użytkownik

djjanek
Użytkownik
Skąd: whereis
Zarejestrowany: 2007-11-15
Serwis

Re: Blokada serwerow irc przez tepse

grzegorz.85 napisał(-a):

Dlatego też podałem link do regulaminu o który się opierałem. Niektórzy umowy podpisywali w 2007 roku, lub wcześniej, i dotyczy ich raczej regulamin z tamtego okresu. Choć z drugiej strony kojarzę, że w pierwszej połowie 2008 była akcja ze zmianą warunków usługi (wtedy, gdy bez żadnych konsekwencji można było zerwać umowę), i zapewne wiązało się to ze zmianą regulaminu, nie pamiętam już teraz. Cała dokumentacja (umowy, regulaminy itp.) łącza od TP gdzieś leży w kartonach, nie chce mi się szukać w tym momencie.

Obowiązuje Ciebie ten regulamin co teraz jest jak i cennik :P

Offline

 

#55  2009-01-02 00:34:12

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Blokada serwerow irc przez tepse

djjanek napisał(-a):

grzegorz.85 napisał(-a):

Dlatego też podałem link do regulaminu o który się opierałem. Niektórzy umowy podpisywali w 2007 roku, lub wcześniej, i dotyczy ich raczej regulamin z tamtego okresu. Choć z drugiej strony kojarzę, że w pierwszej połowie 2008 była akcja ze zmianą warunków usługi (wtedy, gdy bez żadnych konsekwencji można było zerwać umowę), i zapewne wiązało się to ze zmianą regulaminu, nie pamiętam już teraz. Cała dokumentacja (umowy, regulaminy itp.) łącza od TP gdzieś leży w kartonach, nie chce mi się szukać w tym momencie.

Obowiązuje Ciebie ten regulamin co teraz jest jak i cennik :P

Cennik wiaze sie ze zmiana zapisow w umowie, wiec nie zupelnie tak jest.

Offline

 

#56  2009-01-02 00:41:21

  olfqq - Nowy użytkownik

olfqq
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2009-01-01

Re: Blokada serwerow irc przez tepse

W momencie zawierania umowy akceptuje sie cennik i zawiera umowe na okreslony okres czasu za xxxPLN/mc.
Natomiast jesli w trakcie umowy zmienia sie regulamin neostrady (nie ma w nim cennika, jest niezalezny) to mozna albo zaakceptowac go i kontynuuowac korzystanie z uslugi w cenie na jaka wyrazilo sie zgode podpisujac umowe, ale juz wedlug postanowien nowego regulaminu, albo ja wypowiedziec bez kosztow wlasnie z powodu zmiany regulaminu.
Tak wiec wszelkie reklamacje tylko i wylacznie wg. obecnego regulaminu.

Offline

 

#57  2009-01-02 00:42:01

  djjanek - Użytkownik

djjanek
Użytkownik
Skąd: whereis
Zarejestrowany: 2007-11-15
Serwis

Re: Blokada serwerow irc przez tepse

qluk: zgadzam sie z Tobą usługodawca gimp.org czyli 128.32.112.245 powinien na wniosek TP zablokować ruch a nie TP zablokować ruch nam użytkownikom, czyli jak już wcześniej pisałem TP wprowadziła nic innego tylko cenzurę, wiec zaczyna się robić tak jak w chinach.
Z reszta się zgadzam jak znajdziesz tekst jaki przytoczyłem jako moja reklamacja co jutro podrzucę to punktu TP to jest tam kilka paragrafów które łamią, dodam iż TP zablokowało także ATM :) ciekawe czy dzierżawione końcówki światłowodowe też blokują. A co do cennika to tak pod warunkiem że masz na czas określony a jak masz na czas nieokreślony to już nie tak samo jest z dodatkowymi funkcjami do usługi jakie nieraz można dokupić od TP.

Ostatnio edytowany przez djjanek (2009-01-02 00:43:41)

Offline

 

#58  2009-01-02 09:01:40

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Blokada serwerow irc przez tepse

To co piszesz o ATM to prawda. Dostawca dający sygnał do mojej firmy (czyli dla DUG'a też) ma kabel z Tepsy na ATM-ie. No i oczywiście gimpa i irca nie ma. Biexi, która daje sygnał na inne osiedle też ma łącza z Tepsy - u niej pewnie podobnie.
W domu mam Netię na kablach Tepsy i mam wszystko. Inna sprawa, że jak przechodziłem z NEO na NET24 to Tepsa posunęła się do kłamstwa na piśmie w stosunku do Netii - pisząc że nie rozwiązałem z nimi umowy, a umowa była wypowiedziana zgodnie z przepisami 3 miesiące wcześniej, i oczywiście przy zakończonym cyrografie.


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#59  2009-01-02 09:20:15

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Blokada serwerow irc przez tepse

Bodzio napisał(-a):

To co piszesz o ATM to prawda. Dostawca dający sygnał do mojej firmy (czyli dla DUG'a też) ma kabel z Tepsy na ATM-ie. No i oczywiście gimpa i irca nie ma.

Mój ISP z tego co wiem też ma ATM i u mnie działa. Prawdopodobnie zależy od regionu.

W każdym razie w takim przypadku ty możesz zareklamować usługę u swojego dostawcy, a ten swoje roszczenia może zgłosić u TP (i ewidentnie wykazać, że ponosi straty finansowe).

Ostatnio edytowany przez azhag (2009-01-02 09:21:56)


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#60  2009-01-02 10:04:57

  paoolo - Oldtimer

paoolo
Oldtimer
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: Blokada serwerow irc przez tepse

kurde ale kusicie isc do nich.. :D

Offline

 

#61  2009-01-02 10:39:11

  djjanek - Użytkownik

djjanek
Użytkownik
Skąd: whereis
Zarejestrowany: 2007-11-15
Serwis

Re: Blokada serwerow irc przez tepse

ATM od TPSA nie działa. A to że masz ATM u innego operatora lub w Neti to tylko korzystasz z lini ostatniej mili w TP reszta obsługi masz u tej firmy. Nie tylko TP ma swoje łącza w Polsce.
ATM to technologia a nie zaraz łacze w całej Polsce.

Offline

 

#62  2009-01-02 11:04:16

  grzegorz.85 - Członek DUG

grzegorz.85
Członek DUG
Skąd: Ostrołęka
Zarejestrowany: 2007-07-12
Serwis

Re: Blokada serwerow irc przez tepse

Dla wytrwałych zalecam cierpliwość, poprosiłem znajomą o wsparcie prawne w tej kwestii, nie omieszkam podzielić się z wami wiadomościami ;)

Offline

 

#63  2009-01-02 11:07:42

  lis6502 - Łowca lamerów

lis6502
Łowca lamerów
Skąd: Stalinogród
Zarejestrowany: 2008-12-04

Re: Blokada serwerow irc przez tepse

Skonsultowałem się ze znajomym prawnikiem. Oto przebieg konsultacji.

lis6502 napisał(-a):

(...) jesteś na bieżąco z tematem (tutaj link). W każdym razie, jeśli mogę Cię prosić oczywiście, spójrz na problem z punktu widzenia prawnika i podpowiedz mi jak chłopaki powinni poprawnie skonstruować takie pisemko do tepsy.

prawnik napisał(-a):

Witaj.
Najkrótcej - wyłsyłajcie tak jak jest.
Nie ma sensu dłużej się zastanawiać, bo i tak nie ma to większego znaczenia.
Ważne, by:
- pokazać podstawę (regulamin), ż którego wynika obowiązek tepsy świadczenia usług bez blackholingu
- pokazać podstawę faktyczną (czyli niemożność korzystania z określonych serwisów np. ów gimp.org)
- pokazać ile to trwa
- w oparciu o określone paragrafy regulaminu zażądać określonej kwoty.

Generalnie, wydaje mi się, że aby blackholing tepsa mogła wprowadzić, musi zmienić umowę/regulamin z abonentem. Nie jest tak, że nie może tego dokonać, może, jadnak musi istnieć jakakolwiek podstawa prawna do tego - z tego co widzę, nie istnieje.

Offline

 

#64  2009-01-02 11:42:15

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Blokada serwerow irc przez tepse

lis6502 napisał(-a):

prawnik napisał(-a):

- pokazać ile to trwa

jakby ktoś miał problem z dojściem do tego — wg klienta IRC na shellu (DUG), rozłączenie nastąpiło 30 grudnia około godziny 15:20

Ostatnio edytowany przez azhag (2009-01-02 11:42:44)


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#65  2009-01-02 11:54:42

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Blokada serwerow irc przez tepse

Może by tak Milyges postawił serwer irca na shellu duga ? - przynajmniej dla swoich by było


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#66  2009-01-02 12:06:53

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Blokada serwerow irc przez tepse

Bodzio napisał(-a):

Może by tak Milyges postawił serwer irca na shellu duga ? - przynajmniej dla swoich by było

żeby TP wysłało IP DUG-a do czarnej dziury? może lepiej nie


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#67  2009-01-02 12:11:47

  lis6502 - Łowca lamerów

lis6502
Łowca lamerów
Skąd: Stalinogród
Zarejestrowany: 2008-12-04

Re: Blokada serwerow irc przez tepse

Zauważ azhag, teraz problem dotyczy ircowników, osób korzystających ze strony gimpa i jeszcze kilku innych; może 50, 100 userów. Jak myślisz, jak zareagują userzy duga, ci zwykli śmertelnicy, na blokadę ich ulubionego forum? Ja jestem za prowokacją.

Offline

 

#68  2009-01-02 12:33:15

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Blokada serwerow irc przez tepse

lis6502 napisał(-a):

Jak myślisz, jak zareagują userzy duga, ci zwykli śmertelnicy, na blokadę ich ulubionego forum?

jeśli sami nie są klientami TP, mogą sobie np. ustawić tapetę z napisem "Telekomunikacja Polska SA ssie"

Dopisek:
Hm, jeśli nie są, to będzie im działać bez problemu... Nieważne :)

Ostatnio edytowany przez azhag (2009-01-02 12:34:31)


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#69  2009-01-02 12:41:38

  djjanek - Użytkownik

djjanek
Użytkownik
Skąd: whereis
Zarejestrowany: 2007-11-15
Serwis

Re: Blokada serwerow irc przez tepse

Ok właśnie złożyłem na ręcę Pani w Punkcie TP reklamację bedę informował o dalszych poczynaniach.

Offline

 

#70  2009-01-02 12:43:16

  lis6502 - Łowca lamerów

lis6502
Łowca lamerów
Skąd: Stalinogród
Zarejestrowany: 2008-12-04

Re: Blokada serwerow irc przez tepse

prawnik napisał(-a):

Jeszcze jedno - wydaje mi się, że UOKiK jest dobrym pomysłem, prokuratura natomiast absolutnie nie.

@azhag- miałem na myśli że im więcej niezadowolonych jednostek, tym silniejsza grupa.

Offline

 

#71  2009-01-02 13:48:35

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Blokada serwerow irc przez tepse


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#72  2009-01-02 14:31:37

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Blokada serwerow irc przez tepse

Ciekawie by było :) - pytanie tylko, ile ludzie wytrzymają bez neta. Wiem, w przypadku DUG-a pozablokowaniu IP mam możliwość gnieść mojego ISP'a, a w skrajnym przypadku przenieść forum do Biexi lub Jezoo.
I jeszcze jedno azhag - shell i DUG mają różne IP o jedną cyferkę. Warto spróbować :)


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#73  2009-01-02 14:38:12

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: Blokada serwerow irc przez tepse

azhag napisał(-a):

Bodzio napisał(-a):

To co piszesz o ATM to prawda. Dostawca dający sygnał do mojej firmy (czyli dla DUG'a też) ma kabel z Tepsy na ATM-ie. No i oczywiście gimpa i irca nie ma.

Mój ISP z tego co wiem też ma ATM i u mnie działa. Prawdopodobnie zależy od regionu.

z IP wynika ze siedzisz na laczu od ATM S.A. ... ruch ode mnie do Ciebie leci poprzez AC-X.plix.pl ... wiec TPSA nie ma z tym nic wspolnego ...

Ostatnio edytowany przez bercik (2009-01-02 14:38:52)


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#74  2009-01-02 14:51:11

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Blokada serwerow irc przez tepse

@bercik - które IP sprawdzałeś ? - moje Bodzio, czy DUG'a ?


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#75  2009-01-02 14:56:07

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Blokada serwerow irc przez tepse

tak tylko ze wGorlicach chac wziasc lacze 54/45 megabitow lb 100/100 megabitów to mozna zapomniec o innych dostawcach jak tepsa. Moze po kombinacji mozna wziasc od np Exatela ale to radjem daja to mozna odpuścić

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)