Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-06-15 12:28:42

  AgayKhan - Członek DUG

AgayKhan
Członek DUG
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2006-03-21
Serwis

Monitor LCD - proporcje standardowe (4:3) czy panorama?

Troszkę staniały monitory LCD i zaczynają być w zasięgu moich zdolności kredytowych ( tzn około 600pln za 19 cali). Czyli za bardzo poszaleć nie mogę. Wiem tylko, że musi być nowy i nie jakiś dziwnych firm, co to mają monitorki za 233 pln. Ale mogę wybrać, czy ma to być 4:3 czy panorama. I pytanie: co lepsze? Panoramy nie używałem, więc nie wiem. Komp używany do filmików, netu.
I podpowiedźcie jeszcze, która firma ma dość dobre tanie monitory. A czego unikać jak ognia.

Ostatnio edytowany przez AgayKhan (2008-06-15 12:31:26)


born to be root
linux register user #362473

Offline

 

#2  2008-06-15 12:44:00

  fnmirk - Redaktor

fnmirk
Redaktor
Zarejestrowany: 2008-02-19

Re: Monitor LCD - proporcje standardowe (4:3) czy panorama?

AgayKhan napisał(-a):

Komp używany do filmików

To przemawia za panoramą.

Offline

 

#3  2008-06-15 13:48:52

  grzegorz.85 - Członek DUG

grzegorz.85
Członek DUG
Skąd: Ostrołęka
Zarejestrowany: 2007-07-12
Serwis

Re: Monitor LCD - proporcje standardowe (4:3) czy panorama?

dość dobre, i tanie, to mi pasuje do LG

Offline

 

#4  2008-06-15 14:07:22

  NIC - Członek DUG

NIC
Członek DUG
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-12-25
Serwis

Re: Monitor LCD - proporcje standardowe (4:3) czy panorama?

Ja mam 19" AG neovo i jestem zadowolony. Tzn. panoramiczny mam i powiem krótko: Nie opłaca się nie kupować panoramicznego. Ja filmów nie oglądam, ale dzięki panoramicznemu jeszcze szybciej zarządzam swoim systemem, bo miejsca jest więcej.

A tak w ogóle to teraz 19" wide to standard jest (1440x900)
Moje zdolności finansowe były podobne, ale już monitor mam.

PS. Zero martwych pikseli mam.


Stronka-dom: http://titek.victorygames.pl
Jabber: nic@jabster.pl
Hobby: kompilowanie Linuksa, Bluetooth
Dystrybucja: żadna, bliski krewny LFS, składak

Offline

 

#5  2008-06-15 15:39:48

  AgayKhan - Członek DUG

AgayKhan
Członek DUG
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2006-03-21
Serwis

Re: Monitor LCD - proporcje standardowe (4:3) czy panorama?

Czyli panorama może być.


born to be root
linux register user #362473

Offline

 

#6  2008-06-15 16:10:37

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Monitor LCD - proporcje standardowe (4:3) czy panorama?

Gdyby nie ograniczenia finansowe to bym polecił EIZO, NEC, DELL, itp.

Po pierwsze panorama jest dobra do filmów i gdy nie zalezy nam na wysokosci okien inaczej bierzemy klasyczny 900 a 1024 to juz roznica a coraz czesciej klasyczne maja 19" maja 1200 to jest 1/3 takiego 1440x900.
Osobiscie odradzam matryce TN (jedynie przy graniu maja sens - krotki wzgledny czas reakcji), ale przy takich finanasach to nie ma mozliwosci na MVA, PVA, ISP.
Do wyboro w sumie masz cos na matrycach Samsunga lub LG, bo to ze an budzie np. masz naklejke Dell nie znaczy ze oni maja swoje matryca (w wyzszych modelach dell'a sa samsungi PVA). Pierwsze co jesli bedziesz bral samsunga (w calosci) to staraj sie unikac produktów z Węgier (pisze na tabliczce znamionowej), wsadzaja matryce TN które zazwyczaj maja bardzo kiepski kat poziomy o ile jeszcze odchylenie górne mozna uznac to w dół bardzo czybko leci w czern i przeklamania. Ale zeby nie bylo ze to niby tylko samsung ma takie matryce, u konkurencji czyli LG tez tak jest. Ogólnie koreanscy spece nie najlepiej jeszcze dopracowali TN, choc najnowsze modele maja bardzo przyzwoite parametry. Ale TN koreanskie nie sa tak zle jak to czym sie popisali Japonczycy. TN ze stajni SONY to masakra - unikac jak ognia chyba ze mozna przetestowac konkretny egzemlarz (a noz sie trawi z dobrymi parametrami).
W taj kategorii cenowej (choc dolicz sobie jeszcze 100 zeta bo nie am tez co kupowac shita) to popatrz jedynie na Samsungi, LG, Benqu, iiyama. Bo trudno bedzie cos innego znalezc, moze jeszcze sie Xeroxy gdzie znajda ale to rzadkosc.
Kolejna sprawa to typ matrycy: glare lub mat. Roznica jest taka że matryce typu gler mozna latwo czyscic dowolna szmatka, maja bardziej soczyste kolory (nie znaczy ze naturalne), czasem kontrast lepszy i plus dla kobiet, czyli funkcja "lusterka" przy czarnym tle. Jest to tez jedyn z najwiekszych minusow, czyli to ze lapia odblaski az milo, o ile przy kolorowych obrazach z zywymi kolorami (np. crysis) to nie widac tego efektu, chyba ze mamy za plecami okno i slonce albo jarzeniówkę. Ale na czarnym czy juz ciemno szarym to mozna sobie wlasnie poprawic makijaż. Matryce matowe w tanszych modeleach przy podswietleniu swietlowka rteciowa maja z reguly nizszy kontras (a zeby byla jasnosc mam na mysli zeczywisty czyli na poziomie 1:450-1:600, bo nawet nie wierz w te bzdury z kontrastami 1:2000), mniej soczyste kolory, ale nie ma odblasków az takich. Problemem jest czyszczenie (ja polecam w przypadku obu typów uzywania sciereczki z mikrofibry namoczonej w czystej wodzie, bez jakis pianek czy innych dupereli) czy slady palcow kiedy uzywamy wskaznika "ludzkiego", ale te tez zostaja na matrycach gler choc tam mozna nawet rekawem to zetrzec :P.
Kwestia zlaczy. Wybierz monitor ktory ma zlacze DVI-D i D-SUB lub samo DVI-I. Jesli wersja z DVI-I lub dodatkowym DVI-D bedzie drozsza o 50-80 zeta warto doplacic. I to nawet kiedy karta ktora sie dysponuje obecnie nie ma zlacza DVI-I (prawie juz nie spotyka sie DVI-D).
Jesli wybrany model ma zewnetrzny zasilacz dobrze jest zwrocic uwage na dlugosci przewodów o raz na to czy AC (230V) jest dostarczane standardowym kablem IEC (trapez) lub czasem "koniczynka" (tak jak w zasilaczach do notebookow).
Kabel VGA/DVI niby kabelek a jednak sa roznice. Wazne by byl dobry jakosciowo i mial wszystkie piny polaczone wlacznie z tymi do komunikacji zwrtonej(!). Najczescie fakowane kable to VGA, gdzie mamy wszystkie piny (brak jednego mniejwiecej na srodku to jest akurat normlane :) )ale wewnetrznie jest tylko synchronizacja, masa i RGB. A wiec dupa nie kabel. Odrazu odradzam kabli VGA Premium kupionych w Vobisie, to sa wlasnie fakei (50 zeta poszlo sie... ;] ). Linia zwrtona w kablu VGA zapewnia nam komunikacje karty z panelem, ktory wysyla swoja anzwe, idyntyfikator, DPI, obslugiwane orzdzielczosci, itp. Dziala to pod linuksem o dziwo bardzo czesto gdy nie dalo sie ustawicz z palaca jakiejs rozdzialki (np. 1440x900) to po wpieciu "pelnego" kabla nagle wszystko dziala.

Chyba wszystko.
Jakby cos to drzec sie :D

Offline

 

#7  2008-06-15 16:42:24

  AgayKhan - Członek DUG

AgayKhan
Członek DUG
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2006-03-21
Serwis

Re: Monitor LCD - proporcje standardowe (4:3) czy panorama?

I taką poradę chciałem. Dziękuję i do jakiegoś FAQ-u dać.


born to be root
linux register user #362473

Offline

 

#8  2008-06-15 19:05:55

  LongeR - Członek DUG

LongeR
Członek DUG
Skąd: DT
Zarejestrowany: 2007-09-03
Serwis

Re: Monitor LCD - proporcje standardowe (4:3) czy panorama?

Ja mam Asusa 19 panorama 1440x900 polecam do zwykłego używania nie mówiąc już i filmach super sprawa:)!


LongeR rządzi, LongeR radzi, LongeR nigdy cię nie zdradzi!!
-->Nic na siłę, lekko młotkiem:D<----> Czy myślenie sprawia Ci ból?<--
Nieważne od czego się zaczyna - kończy się zawsze na Debianie : )
Linux register users: #456947

Offline

 

#9  2008-06-15 21:36:18

  Ventrue - Użytkownik

Ventrue
Użytkownik
Skąd: Lubin
Zarejestrowany: 2007-08-16

Re: Monitor LCD - proporcje standardowe (4:3) czy panorama?

Używam panoramki Samsung 19 931BW Black od stycznia tego roku, powiem krótko: Nigdy więcej nie wracam na "zwykły (4:3)" monitor :)
Komfort pracy zdecydowanie się polepszył, tak jak już ktoś wspomniał, filmy ogląda się naprawdę bardzo fajnie, jedyny mankament to to, że trzeba ten monitor naprawdę pod dobrym kątem ustawić, by wszystko widzieć :P


The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it.
Linus Torvalds

Offline

 

#10  2008-06-16 07:55:27

  AgayKhan - Członek DUG

AgayKhan
Członek DUG
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2006-03-21
Serwis

Re: Monitor LCD - proporcje standardowe (4:3) czy panorama?

Cosik mi się wydaje, że dobrego monitora to raczej nie kupię. Będę musiał jakoś z tym żyć.


born to be root
linux register user #362473

Offline

 

#11  2008-06-16 10:15:04

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Monitor LCD - proporcje standardowe (4:3) czy panorama?

AgayKhan: to zalezy, wiadomo ze bedzie sie polecac najlepsze (na Premium-MVA, A-ISP'ach itp.), ale dochodzi do tego jeszcze stosunek cena do jakosci oraz subiektywna ocena kupujacego co do jakosci obrazu i parametrow. Oczy kazdy ma inne i postrzega troche inaczej barwy, choc nie sa to kolosalne roznica to jeden musi miec dominante czerwieni, a inny zielieni zeby byc zadowolonym. Wiec jeden bedzie widzial odrazu jak "tragiczna" jest technologia matryc TN (brak stabilnosci, dithering, itp.), a ktos inny uzna to za mistrzostwo świata. Kazdy z procesow technologicznych ma wady i zalety oraz swoje przedzialy cenowe. Nikt nie mowi ze nie da sie kupic dobrego monitora ponizej 1000PLN, ale to zalezy od zastosowan. Do grania i filmow da sie jak najbardziej, ale do obrobki zdjec juz nie tutaj to co widac musi odpowiadac temu co rejestrowala matryca i temu co bedzie np. na wydruku. Wiec jesli potrzebuejsz monitor do typowej pracy z interentem do tego filmy, moze jakas gra to TN wystarczy. Wiadomo ze nie da on takiej czerni jak MVA, PVA, ISP lub idac w inna technologie, plazma. Ale przy odpowiednich ustawieniach i dobrym zakupie bedziesz zadowolony.
Problemem może byc jednak półap cenowy poniewaz dobre TN'ki ponieżej 1k to przedzial <700; 900> zł. Mozna tez kupic jakis starszy model samsunga z PVA np P193plus (jak dobrze pamietam) i miec dobra matryce, ktora oczywiscie wad tez nie jest pozbawiona.
Najlepiej przejdz sie do jakiegos sklepu dla idiotow i popatrz najpierw na design (on tez jest wazny,np. oczorzucajaca sie niebieska dioda powera wcale nie sprzyja pracy) i zapisz sobie modele ktore Ci sie podobaja wraz z cenami, pamietaja o tym ze w takich sklpeach nieraz jest duzy narzut, choc sa i czasem promocje takie ze nie da sie znalezc nizszej ceny w sieci nawet :). Potem troche zbierania informacji w sieci, forach, testach o wybranych modelach i selekcja.

Offline

 

#12  2008-06-16 17:00:13

  NIC - Członek DUG

NIC
Członek DUG
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-12-25
Serwis

Re: Monitor LCD - proporcje standardowe (4:3) czy panorama?

Skoro komputer do filmów, internetu, gier to bierz najtańszy (tylko bez przesady). Różnicy nie zauważysz, a na moim LCD 19" to obraz jest lepszy niż na starym CTR (15")

Rodzaj matrycy jest nieważny.

Co innego jak ktoś jest specem od grafiki czy cuś tam... No ale taki spec już sam dobrze wie jaki monitor, matryca itp. są dla niego najlepsze.


PS. LCD ma jeszcze jedną przewagę (dwie) nad CRT: są zdrowsze i... cichsze.


Stronka-dom: http://titek.victorygames.pl
Jabber: nic@jabster.pl
Hobby: kompilowanie Linuksa, Bluetooth
Dystrybucja: żadna, bliski krewny LFS, składak

Offline

 

#13  2008-06-16 17:14:46

  LongeR - Członek DUG

LongeR
Członek DUG
Skąd: DT
Zarejestrowany: 2007-09-03
Serwis

Re: Monitor LCD - proporcje standardowe (4:3) czy panorama?

Ale co tu porównywać CRT i LCD?? nie te czasy  gdzie rolnicy się bali że jak kombajn im na pole wjedzie to ziemie ubiję i już nic nie urośnie:P Największa wada CRT to chyba dojenie prądu przynajmniej tak mi się wydaje. Ale teraz monitory 17" i 19" są w podobnej cenie trzeba tylko dobrze poszukać:)


LongeR rządzi, LongeR radzi, LongeR nigdy cię nie zdradzi!!
-->Nic na siłę, lekko młotkiem:D<----> Czy myślenie sprawia Ci ból?<--
Nieważne od czego się zaczyna - kończy się zawsze na Debianie : )
Linux register users: #456947

Offline

 

#14  2008-06-16 19:44:14

  iwo - Użytkownik

iwo
Użytkownik
Skąd: 51.770 N, 19.459 E
Zarejestrowany: 2006-11-20

Re: Monitor LCD - proporcje standardowe (4:3) czy panorama?

za 600 zł można dostać super wypasiony monitor CRT 22' dochodzące do 2048 x 1536 @ 80 Hz  a i taniej można nie tak trudno trafić.
Myślę, że przy takich parametrach warto kupić sobie taką skrzynkę. No chyba, że miejsca brak...


Iwo - Linux user numer #457448

Offline

 

#15  2008-06-16 20:10:33

  AgayKhan - Członek DUG

AgayKhan
Członek DUG
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2006-03-21
Serwis

Re: Monitor LCD - proporcje standardowe (4:3) czy panorama?

Ano ciasno na biurku. Zdaje sobie sprawę, że za 800 pln miałbym monitorek 24 calowy sony. za 229 22'' Balinea.
Panoramka Samsunga pewnikiem będzie.


born to be root
linux register user #362473

Offline

 

#16  2008-06-16 20:30:36

  BlackEvo - Driver

BlackEvo
Driver
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: Monitor LCD - proporcje standardowe (4:3) czy panorama?

iwo napisał(-a):

za 600 zł można dostać super wypasiony monitor CRT 22' dochodzące do 2048 x 1536 @ 80 Hz  a i taniej można nie tak trudno trafić.
Myślę, że przy takich parametrach warto kupić sobie taką skrzynkę. No chyba, że miejsca brak...

Po kilkunastu latach patrzenia sie na 'mrugajacy' obraz bez dwoch zdan stwierdzam, ze lepiej zainwestowac mniejszy ale jakosciowo lepszy LCD niz w wiekszy CRT. Ja na swoim PC siedze raz na ruski rok bo mam tam 85Hz i po 1h ogladania soczystych kolorow na nim moje oczy sa cholernie zmeczone. Wole patrzec w lcd lapa choc kolory gorsze, to przynajmniej oczy zdrowsze.


Panoramy SAMSUNGA [ dokladnie '19 ] mam w pracy. Na jakosc nie narzekam a i cena tez byla przystepna. Nie wiem jakby sie sprawowaly przy grach ale na filmach i dokumentach jest ok. - matryca TN

Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez BlackEvo (2008-06-16 20:34:13)

Offline

 

#17  2008-06-16 20:40:13

  AgayKhan - Członek DUG

AgayKhan
Członek DUG
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2006-03-21
Serwis

Re: Monitor LCD - proporcje standardowe (4:3) czy panorama?

W sumie racja. Na monitor lcd zachorowałem u szwagra. Mo on monitorek z martwymi pikselami i kolorową plamą w rogu. Ale jakoś moje oczy lepiej tolerują taki właśnie lcd niż mój crt z 90 Hz.


born to be root
linux register user #362473

Offline

 

#18  2008-06-16 21:00:12

  NIC - Członek DUG

NIC
Członek DUG
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-12-25
Serwis

Re: Monitor LCD - proporcje standardowe (4:3) czy panorama?

Jam mam ten i kupowany też stąd.. Teraz potaniał o 100zł............
http://www.agito.pl/19/ag_neovo_19_lcd_ka19_black.351.324518.html

A tu sobie pooglądajcie monitorki:
http://www.agito.pl/komputery/monitory_lcd.67.html? … rder=priceAsc

PS. To to są takie malutkie monitorki?!?! http://www.agito.pl/powyzej_19/hp_lcd_30_lp3065.352.324447.html

Ostatnio edytowany przez NIC (2008-06-16 21:02:09)


Stronka-dom: http://titek.victorygames.pl
Jabber: nic@jabster.pl
Hobby: kompilowanie Linuksa, Bluetooth
Dystrybucja: żadna, bliski krewny LFS, składak

Offline

 

#19  2008-06-17 00:08:20

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Monitor LCD - proporcje standardowe (4:3) czy panorama?

NIC, nie pisz bzdur że rodzaj matrycy nie jest wazny. Jesli juz mowa o TN to jedynie TN+film III lub wyzsze maja sens.
Sa i wieksze, na 30 dobrze sie pracuje z dwoma 19 w pionie po bokach jako panele informacyjne i z narzedziami CAD'a :]. BTW: ten hapek jest dosc przecietny (choc dobra matryca), lepiej prezentuje sie dell, a nawet Acer z 30". Swietne kolory ma tez Apple, ale ten za to ma dziwacznie niski kat dla czerni ktora bardzo szybko nabiera fioletowo-zlotej tonacji.

AgayKhan, ferelne piksele czy tez subpiksele sa nieprzewidywalne. Tzn. nie ma gwarancji że pojawia sie moze po roku, a nie po 3 dniach. Zasada jest taka, jesli zamawiamy przez net to najlepeij jelsi firma ma lokalne przedstawicielstwo. W tym wypadku moge polecic komputronik, a przynajmniej ten w Katowicach, bo nigdy nie robili problemu zeby podlaczyc sprzet jeszcze przed rozpoczeciem tworzneia umowy. Wazna tez jest "czystosc" panelu czyli to co jest pomiedzy matryca LCD, a lampami, a raczej to co tam nie powinno sie znajdowac. Jak zamawialem jeden monitor EIZO to sie okazalo ze jest jakis syf ktory przyciemnial kilka pikseli. Bez problemu na dwa dni pozniej odebralem juz drugi egzemplarz ktory nie mial tej wady. Wiec domagaj sie mozliwosci sprawdzenia przed kupnem. Dodtakowo miej ze soba flasha albo CD-rw z NECtestem  bo nie zawsze maja, a tutaj mozesz wyswietlac pelne ekrany jednobrawne.

Longer, CRT ma zancznie lepszy kontrast, nie zachodzi dithering, krzywa gamma na pozimoie 2.2 jest bardzo spojna i liniowa, temperatura barwna jest lepsza.

Co do sklepu Agito to nie moge powiedziec zlego slowa no moze poza tym ze nie mozna osobiscie odebrac zamowienia tylko musialem czekac caly weekend na paczke z magazynu ktory w lini prostej jest ~10km odemnie :).

Ciekawe modele:
http://proline.pl/sklep.php?prodid=IIY+LCD+PLE2201W-B1   (co prawda wiecej niz chciales przeznaczyc, ale gre moge odkupic wiec bedzie jakies ~80 taniej ;] )
http://www.sirius.pl/komputery/towar_cennik_62/towa … 0_X2000W.html
http://www.sirius.pl/komputery/towar_cennik_62/towa … 207WT-PF.html ( o ile dobrze pamietam, LG ma tak namieszanae w oznaczeniach ze glowa boli)
http://www.sirius.pl/komputery/towar_cennik_62/towa … 2042T-SF.html (17 z tej serii z ubieglego roku byla calkiem niezla)
http://www.sirius.pl/komputery/towar_cennik_62/towa … 22_223WM.html (starszy model troche, obecnie sa 225, warto by zoabczyc jak gra bo na modelach z S-IPS'em sie nie zawiodlem, to moze i TN'ki maja takiej samej jakosci)
http://www.sirius.pl/komputery/towar_cennik_62/towa … 200WS8FS.html (wymacany w telepunkcie TP :P co prawda 22" macalem, ale tez nie ejst zly, nie wiem tylko jak z filami i czernia w nich, ale do pracy wyglada dobrze; 22" jest drozszy o jakies 120zeta)
http://www.sirius.pl/komputery/towar_cennik_62/towa … SM_206BW.html (calkiem ladnie swieci )

Wybor sklepow przypadkowy, poprostu nie chcialo mi sie dalej szukac czy tez najnizszych ofert :).
Co do tego że wiecej podalem 20" i 22", to jest tak dla tego że produkcja 19" jest dosc nieoplacalna w panoramie :). Taki proces technologiczny ot co. Choc sa tez modele z matrycami w nowej technologii TN i konkurencyjnych cenach (poznac jest latwo, zazwyczaj wiekszosc 19" o rozdzielczosci 1680x1050, choc nie wszystkie podobnie jak sa tez modele z 1440x900 i nowymi matrycami).
Lista prosze traktowac pogladowo.


Sprostowanie:
Zauwazylem, że jak to zwykle bywa, w poprzednich postach przestawilem dwie litery w nazwie IPS i wyszlo ISP. Oczywiscie chodzilo o matryce IPS.

Offline

 

#20  2008-06-17 19:14:57

  AgayKhan - Członek DUG

AgayKhan
Członek DUG
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2006-03-21
Serwis

Re: Monitor LCD - proporcje standardowe (4:3) czy panorama?

22'' nec za 640 pln jest bardzo kuszącą ofertą. W czorta, już rozpocząłem akcję przekonywania żony, że 22'' calowy monitor, to jest rzecz niezbędna dla jej szczęścia.


born to be root
linux register user #362473

Offline

 

#21  2008-06-21 19:16:33

  BlackEvo - Driver

BlackEvo
Driver
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: Monitor LCD - proporcje standardowe (4:3) czy panorama?

qluk:

Widze, ze jestes bardziej zorientowany w temacie niz ja wiec moze doradzisz cos dobrego ale od '22. W zasadzie monitor mam zamiar wykorzystywac przede wszystki do filmow + linuks.
Raz na ruski rok moze do popykania w jakas gierke a'la GTA/PES.
Jaki typ matrycy polecalbys? TN z 2ms? no i kontrast. Mysle ze conajmniej min. 5000:1

Czekam na sugestie

Pozdrawiam

Offline

 

#22  2008-06-21 20:52:30

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Monitor LCD - proporcje standardowe (4:3) czy panorama?

BlackEvo: a czytales uwaznie? :) LCd nie oferuje kontrastow wiekszych niz 1200:1. I to jedynie w najdrozszych panelach (bardzo drogich). Co do czasu matrycy to te dwie 2ms to czas gtg czyli czasry do szarego, takie to pokrecone.
Podaj przedzial cenow jaki Cie interesuje to moze cos sie znajdzie.
BTW: dobrze rozumie od 22" ?

Offline

 

#23  2008-06-21 21:47:20

  BlackEvo - Driver

BlackEvo
Driver
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: Monitor LCD - proporcje standardowe (4:3) czy panorama?

sorki - moj blad nie doczytalem. Generalnie interesowalby mnie monitorek bez 'szyby' bo takiego czegos nie cierpie [ lustra]. Dobrze rozumiesz - poszukuje od '22 cali w zwyz. Budzet tak do 1400 MAX.

A co powiesz na takiego samsunga? Jak dla mnie parametry nawet nawet [ tylko ze ms gtg=5ms ] i cena rownierz przystepna.

http://tweakers.net/ext/i/productsurvey/5671/4138.jpg
http://prohardver.hu/dl/rev/2007-04/1531/245b/front2.jpg
http://rankingi.chip.pl/ranking.php?sp=49603&t=33

Ostatnio edytowany przez BlackEvo (2008-06-21 21:52:59)

Offline

 

#24  2008-06-29 00:44:02

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Monitor LCD - proporcje standardowe (4:3) czy panorama?

BlackEvo: Jesli nie pali Cie czas to wypowiem sie za kilka dni - wiesz sesja, zlaiczenia i te sprawy :)

Offline

 

#25  2008-06-29 10:14:53

  BlackEvo - Driver

BlackEvo
Driver
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: Monitor LCD - proporcje standardowe (4:3) czy panorama?

qluk napisał(-a):

BlackEvo: Jesli nie pali Cie czas to wypowiem sie za kilka dni - wiesz sesja, zlaiczenia i te sprawy :)

Spokojnie jak na wojnie - na razie tylko  chcialbym sie zorientowac a zakup planuje moze na sierpien/wrzesien. ;) Ale wszelkie opinie mile widziane. Glownie interesuje mnie dobra jakosciowa matryca [ no i bez glare ] ;)

P.S.

Zycze powodzenia na sesji ;)

Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez BlackEvo (2008-06-29 10:16:44)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)