Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-05-31 14:02:59

  Gryzon - Użytkownik

Gryzon
Użytkownik
Skąd: Trójmiasto
Zarejestrowany: 2007-06-23

Adres publiczny na adresie lokalnym

Witam serdecznie, z góry przepraszam za temat postu bo nie wiem czy odpowiednio obrazuje problem, niestety nie wiem jak poprawnie nazwać to o co pytam poniżej.

Mianowicie posiadam siec lokalną w której funkcjonują nat`owane adresy 192.168.0.0/24, od dostawcy otrzymałem klasę C adresów publicznych. Chciałbym przydzielić klientom te adresy, ale bez konieczności ich zmiany  w urządzeniach.

Dokładnie to klient miał by nadal mieć w komputerze adres lokalny, ale w internecie widziany był by na indywidualnym (swoim) adresie publicznym.

Słyszałem że takie rozwiązanie jest możliwe, ale niestety nie wiem jak się do tego zabrać

Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc


"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko takie, których człowiek nie nauczył się jeszcze robić"
A. Einstein

Offline

 

#2  2008-05-31 14:43:00

  bolos_11 - Użytkownik

bolos_11
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-10-30

Re: Adres publiczny na adresie lokalnym

nic dodac nic ujac ...

wszystko co Ci potrzeba jest TU:

http://forum.inet.ll.pl/

Offline

 

#3  2008-05-31 19:50:03

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: Adres publiczny na adresie lokalnym

w ogolnosci jest to NAT jeden do jednego dla kazdego klienta ...

IMHO nie jest to rozwiazanie eleganckie, a na dodatek bardziej obciazajace i zwiekszajace opoznienia niz normalny routing ...


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#4  2008-05-31 20:54:10

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Adres publiczny na adresie lokalnym

Takie przenatowane zewnetrzne adresy IP to niewiele dadza uzytkownikom (nie niga byc wpelni wykorzystane)
Pytanie te routowalne adresy masz przeroutowane przez wan?

Offline

 

#5  2008-06-01 10:56:10

  Gryzon - Użytkownik

Gryzon
Użytkownik
Skąd: Trójmiasto
Zarejestrowany: 2007-06-23

Re: Adres publiczny na adresie lokalnym

Na początek dziękuję za zainteresowanie tematem,.

Co do pytania BiExi: tak, adresy są routowane na WAN

Ostatnio edytowany przez Gryzon (2008-06-01 10:56:28)


"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko takie, których człowiek nie nauczył się jeszcze robić"
A. Einstein

Offline

 

#6  2008-06-01 16:10:25

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Adres publiczny na adresie lokalnym

czyli pule adresow zewnetrnych masz po stronie aln'a to masz lux bo CI sie zaden adres nie zmarnuje :]]]]]]
ja bym na twoim miejscu przynawala adresy zewnetrzne userom (jesli masz dhcp to jest bezproblemowe bo po dhcepiewzmiesz i je poprzydzielasz)
a jak masz statycznie to zawsze user moze przyjsc do ciebie i dajesz mu karteczke z adresam do wpisania + screen z windowsa z przykladowo wpisanym adresem i niewidze problemu :]

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)