Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-03-27 20:28:49

  AndrzejP - Członek DUG

AndrzejP
Członek DUG
Zarejestrowany: 2006-03-25

Klawisze funkcyjne w Dell Latitude D830.

Mam laptop Dell Latitude D830.
Dowiedziałem się, że żadna dystrybucja z jądrem poniżej 2.6.24 nie obsłuży przycisków
funkcyjnych do głośności i włącznika. Grzecznie czekałem na to jądro w moim ulubionym Mepisie,
ale nie nadchodzi. Próbowałem najnowsze Kubuntu, Shift Linux, Nimblex i jeszcze kilka innych.
Ciekawe jest, że nawet mając kernel 2.6.24 distra z KDE nie obsługiwały przycisków.
Z tym samym jądrem Gnome je widzi i obsługuje, ale nie instaluję, bo jakoś nie trawię Gnome.
Czy jest możliwe, że problemem może być najnowsze KDE4?
Zawsze myślałem, że jeśli coś jest obsługiwane przez jądro, to KDE, Gnome i inne
też to obsługują.
Wiem, że można to rozgryżć przypisując kody przycisków gdzieś w systemie, ale nie mam serca do grzebania.


Pozdrawiam

Offline

 

#2  2008-03-27 21:36:42

  Piotr3ks - Też człowiek :-)

Piotr3ks
Też człowiek :-)
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2007-06-24

Re: Klawisze funkcyjne w Dell Latitude D830.

Wygląda na to , że jest to kwestia ustawień KDE skoro Gnome to obsługuje. Pewnie brakuje jakiejś paczki dla KDE. Niestety nigdy nie konfigurowałem przycisków funkcyjnych więc więcej nie potrafie powiedzieć.

Offline

 

#3  2008-03-27 21:50:01

  LongeR - Członek DUG

LongeR
Członek DUG
Skąd: DT
Zarejestrowany: 2007-09-03
Serwis

Re: Klawisze funkcyjne w Dell Latitude D830.

Jest tu gdzieś na forum temat (nie jeden) w którym ta sprawa jest poruszana użyj wyszukiwarki albo leć po kolei i szukaj:)


LongeR rządzi, LongeR radzi, LongeR nigdy cię nie zdradzi!!
-->Nic na siłę, lekko młotkiem:D<----> Czy myślenie sprawia Ci ból?<--
Nieważne od czego się zaczyna - kończy się zawsze na Debianie : )
Linux register users: #456947

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)